Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki manijak: Nije mogao pogledati žrtve u oči

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2009. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › meni ga je zao. ocigledno decko ima problema i treba mu psiholoska i psihijatrijska pomoc.

nije mi bas sasvim jasno dokle je on isao kod silovanja, ali sve mi se cini da se to svodilo na stiskanje, lizanje i mozda 'bludne radnje' sto ja reko da je izvadio maloga i prodrkao.

naravno, bolesno ... ali novinski naslovi se pune kao da je jack trbosjek.

uz to odrastao je bez roditelja ... sto zasigurno ostavlja posljedice.

drustveno koristan rad u npr. sigurnoj kuci bi bio primjerena kazna za njega.

Mislim da on nije ni bio svjestan kakve teske posljedice ostavljaju negovi postupci na zrtve.
Slažem se, treba ga na liječenje poslat, a ne u zatvor. Ne vjerujem da su naši zatvori baš kao iz holivudskih filmova i serija te da će on sad postat nečija "kučka" tamo, al da će mu biti ugodno u zatvoru, gdje će svi znato tko je i što je, sigurno ne. Netko će sad reći, tako mu i treba, ali ja sam mišljenja da kazne trebaju pozitivno djelovati na ljude da budu bolje osobe, a ne znam koliko će on biti bolja osoba nakon izlaska iz zatvora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2009. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiva rasprava... lik je dobio 6 godina za pokusaj silovanja, odnosno zbog "silovanja" prstom u supak i nekoliko pipanja. Prozvan je "monstrumom" i treba ga "upisi_neko_mucenje".

Likovi koji nekog ubiju od batina ne dobiju ni uvjetnu kaznu, ako ih i uhvate.

Doista pravedno. Zenska pravda.

P.S. Lik je vjerojatno bolestan i ne pokusavam umanjiti opasnost od njegove bolesti, samo mi na jaja idu pravovjerni koji bi zbog pipanja nekog stavili na elektricnu stolicu. U odnosu na ostala nedjela i kazne, u ovom slucaju postoji ocit nesrazmjer i to je ono sto nas treba brinuti.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako ste jadni, ne vjerujem!!
ako je silom gurnuo taj prst u šupak ili bilo gdje, ona JE silovanje!!!!
otkud njemu ili bilo kome drugome pravo nekoga silom pipati i prepasti nasred ulice???
psihička bolest??? ili je to radio jer je mislio da će se kao i drugi izvući?

i njemu i sličnima trebaju ovakve i još strože kazne pa ćeš vidjeti kako će se smanjiti broj takvih "psohičkih bolesnika"...

za ubojstva stoji da su kazne premale i nikakve, ali to je već drugi problem našeg pravosuđa i nije ga potrebno spominjati u ovoj temi...

jer kad te netko ubije, mrtav si, a kad te siluje, nosiš te traume do kraja života...

Leteci mungos je napisao/la: ›
Doista pravedno. Zenska pravda.


ovaj komenmtar je zaista bijedan, a ako tako zaista gledaš na stvari, i ti si....

lako je muškarcima braniti silovatelje i kazne za dotične, kada znaju da od njih nemaju opasnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Doista pravedno. Zenska pravda.

baš me zanima da tebe netko uhvati i protiv tvoje volje ugura prst u dupe ili čak šaku kako bi se osjećao?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile Heh, ocekivana reakcija.

Dakle, za one koji imaju problem s razumijevanjem procitanog - nije mi bila namjera izigravati njegovog branitelja, niti mislim da je trebao proci nekaznjeno, u slucaju da je kriv za to za sto ga se optuzuje - za nekoliko pipanja na ulici i guranje prsta u supak. Zapravo, ovaj slucaj u cijeloj ovoj prici nije bitan. Bitno je "izjednacavanje" radnji.

Ono sto sam zelio reci, a nekima je to ocito promaklo, je da izjednacavanje guranja prsta u supak sa silovanjem nije nista manje opasno nego izjednacavanje guranja prsta u supak s rukovanjem. Radi se o dvije krajnosti. Krajnosti prouzrokovane izjednacavanjem.

Slijedom takvog izjednacavanja, svaki sudar i kvrcavica bi sutra mogli biti izjednaceni s pokusajem ubojstva [i tamo zrtve snose oziljke].

Danas je, vise nego ikada prije, jednostavnije izagravati rulju u gladijatorskoj areni. Svi bi nekog kacili po banderama, po elektricnim stolicama, strojili, otkidali udove. Doista, bilo bi vrlo zanimljivo kad bi netko od vas zavrsio s npr. 15 godina zatvora i pokusajem ubojstva jer je npr. vozio 90 i nije uspio stati na raskrizju i zabio se u auto ispred sebe.

U vasem (izjednacavalackom) koordinatnom sustavu takva voznja je izjednacena s pokusajem ubojstva.

Da ne govorim o nasilju i mlacenju po ulicama. Kada netko po ulici napada i pipa zene - onda je monstrum i citav grad se digne na noge. Kad vikendom netko popije mare jer je prolazio pored skupine debila - onda si je sam kriv?!

Kao sto rekoh - zenska pravda.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2009. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e, da te hoće bar neki nasilni gay na ulici napast i gurnut ti neš drugo u šupak pa da vidim kako bi onda muška pravda proradila...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.11.2009. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se cini da ljudi bas vole biti izmanipulirani, vole vjerovati onome sto su vidjeli na naslovnici 24sata i uopce nemaju ni malo kriticnosti.

a o razumijevanju procitanog da i ne govorim. ko purani samo trkeljaju svoju unaprijed zapisanu recenicu i nekoj sivoj stanici i tesko im se pomaknuti od toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2009. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la: › e, da te hoće bar neki nasilni gay na ulici napast i gurnut ti neš drugo u šupak pa da vidim kako bi onda muška pravda proradila...
Ne znam imas li attention span dovoljan za citanje vise od jedne recenice, ali ti savjetujem da moju proslu poruku procitas do kraja.

U protivnom ti mogu zazeljeti recipricno - da te sljedece subote netko, dok budes npr. setala gradom, napadne i spremi na traumatologiju s npr. visestrukim prijelomom uda i potresom mozga. Mozda ti to podigne svijest o kolicini nasilja na ulicama Osijeka.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2009. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la (Pogledaj post): › e, da te hoće bar neki nasilni gay na ulici napast i gurnut ti neš drugo u šupak pa da vidim kako bi onda muška pravda proradila...


žešći su ti komentari nema šta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2009. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ti ne čitaš...ja ti kažem da su to različite vrste nasilja koje ne možeš izjednačavati, tj. uspoređivati koje je gore, a koje manje grozno...
kakva je to ženskaa pravda, objasni..ne kužim..

zapravo, ne zanima me....


ali, pazi što pričaš svakako..ne znam kako bi se ti recimo kao roditelj osjećao da ti neki manijak siluje kći na ulici!!

pa ti piši onda o ženskoj pravdi....mislim da bi ga i ti gledao kao manijaka tada..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: