Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog prijevare poslodavca ostala bez 12.000 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 8:00 
Naslov:  Zbog prijevare poslodavca ostala bez 12.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog malverzacija s plaćama, odnosno izbjegavanja uplata poreza i prireza poslodavca, mnogi su Osječani i ove godine ostali bez prava na povrat poreza. Naime, velik broj njih do samog isteka roka za predaju porezne prijave nije dobio svoje IP kartice bez kojih se ne može ispuniti porezna prijava. Jedna od njih je i naša sugovornica koja će zbog neodgovornosti poslodavca ostati bez čak 12 tisuća kuna povrata poreza od stambenog investiranja i kamata na stambeni kredit.

- Nakon što sam prije desetak dana osobno od šefa zatražila svoju IP karticu on mi je hladno rekao kako je neću dobiti, te kako ću se načekati dok potpišem ugovor prema kojem će on imati obvezu da mi je da! Rekao je da budem sretna što u ovim "teškim vremenima" imam bilo kakav primanja, a ne da još očekujem povrat poreza! Najgore od svega je činjenica da sam ja prije sedam mjeseci, kada sam počela raditi, potpisala ugovor o radu na neodređeno vrijeme, misleći da je on valjan i da mi se na osnovi njega redovno uplaćuju svi porezi i prirezi, priča Osječanka čiji slučaj, kako doznajemo u knjigovodstvenim servisima, nije jedinstven.

Naime, svaki godine u vrijeme predaje poreznih prijava nezanemariv broj građana dozna kako radi na nevaljane ugovore o radu.

- Rok za predaju IP kartice poreznoj upravi je 31. siječnja, što znači da je najkasnije do tog datuma, eventualno dan ili dva kasnije poslodavac morao imati u rukama i primjerak za svoje djelatnike. No, zakon poslodavaca obvezuje da IP karticu djelatnika dostavi samo u poreznu upravu, ali ne i djelatniku jer se podrazumijeva da će učiniti ako je potpisao valjan ugovor o radu sa djelatnikom. Na žalost, nisu rijetki slučajevi kada poslodavac zavlači djelatnike s urudžbiranjem IP kartice jer im na osobni dohodak nije uplaćivao adekvatan porez i prirez. Danas je mnogo ljudi koji rade na ugovore koje nikada nisu vidjeli i pristaju na svakakve isplate plaće imajući vjeru u poslodavca i misleći kako su one legalne, objašnjavaju knjigovođe.

Piše: I.Kukić/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto velelebni novinari iz Glasa Slavonije ne prokažu te tvrtke ili ljude koji to pišu. Na taj način neka se inspekcije dignu i direktno u te tvrtke. Takav način postupanja tih tvrtki je za svaku osudu. Ovako je samo mrtvo slovo na papiru. Dok se nekoga javno ne prokaže i taj ne plati dug društu i dalje će nastaviti. Stoga preporuka novinarima, zakon je jasan i objavite identet pravnih i fizičkih osoba koje potiču ove tekstove

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nabiru
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

amunike je napisao/la: ›
Zašto velelebni novinari iz Glasa Slavonije ne prokažu te tvrtke ili ljude koji to pišu.

Zato što nemaju muda zagrebati noktima u tu sferu pošto su inspekcije vrlo nepouzdane ili kako se to već otrcano kaže - korumpirane! Korumpirane 100% i sad kada bi se moglo svedočiti protiv njih nema tog boga koji bi me zaustavio ili preplašio. Osobno sam svjedočio činu korupcije i znam koji šupci su ga primili. I sâm sam ostao bez posla prije 2 dana i ionako nemam što izgubiti da i lajem protiv njih. Ovako šutim jer mi je par frendova ostalo na poslu, pa ne bih njima solio rane...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.03.2009. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jedan primjer:
Naručili aluminijska ulazna vrata i naravno zajebancije. Čekali preko 6 mjeseci, i još nisu ni završili, a račun nisu ni dali. Naravno lik zatvorio obrt u Tenju i otvorio u Dardi. Naravno stari nije mogao prijaviti u poreznoj. Naravno telefoni isključeni itd, itd....
Evo materijala, pa reagirajte.

ALUPROFIL d.o.o.
Adresa:J. PANNONIUSA 39
31207 TenjaTel/Fax:031 / 295243
Mobitel:099 / 3195865
099 / 3195866
Matični broj:2352869E-mail:[email protected]
Djelatnost:Aluminij
Stolarija
Zaposlenih:2

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 7:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Evo jedan primjer:
Naručili aluminijska ulazna vrata i naravno zajebancije. Čekali preko 6 mjeseci, i još nisu ni završili, a račun nisu ni dali. Naravno lik zatvorio obrt u Tenju i otvorio u Dardi. Naravno stari nije mogao prijaviti u poreznoj. Naravno telefoni isključeni itd, itd....
Evo materijala, pa reagirajte.

ALUPROFIL d.o.o.
Adresa:J. PANNONIUSA 39
31207 TenjaTel/Fax:031 / 295243
Mobitel:099 / 3195865
099 / 3195866
Matični broj:2352869E-mail:[email protected]
Djelatnost:Aluminij
Stolarija
Zaposlenih:2

davorccc, svaka čast. Sada me živo zanima hoće li naši novinari išta po tom iptanju podzeti???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.03.2009. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I mene zanima.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
smirnof
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam i ja gotovo identičnu situaciju, pa Vas molim za informaciju o ishodu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko smo se odmakli od robovlasničkog društva? Dobro je dok ne tuku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.03.2010. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fred je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko smo se odmakli od robovlasničkog društva? Dobro je dok ne tuku...


oprosti, ali nisi u pravu.

odavno je zavrsilo robovlasnicko drustveno uredjenje ... sad smo vec u razvijenom feudalizmu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čemu ovakvi članci kad se ne navodi tko je poslodavac?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: