Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Objavljen natječaj za idejno rješenje bazena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2009. 18:00 
Naslov:  Objavljen natječaj za idejno rješenje bazena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradsko poglavarstvo i Društvo arhitekata grada Osijeka objavili su javni natječaj za izradu idejnog arhitektonskog rješenja bazena "Gradski vrt" u Osijeku. Podsjetimo, prema ideji osječkog HDZ-a, koju je prihvatio HSP, lokacija za novi kompleks bazena je u blizini sadašnjih Gradskih bazena – oko 3.200 kvadrata uz Trpimirovu između nove dvorane Gradski vrt i Divaltove. Rok za predaju radova je 4. svibnja, a predviđene su četiri novčane nagrade: prva donosi 80, druga 65, treća 40, a četvrta 30 tisuća kuna.

Ocjenjivački sud čine mahom ugledni stručnjaci: poznati arhitekti, akademik Velimir Neidhardt i Krešimir Rogina, zatim Danijela Lovoković i Miroslav Pavlinić u ime DAO, Darko Dumančić i Josip Škorić u ime Grada te Tomislav Karlo, glavni tajnik Hrvatskog plivačkog saveza.

- Kompleks mora imati pravi olimpijski bazen dimenzija 50x25 metara, bazen za neplivače, sunčalište i niz pratećih sadržaja. Za natječaj i izradu prijedloga u ovogodišnjem proračunu osigurano je 606.000 kuna. U projekt smo krenuli kako bi građani, posebice sportski klubovi, konačno imali prave bazene, jer sadašnji to nisu. Ove godine izradila bi se projektna dokumentacija, a do kraja iduće ishodile sve dozvole. Gradnja bi započela 2011. i završila 2013. godine, a financirat će je Grad i Ministarstvo sporta. Još ne znamo ukupan iznos - kaže Škorić, član Poglavarstva za sport.

Piše: T.Levak/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
radivoje
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2009. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Budimo realni, oko..


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jack TrbOSIJEK
Offline
Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.03.2009. 1:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je pravi projekt.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 6:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nije valjda da ćemo dobiti olimpijski bazen?!
Valjda neće biti toliko glupi da zaborave napraviti neke tribine.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 6:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Valjda neće biti toliko glupi da zaborave napraviti neke tribine.


ma neee...ovaj put će paziti na dužinu bazena, ali će zaboraviti na dubinu osijek031.com smile

bez obzira na to da je ovaj projekt dobar za naš grad, nikako mi se ne sviđa što je iskočio iz paštete u predizborno vrijeme, pa me je jako strah da neće biti kvalitetno odrađen zbog raznoraznih političkih događanja, političkog trgovanja i ostalih stvari koje prate ovo vrijeme Sad

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da se projekt završi, bez obzira ko pobijedi na izborima

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dund0
Offline
Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ekipa moja...u ovom trenutku davati 600k kuna samo na projektnu dokumentaciju odnosno "izradu prijedloga"? Da bi ekipa imala olimpijski bazen? neka se neljute plivači ali nekako osjećam da je puno potrebnije ovome gradu koje radno mjesto koje će stvoriti neki proizvod za daljnju prodaju...dosta sportskih dvorana! svake godine jedna sportska dvorna! gluposti...sveli smo se na onu staru poznatu "kruha i igara" samo što je kod nas igara sve više, a kruha sve manje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
smart
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, dajte! Provjerite čija se djeca bave plivanjem ili vaterpolom. Eto zašto ovaj projekt. I naravno, izbori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dund0 je napisao/la (Pogledaj post): › ekipa moja...u ovom trenutku davati 600k kuna samo na projektnu dokumentaciju odnosno "izradu prijedloga"? Da bi ekipa imala olimpijski bazen? neka se neljute plivači ali nekako osjećam da je puno potrebnije ovome gradu koje radno mjesto koje će stvoriti neki proizvod za daljnju prodaju...dosta sportskih dvorana! svake godine jedna sportska dvorna! gluposti...sveli smo se na onu staru poznatu "kruha i igara" samo što je kod nas igara sve više, a kruha sve manje...

U pravu si, nije baš najsretnije vrijeme za trošenje tolikih novaca. S druge strane, boli me činjenica da Osijek u 21 stoljeću nema zatvoreni olimpijski bazen!!! Znam da nije umjesno Osijek uspoređivati sa Zagrebom, no Zagreb je još prije 10 i kusur godina imao specijaliziranu dvoranu za boćanje, koje je (nek se ne uvrijede boćari) marginalni sport! Da ne nabrajam Dom odbojke, bazene, ledenu dvoranu, košarkaški centar Dražen Petrović, Dom sportova, Kutija šibica, Sutlinska vrela, sada i rukometna arena...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
britva_bozo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel najbolje vrijeme za takve projekte? najvjerojatnije nije, a to ce i sama izgradnja pokazati jer nema sanse da se poslije tih, za taj projekt tricavih, 600 tisuca kn ista ulozi narednih godina, makar i hdz dobio izbore...

tako da mi je sve to smijesno....

postoji potreba za bazenom, ALI nemojte biti budale i previse se nadati, ipak zivite u hrvatskoj, a sto je jos gore u osijeku Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 20:56 
Naslov:  Re: Objavljen natječaj za idejno rješenje bazena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bacanje novca...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma neka jami tko hoce, ali neka se to barem i vidi...a ne kao za vrijeme Krambambulija, svi su lapali...a mi nista nismo vijdeli...
ovo je ipak na visem nivou...lapanje...
napredujemo osijek031.com smile

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: