Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto rugla, novo naselje?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2009. 10:10 
Naslov:  Umjesto rugla, novo naselje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujući članku objavljenom u Večernjem listu u kojemu stanovnici osječkog naselja Brijest negoduju zbog stare i ruševne građevine pored mjesne crkve, a u kojoj su mladi nerijetko noću tulumarili, napokon je počela sanacija derutne zgrade.

– Čim sam pročitao tekst nazvao sam vlasnike zgrade, tvrtku Novi Agrar, koji su obećali riješiti problem i, evo, već ga rješavaju – kazao je inicijator formiranja Mjesnog odbora Brijest Damir Kramarić. Radnike koji su zagrađivali ruševinu kako se u nju ne bi moglo ulaziti obišao je i direktor Novog Agrara Marko Vučemilović-Šimunović te naglasio da će učiniti kako bi se prostor sačuvao od dalje devastacije.

– Vjerojatno ćemo u Brijestu izgraditi novo stambeno naselje u kojemu će biti niz poslovnih objekata, a ruglo koje se nalazi na prostoru planiranog naselja, srušiti – kazao je Vučemilović-Šimunović.

Radovima su bili zadovoljni i stanovnici Brijesta.

– Drago mi je da se kod nas nešto pozitivno događa i što će prostor uz crkvu biti uredniji. Mi smo urbano naselje, pa nam je svaki pomak dobrodošao. Pozdravljam ovakve hvalevrijedne projekte – kazao je zadovoljan Josip Alduk.

Drugi se pak nadaju da će na prostoru budućeg novog stambenog naselja niknuti i adekvatan prostor za najmlađe stanovnike.

– Sretan sam što će ta ruševina biti sanirana, ali bi bilo fantastično da se napravi vrtić ili zabavni centar za djecu kako bismo u mjestu gdje žive mogli imati za njih primjerene sadržaje – poželio je Ljubomir Kirčanski.

Piše: Ivana Divković/Vecernji.hr
Foto: Davor Javorović/Vecernji.hr


Pročitajte i...
[18.02.2009.] Mještanima dozlogrdilo ruglo u susjedstvu

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2009. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..:: hm hm, predizborna obechanja... nadajmo se da che ovo barem jednom ugledati svjetlo dana XD ::..

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: