Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još jedan u nizu neriješenih komunističkih mega-zločina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2009. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
O zločinima se mora govoriti,bili oni s desne ili lijeve strane,zločin je zločin i treba ga svakog istražiti al pobogu pa jel imate vi malo mozga da shvatite da se recimo Bleiburg ili Kočevski Rog nebi dogodilo da nije bilo ranijih ustaških zločina i klanja???
Ovo je prebolesno, u biti i je djelomično istina i djelomično ne, ubijali su idioti, djelomično pod opravdanjem osvete, ali velikim djelom iz ljubomore... kao i u svim ratovima. No svejedno nikakvo opravdanje ti nestoji, jer bi prema tvojim riječima mi imali opravdanje pobit pola Srbije zbog Vukovara?! prebolesno.
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
cijelo vrijeme trabunjate o nekakvim suđenjima ustašama,pa bila je 45,onda nije bilo suđenja,ni s jedne ni s druge strane,mene baš zanima kakva su suđenja držale ustaše i švabe kad su pohvatali partizane,vjerovatno su ih smjestili u tople ćelijice pune hrane,s malim kupatilom sa strane...
Kako nije bilo suđenja?
Svi smo pobogu čuli za Nürnberg, gdje se sudilo gubitničkoj (Njemačkoj) vojsci na što ustaše i domobrani nisu imali pravo tj. nisu ni stigli do Nürnberga.
ZLOČIN SE NEMOŽE PRAVDATI ZLOČINOM!!! Ljudi nikako da shvate!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2009. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
@indifference stoji to što ti kažeš o prisilnim mobiliziranim ljudima,znam i kod mog dide u selu kad je prošla svaka vojska on je bio uz njih,sam da ga ostave na miru,bilo prošli partizani,domobrani ili ustaše,al to je tak bilo kod nas u pitomoj Slavoniji al ne i u ostatku bivše države.
Na temelju kojih činjenica možeš zaključiti da je tako bilo samo u Slavoniji zato što je tvoj djeda iz Slavonije, a ne iz Dalmacije ili nekog drugog djela RH?

Tko kaže da netko od ovakvih koji su se priključivali (bili mobilizirani) kojoj god vojsci da je prošla, tko kaže da takvi nisu ubijani po raznim sratištima bez suđenja? Recimo na Bleiburgu, Jasenovcu i sl.

Ti pišeš stvari sa kojima sam sebe pobijaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2009. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › [b]ZLOČIN SE NEMOŽE PRAVDATI ZLOČINOM!!!

Pa jer vidis da se moze Rolling Eyes Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2009. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › @honor neda mi se više odgovarati na ova sva pitanja,

Lijenost ubija znas? Twisted Evil

justice je napisao/la (Pogledaj post): › malo pročitaj tu po forumu pa ćeš naći odgovore na većinu postavljenih pitanja,

Nezgodan mi je mis pa me bole me prsti , zar zelis da dobijem artritis(ti jedna zla osobo Laughing ) ?

Posto sam ja "indisponiran" odgovori mi ti .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sam da vam ponovim
justice je napisao/la: ›
eto mislim da je ovo što se tiče ovog topica sve od mene


@sharon ja se ne blamiram,čak štoviše sve ono što sam napisao je istina,to nisu nebuloze koje su meni pričali djedovi (kao tebi recimo),ja se vrlo dobro sjećam druge polovice 80-ih,
@ivice srećo moja s tobom sam se dosta "klao" po ovom forumu pa vjerovatno znaš i sam šta bi ti odgovorio,
@honor neda mi se,jbg kad sam lijenčina

eto neda mi se više zajebavati s ustaškom unučadi,doće neka druga zanimljiva tema pa možemo opet započeti.
kissy,kissy...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2009. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"@sharon ja se ne blamiram,čak štoviše sve ono što sam napisao je istina,to nisu nebuloze koje su meni pričali djedovi "


e moj justice, najžalosnije u svemu tome što prozivaš nekog drugog, a tebi su glavu propagandom napunili partijašiSad(



"eto neda mi se više zajebavati s ustaškom unučadi"


tako su nas ne tako davno nazivale neke bradate spodobe, pa im je AK rekao da više ne smiju. i više nisu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2009. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To da nas justice danas naziva ovako kako nas naziva - cijena je demokracije.
Vidiš, justice, kako je lijepo kad se ne završi u nekoj jami zbog svojih stavova. Od metka pijanog vojnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2009. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpuno se slažem s justice, sve što je rekao više manje je istina, pogotovo za onaj dio života u 80-ima, bilo koga da slušam od starijih reče da su im to najljepše godine života, a za ovo što je bilo 40-ih, 50-ih mislim da nas mlade ne bi trebalo previše briniti jer je bio veliki prljavi rat i svi su se ubijali na sve strane. Vidim da se ovdje otvaraju topici samo na temu partizana i ustaša, ko je kolko ubijao i koji su bili veći heroji, zašto nekom npr nije palo na pamet otvorit topic o švabama i da raspravljamo koliko su oni ljudi poubijali u svijetu i kod nas....

Kad čujem onu pjesmu od tbf-a nostalgična, divim se samo kako su uspijeli tako dobro opisat život kod nas nekad i sada....

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2009. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uostalom mislim da nitko od nas nije dorastao da raspravlja o temi 2. svj rata jer ne samo da nismo u tom vremenu živili, već će većina nas o tome prosuđivati na temelju "činjenica" i vrijednosti koje su nam usadili odrasli ili mediji. Vjerovatno pravu istinu znaju ljudi koji su se borili u tom ratu i koji su doživili taj strah i patnju, a tko smo mi da moraliziramo o tome.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
zašto nekom npr nije palo na pamet otvorit topic o švabama i da raspravljamo koliko su oni ljudi poubijali u svijetu i kod nas....

1. eto, otvori ti taj topic
2. što su valjda trebali saveznici za odmazdu: ići redom i trpati "švabe" u masovne grobnice ili što?! U čemu bi onda bila razlika?

quote="Heroina9"]
"...pogotovo za onaj dio života u 80-ima, bilo koga da slušam od starijih reče da su im to najljepše godine života, a za ovo što je bilo 40-ih, 50-ih mislim da nas mlade ne bi trebalo previše briniti [/quote]

3. ovisi s kojih pozicija su ti prepričavali, jer je na pr. općinskom sekretaru KPJ bilo jako lijepo tada...
4. tko te tjera u topic koji te ne zanima?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
@ivice srećo moja s tobom sam se dosta "klao" po ovom forumu pa vjerovatno znaš i sam šta bi ti odgovorio
Ja nisam napisao svoj post u nadi da bi ti meni odgovorio, nego da izrazim svoj stav te da ga kao takvog drugi proanaliziraju.

Što bi ti meni napisao? Pa neznam, ali vjerojatno nešto što si dosada pisao, pretpostavljam nešto bez nekih prevelikih argumenata.

Problem nije u tome tko se borio protiv koga?
Problem je u tome što su se ljudi ubijali bez suđenja, po kratkom postupku, a kad se nekog ubije bez suđenja, onda neznaš jeli taj koji je ubijen kriv, nekad neznaš ni jeli kriv ako ga osude, a ovako pogotovo.

Metak u čelo lupiti nekome tko je bez oružja bez da je taj netko tebi ugrozio život je ubojstvo(zločin), a kad u jednoj jami nađeš stotinu takvih onda je to organizirani zločin, i o tome se treba povest računa na višoj instanci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Honor
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2009. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › eto neda mi se više zajebavati s ustaškom unučadi

Eto ga na , sada mi je deda jos i Ustasa Laughing Rolling Eyes . . .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2009. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
To da nas justice danas naziva ovako kako nas naziva - cijena je demokracije.
Vidiš, justice, kako je lijepo kad se ne završi u nekoj jami zbog svojih stavova. Od metka pijanog vojnika.

Bravo curo, daj pet! osijek031.com smile
To je prapočelo, demokracija uvažava i ovakve, a njihov komunizam je nepodobne gutao za večeru.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To neki ljudi bili poubijani davno? Kao i svi oni davnije?
A, jebga...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › To neki ljudi bili poubijani davno? Kao i svi oni davnije?
A, jebga...


a čuj oće to kad se nekom na vlasti ne sviđa neko drugi pa onda lijepo metak u čelo ili nož pod vrat, omča oko vrata, sjekira za vrat, čahura čekićem u čelo jebga tako to ide, kad si na vlasti makneš one koji ti ne odgovaraju tako je bilo, tako će uvijek i biti a sad prepucavanja oni su tu 1000 bacili al oni su tamo 2000 al ne ne oni su zaklali još 500 tamo jednostavno nema smisla. da se mene pita jab pobio još tolko sa svake strane osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: