Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ljekarne ponudile otplatu skupih lijekova na rate!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2009. 10:00 
Naslov:  Ljekarne ponudile otplatu skupih lijekova na rate!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako bi se pripremile za recesiju i prazne novčanike sugrađana Ljekarne Osijek uvele su odgodu plaćanja lijekova i sanitetskog materijala skupljeg od 300 kuna na tri rate i to čekovima građana.

- Ljekarne Osijek su se pripremile za recesiju pa smo tako i s kartičnim kućama već dogovorili skoro uvođenje obročnog plaćanja na kartice i to na više rata. Plaćanje na čekove u 16 naših ljekarni uveli smo još u prosincu, a za sada građani nisu pokazali previlik interes, no u budućnosti bi interes mogao biti znatno veći. To će se dogoditi posebno sada kada su uvedeni šestomjesečni recepti za lijekove, koji će građane prisiliti da dolaze u istu ljekarnu, gdje će kupovati sve prijeko potrebne lijekove. Posebno očekujemo pad prodaje bezreceptne robe, jer će građani jedva imati i za osnovne lijekove, pa će upravo ovo obročno plaćanje pomoći, uvjeren je Darko Bajto, ravnatelj Ljekarni Osijek. Novost u Ljekarnama Osijek je i uvođenje posebenih šaltera za pacijente koji su ostavili recepte u određenim poslovnicama.

- Kako bi tim građanima skratili čekanje otvorit ćemo posebne šaltere, te će oni imati poseban status. Posebnu pažnju vodit ćemo i o kroničnim pacijentima, kako se ne bi dogodilo da njihovih lijekova nema u određenim ljekarnama gdje su ostavili recept. To se ne smije dogoditi i u tome će nam pomoći infomatizacijski sustav, najavljuje Bajto. Ljekarne Osijek ovih dana otvaraju i 17. poslovnicu i to u Antunovcu, a uskoro počinje i obnova ljekarne “Centar”, koja će biti uređena prema najnovijim standardima s mogućnošću samoposluživanja. U Ljekarnama napominju kako je u planu otvaranje još tri poslovnice na području županije.

Pred Ljekarnama Osijek vrlo brzo će se naći i privatizacija. Naime, do kraja ožujka ministar Darko Milinović donijet će naputke o daljnim koncesijama. Recimo kako su Ljekarne Osijek u vlasništvu Županije osječko-baranjske, a u ovoj ustanovi najavljuju kako će sudjelovanje u privatizaciji omogućiti svim djelatnicima od čistačica do magistra farmacije.

Piše: Nefreteta ZEKIĆ/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirjam
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.02.2009. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo neznam čiji će se lijekovi prodavati u našim ljekarnama, Pliva ništa više ne proizvodi, Belupo još ....sve tuđe..a imali smo svoje i sad oni spašavaju nas od recesije...ha,ha,ha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: