Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ekskluzivno - poslušajte sve tri nagrađene pjesme s temom 'Ja volim Osijek'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 9:19 
Naslov:  Ekskluzivno - poslušajte sve tri nagrađene pjesme s temom 'Ja volim Osijek'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

24. veljače, u sklopu završne svečanosti KAOS-a 08, bit će predstavljene sve tri pjesme koje su pobijedile na natječaju za pjesmu s temom „Ja volim Osijek“. O 1. se pjesmi, koju izvodi mali Hrvoje, već nešto i zna, međutim 2. i 3. će prvi puta biti prezentirane javnosti te se pozivaju svi da dođu i poslušaju! Drugoplasirana je pjesma jedan oštar, buntovnički, mladenački rap, a treća pjesma je u formi band aida i sudjeluje većina osječkih glazbenika te je i Miroslav Škoro otpjevao jedan dio.

Povjerenstvo za odabir najbolje pjesme u sklopu natječaja ''Ja volim Osijek'', kojega su organizirali Grad Osijek i Hrvatska glazbena unija - podružnica slavonsko-baranjska, 5. studenoga 2008. odabralo je tri pobjedničke pjesme od pristiglih 37 uradaka.

Povjerenstvo u sastavu Đurđica Krahulec, voditeljica projekta "Ja volim Osijek", Josip Uglik, ravnatelj glazbene škole "Franjo Kuhač", Ivica Murat, glazbenik i producent, i Igor Dmitrić, vokal grupe "Gužva u 16-ercu", te tehnička potpora radu povjerenstva Igor Delač, tajnik HGU podružnice slavonsko-baranjske, i Željko Pavković, koordinator projekta ''Ja volim Osijek'', nakon pomno preslušanih pristiglih pjesama donijelo je odluku o najboljim pjesmama, a to su:

1. "Voljeni Osijek", autorica: Đurđica Harkanovac (Osijek) - nagrada u vrijednosti 3.000,00 kn – pokrovitelj: Turistička zajednica Grada Osijeka


2. "Grad Osijek", autor: Toni Galo, umjetnički Eul (Osijek) - nagrada u vrijednosti 2.000,00 kn – pokrovitelj: GPP-Osijek


3. "Osijek je moj dom", autor: Goran Bošković (Osijek) - nagrada u vrijednosti 1.000,00 kn - pokrovitelj: tvrtka „Audio Pro“


Prema riječima Željka Pavkovića, koordinator projekta, svaka pjesma na svoj način opisuje ideju projekta "Ja volim Osijek" i tek sve tri zajedno čine jednu cjelinu u umjetničkom smislu.
- Sve tri su snimljene kod Željka Nikolina u studiju i ovim putem mu se zahvaljujem na trudu i profesionalnosti, ali i još uvijek velikom entuzijazmu, a i svima koji su dali svoj doprinos u ovom projektu, pa i Miroslavu Škori koji je otpjevao jedan dio u band aidu, i ''manekenu projekta'' Igoru Delaču bez kojeg ne bi bilo ništa od cijele priče! Hvala svima i vidimo se 24. veljače...

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2009. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobri studijski snimci.

Nadam se da se prvonagradjeni nece nametati ispred pjesme Olgice Miler - Moj Osijek.


Ne bih bas zelio da slusatelji steknu dojam da je Osijek grad kojeg u glazbenom smislu definiraju gusle i tamburice...

Treba li nam ruralizacija i na tom polju?


Zadnja promjena: Leteci mungos; 22.02.2009. 10:58; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2009. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Užas
Sad(

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

katastrofa!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gundjalo_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da komentar ne bude u stilu "osječani će uvijek popljuvati ono što drugi osječani rade", neću krenuti sa nekim teškim riječima jer zapravo nije niti potrebno. No htio bi reći svoje mišljenje na koje imam pravo i to za svaku pjesmu:
1."Voljeni Osijek" - kada se u refrenu nalaze riječi: "..kad me nek'o pita odakle si BAJA..." - ne znam nekako mi je mučno da nas se stalno svrstava u tu seljačku priču, a kao pjevamo o voljenom gradu. Blagi užas!
2."Grad Osijek" - pseudo hip-hop. Tekst loše interpretiran, aranžman promašen, ali barem nekakva gradska priča bez nesretnih tamburica tamo gdje im nije mjesto.
3. "Osijek je moj dom" - samo ovo: Pa jel nije više dosta band aid-ova, ili je to najlakše napraviti bez puno maltretiranja.

Zaključak: Mladi dajte malo svojih ideja jer mislim da je ekipa koja drži ovo sve, pomalo isprana i treba nam svježa krv u osječkom glazbenom svijetu, jer ako ovako nastavimo nitko se neće niti približiti pjesmi "Moj Osijek" gospodina Mihaljevića još milijun svjetlosnih godina. Dragi sugrađani na vama je red, komentirajte, recite svoje mišljenje bilo ono dobro ili loše, jer najgora stvar je šutjeti na nešto što ne valja ili ne ide u dobrom smjeru. Ovo je samo moje mišljenje i možda ću biti jedan i jedini, popljuvan od vas tisuću,ali morao sam reći iskreno što mislim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se već zabrinuo da sam jedini kojem je ovo užas. Pogotova ta pobjednička.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...odakle si baja.." hahhahahahaha
ako su ove tri pobjedničke pjesme, kakve su tek ostale?????!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.02.2009. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Katafakinstrofa.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2009. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gundjalo_os je napisao/la (Pogledaj post): ›

Zaključak: Mladi dajte malo svojih ideja jer mislim da je ekipa koja drži ovo sve, pomalo isprana i treba nam svježa krv u osječkom glazbenom svijetu, jer ako ovako nastavimo nitko se neće niti približiti pjesmi "Moj Osijek" gospodina Mihaljevića još milijun svjetlosnih godina. Dragi sugrađani na vama je red, komentirajte, recite svoje mišljenje bilo ono dobro ili loše, jer najgora stvar je šutjeti na nešto što ne valja ili ne ide u dobrom smjeru. Ovo je samo moje mišljenje i možda ću biti jedan i jedini, popljuvan od vas tisuću,ali morao sam reći iskreno što mislim.


upravo to.. katastrofa.

i pjesme, sve ti je**m pa ovo je koda se neko ruga.. užas xD skroz amaterski i ne zanimljivi aranžmani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gundjalo tvoj komentar cijenim i donekle se mogu s njim složiti, i definitivno da je vrijeme da se mladi više uključe u takove projekte, cijelu priču ćemo ponoviti slijedeće godine (možda i ove), pa će nadam se s vremenom biti i sve više zainteresiranih za sudjelovanje u natječaju (što će rezultirati i većem broju kvalitetnih radova) Uvijek kada se nešto pokreće nije jednostavno, jer su očekivanja velika, a i neke grandiozne izjave tipa 'nova osječka himna' ne pomažu. Naravno da su ove pjesme tek početak, no nadam se da ćete prepoznati cilj i ideju da pomognemo neafirmiranim autorima da se promoviraju kroz ovaj projekt. Uglavnom, autorima treba dati potporu, a kritičarima upućujem poziv neka se prijave na natječaj ili pomognu u organizaciji istog, pa će se uvjeriti u trenutnu situaciju naše osječke glazbene scene. Borba za urbanu glazbenu scenu je tek počela...i nećemo odustati....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.02.2009. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dobro iz koje pripizdine su ispali ovi?
ako ovo predstavlja Osijek pa onda treba pod hitno emigrirati odavdje,ono prvo kvazi tamburaško sranje je za nepovjerovati,ovaj vrhunski "buntovnički" hip hop je užasavajući a ovo treće čak mi se nije dalo ni preslušati,
poslije ovoga preslušanog ostaje samo jedna riječ UŽAS

a ti @tata mata samo jedno pitanje,šta je tu "urbano" u ovim stvarima???

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2009. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova pobjednička je žešća katastrofa... još mi nekako najnormalnije zvuči treća... samo joj fali emocionalne žestine... možda malo razraditi aranžman?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno očekivao sam više od tog natječaja.......
...i sam sam bio pripremao pjesmu za njega...i bila je gotova ( trebalo je samo snimiti radni materijal) i onda sam odustao....
.....
jedna me stvar zasmetala...Leteći mungos kaže dali nam treba da Osijek karakterizira tamburica....
....možda me to smeta zbog toga što sam i sam tamburaš.....ali i ovdje se potvrđuje da se sve sa tamburom veže uz nešto kao "loše"...oduvijek se na nas tamburaše gleda kao seljake,ženskaroše,pijance......zašto bi se zvuk tambure vezao uz ruralizaciju...??? što ima loše u tome da nas glazbeno definira tamburica...??? pa sigurno bolje to nego da nas definira Borbaševa TURBOFOLK PARADA...!!!!
........možda ima nedostataka....ali iako mi se pjesme posebno ne sviđaju,meni je drago da je pobjedila pjesma sa tamburom kao glazbenom pratnjom....
..........................................
evo i teksta pjesme koju sam ja pripremao,a tekst je napisao Hrvoje Zovko

U SRED ZLATNE SLAVONSKE RAVNICE
PORED DRAVE KOJA TIHO TECE
LEZI OSIJEK KO BISER NA DLANU
NEK MU ZORE UVIJEK SRETEN SVANU

RODNI GRADE NAVISE TE VOLIM
STARU TVRDJU SVE LJEPOTE TVOJE
SRETNE DANE POKLONIO TEBI
SRETNE DANE IZ MLADOSTI MOJE

REFREN:
A KADA SAM DALEKO OD TEBE
TVOJE IME U GRUDIMA NOSIM
TEBE VOLIM NAJVISE NA SVIJETU
RODNI GRADE S TOBOM SE PONOSIM

U SRED ZLATNE SLAVONSKE RAVNICE
KO PUPOLJAK TEK PROCVALOG CVIJETA
NJEZNO DRAVA MILUJE MU LICE
A MOJ OSIJEK U LJEPOTI CVIJETA

RODNI GRADE NAJVISE TE VOLIM
STARU TVRDJU SVE LJEPOTE TVOJE
SRETNE DANE POKLONIO TEBI
SRETNE DANE IZ MLADOSTI MOJE


Zadnja promjena: sokrat; 22.02.2009. 11:39; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › gundjalo tvoj komentar cijenim i donekle se mogu s njim složiti, i definitivno da je vrijeme da se mladi više uključe u takove projekte, cijelu priču ćemo ponoviti slijedeće godine (možda i ove), pa će nadam se s vremenom biti i sve više zainteresiranih za sudjelovanje u natječaju (što će rezultirati i većem broju kvalitetnih radova) Uvijek kada se nešto pokreće nije jednostavno, jer su očekivanja velika, a i neke grandiozne izjave tipa 'nova osječka himna' ne pomažu. Naravno da su ove pjesme tek početak, no nadam se da ćete prepoznati cilj i ideju da pomognemo neafirmiranim autorima da se promoviraju kroz ovaj projekt. Uglavnom, autorima treba dati potporu, a kritičarima upućujem poziv neka se prijave na natječaj ili pomognu u organizaciji istog, pa će se uvjeriti u trenutnu situaciju naše osječke glazbene scene. Borba za urbanu glazbenu scenu je tek počela...i nećemo odustati....


neki ovdje su jako dobro upućeni u osječku glazbenu scenu ..da se malo više poradilo na tome da se angažiraju neki mlađi osječki bendovi moglo se puno bolje to realizirati a ove 3 pjesme su sve samo ne urbane, a nevjerujem da su baš sve poslane pjesme bile takve čobanske..ne kažem da treba napravit neku pank ili grind himnu osijeka ali ovo je..
da se razumijemo, projekt cijenim, i ideju i cilj i svaka čast što se trudite i šta je nekome stalo do ovakvih stvari ali mislim da su ove 3 pjesme jako daleko od nečeg urbanog i kreativnog Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.02.2009. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@sokrate zbilja nemam ništ protiv tebe al čovječe pa zvuk tamburice je zvuk ruralnog,to je uvijek tak bilo i biće...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: