Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Recesija, ekonomska kriza u Hrvatskoj - uzroci, posljedice, rjesenja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga Pegy, to rjesenje ce trajati jos neko vrjieme, a i ta zaduzenja ce netko morati vracati naustrb kvalitete zivota. Paraziti to gledaju i smiju se tome, jer znaju da nece oni to placati, ali zaboravljaju da i oni imaju djecu. Ma koliko ta djeca danas bila privilegirana [prava upisa, prava na dom i kojekakva primanja], danas-sutra ce i ona biti na trzistu rada, danas-sutra ce i oni primati placu na koju ce se lupati porezi koji ce morati pokriti sva ta zaduzivanja, sve te privilegije. Ti ljudi ne vole svoje djecu.

Za one kojima se nije dalo citati, imaju 20 godina i misle da je najvaznije da smo svi mi Hrvati i katolici i da moramo odrzavati privilegije nasih neoSUBNOR-ovaca (branitelje, za one koji su toliko mladi da nisu culi za SUBNOR) na zivotu, evo najvaznijeg dijela - informacije o tome sto ih ceka nakon njihovog skolovanja u kojem su navikli na privilegije:

"Zato će se u mirovinski sustav vjerojatno morati uključiti više sredstava. To se može učiniti povećanjem transfera iz proračuna ili višim uplatama samih građana.... vjerujem da je realna opcija da se propiše viša stopa doprinosa za mirovinsko osiguranje."

Dakle, dragi gradjani RH, zbog privilegiranih i ostalih radno sposobnih umirovljenika, vi cete imati MANJE PLACE i zivjet cete LOSIJE!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2011. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitala sam danas ovo u Jutarnjem i neki dijelovi teksta baš su me se dojmili, nažalost tekst na internetu nije objavljen u cijelosti pa ću morati na kiosk da sve pročitam.

http://www.jutarnji.hr/istrazivanje-mladi-i-zaposlenost--uce-nepotrebne-stvari-za-zanimanja-koja-se-ne-traze--tko-bi-ih--onda--zaposlio--/960875/

""Drugim riječima, gotovo svaki drugi mladi čovjek koji se ne školuje u Hrvatskoj ne radi. Razlozi su, kažu stručnjaci za tržište rada, jednostavni: obrazovanje nam nije usklađeno s tržištem rada, školujemo djecu za zanimanja koja više nikome ne trebaju, po programima koji su davno zastarjeli, ne otvaramo nove strukovne škole sukladno potrebama novih poslodavaca. Takva je dijagnoza postavljena još prije petnaestak godina, jer Hrvatsku kontinuirano prati izrazito visoka stopa nezaposlenosti mladih.""

""Jer iako se upravo od njih očekuje analitička podloga za izradu svih strategija i platformi za pomoć mladima i nezaposlenima, stručnjaci HZZ-a nemaju osnovne informacije - pregledne podatke o mlađima od 24 godine po zanimanju i županijama""

""Izrada takvih podataka zahtijevala bi višetjedni rad naših statističkih službi i mi nismo u mogućnosti pripremiti ih - mirno su nam odgovorili u Službi za odnose s javnošću HZZ-a""

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2011. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa sto se vi cudite sto je ovakvo stanje , pa svjetsku politiku kroje banke koje su u privatnom vlasnistvu... ako se ne pobunimo kao sto se necemo pobunit slijedi tamno doba..

ako mi ne vjerujete svakako pogledajte zeitgeist , NWO i slicne stvari a za pocetak ovaj video :

http://www.youtube.com/watch?v=6S0ruTUdVfg&NR=1

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2011. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo rješenja!
Ali naravno u Osijeku građani plaćaju 120.000.000 kn za građenje bespotrebnih cesta i trgova koje idu u korist monopolistima a na štetu razvoja Osječkog gospodarstva uništavanjem malih poduzetnika koji zatvaraju obrte i poduzeća zbog nemogućih uvjeta poslovanja.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/treci-najbogatiji-covjek-na-svijetu-warren-buffet-prestanite-maziti-bogatase-povecajte-nam-poreze/566567.aspx

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2011. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
...u Osijeku građani plaćaju 120.000.000 kn za građenje bespotrebnih cesta ...

 Čovječe opasno si nabrijan na tu cestu, neprekidno ti je ustima.
Čak i da si 100% upravu, radi vlastitog zdravlja, bi ti bilo dobro da malo olabaviš.
Opusti se, bit će još puno sranja u životu, čuvaj živce. Sretno!

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2011. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne kontam vas xd... da imate na vlasti najpostenije politicare , ma da na vlasti imas papu ja ti kazem da se ovakvo stanje ne moze izbjec... pa amerika je duzna 14 bilijardi a ne mi... mora netko srusit ovaj bankovni sistem i izbacit novac iz upotrebe jer ovako nema napretka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2011. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo sjebali su franak. Šta mislite šta će sada biti s ojrima?!

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2011. 3:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bit ce sto korporacije i banke budu htjele... Ja mislim da ce euro padat jer je financiska kriza u eu...

Hahaha kako volim hrvate... Najlakse je kritizirat , pa samo je prirodno da ti na vlasti zele sebe i svoju obitelj opskrbit...

Znate tko je kriv za ovakvo stanje u hr i svjetu??? Krivi smo ja , ti kao i svi sto podrzavamo ovaj korumpirani sistem !!

treba rusit ovu vladu :




_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2011. 6:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › ja ne kontam vas xd... da imate na vlasti najpostenije politicare , ma da na vlasti imas papu ja ti kazem da se ovakvo stanje ne moze izbjec... pa amerika je duzna 14 bilijardi a ne mi... mora netko srusit ovaj bankovni sistem i izbacit novac iz upotrebe jer ovako nema napretka...

Treba ukinuti i kikirikije na ovom forumu! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2011. 6:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › bit ce sto korporacije i banke budu htjele... Ja mislim da ce euro padat jer je financiska kriza u eu...

Hahaha kako volim hrvate... Najlakse je kritizirat , pa samo je prirodno da ti na vlasti zele sebe i svoju obitelj opskrbit...

Znate tko je kriv za ovakvo stanje u hr i svjetu??? Krivi smo ja , ti kao i svi sto podrzavamo ovaj korumpirani sistem !!

treba rusit ovu vladu :




Jučer su ljudi u torovima posjećivali razna svetišta zbog svoje pohlepe za odlazak u raj.
Lako je takve pohlepne ovce koje bi htjele novce manipulirati jer je obećanje ludom radovanje. Bitno je ljude lagati a vjerovanje u laži je neupitno i onda mirno mogu krasti gradski proračun!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2011. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan tekst Šprajca, bolje od velike večine naših slavnih ekonomista. Možda da se čovjeka pozove da predaje na EFOS-u, barem na nekakvom poslijediplomskom, barem toga ima koliko hoćeš. Jasno, ako bi profesori EFOS-a bili spremni odreći se svoje lovice koju dobivaju za štancanje diploma.

Dakle, Đuro Popijač kao paradigma hrvatskog makroekonomskog sranja, tj. stanja, i te gomile korumpiranih ili nesposobnih poluidiota, koji Hrvatskom upravljaju.

http://bigblog.tportal.hr/spranja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2011. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Microsoft preselio regionalno središte iz Zagreba u Beograd

I onda ce i dalje Microsoftova prodaja ulaziti u statistike nekakvih statistickih analiza kojekakvih kurcometrixa hrvatskog IT trzista, pa kao, necemo biti ni tako losi.


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2011. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


http://www.economist.com/node/17198511

Tko hrani sve drzavne i lokalne parazite?! Braniteljske povlastice i pencil pushere po kojekakvim uredima, agencijama, ministarstvima, odborima?! Tko hrani 10 lipa kune po kubiku sljunka gradjevinskih radova vrijednih preko nekoliko milijardi kuna?!

Eto tko...

Analizu je radio The Economist. O ovom grafu se nece pricati u Dnevniku i na sjednici Vlade. Ali cete cuti o clancima gdje tamo neki novinar ufotka pet fotki Plitvica, pojebe kakvu lokalku i odmah nam se servira prica da smo centar svijeta.

Jesmo centar. Teziste svijeta tj. njegovo debelo crijevo.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2011. 16:53 
Naslov:  Re: Recesija, ekonomska kriza u Hrvatskoj - uzroci, posljedice, rjesenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2011. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

root, ja tu ništ ne kužim,možeš li mi, molimte,pojasniti!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: