Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uhićen Gotovina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2005. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: › Obicno se ne ukljucujem u politiku pa neka svako napravi svoje misljenje...


Nije mi bio cilj promivirati, braniti, etc. Mesica, vec sam zelio ukazati na sadrzaj njegove poruke... i to je apsolutno u pravu... nitko ne govori da se u skolama trebaju uciti ofenzive, drkedake, ali djecu bi trebalo uciti odredjenim vrednotama... a mnoge knjige, pogotovo udzbenici povijesti, pisane za vrijeme vladavine monarhije Tudjmanin revidiraju povijesne cinjenice i iskrivljuju istinu kada je NDH u pitanju... takva djeca (sada su neki vec i odrasli) nemaju uvid i informacije o pozadini NDH, smanjuje se tezina zlocina, prodaje, izdaje... zbog takvog jefitnog pristupa problemu oni danas i crtaju kukaste krizeve i velika slova U...

Jebiga, obrazovanje je ionako na dnu zivotnih vrijednosti... bolje je imati dobar auto nego biti pismen, informiran, ucen...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2005. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Nije mi bio cilj promivirati, braniti, etc. Mesica, vec sam zelio ukazati na sadrzaj njegove poruke... i to je apsolutno u pravu... nitko ne govori da se u skolama trebaju uciti ofenzive, drkedake, ali djecu bi trebalo uciti odredjenim vrednotama... a mnoge knjige, pogotovo udzbenici povijesti, pisane za vrijeme vladavine monarhije Tudjmanin revidiraju povijesne cinjenice i iskrivljuju istinu kada je NDH u pitanju... takva djeca (sada su neki vec i odrasli) nemaju uvid i informacije o pozadini NDH, smanjuje se tezina zlocina, prodaje, izdaje... zbog takvog jefitnog pristupa problemu oni danas i crtaju kukaste krizeve i velika slova U...

Jebiga, obrazovanje je ionako na dnu zivotnih vrijednosti... bolje je imati dobar auto nego biti pismen, informiran, ucen...

zelio sam kao i ti pokazati sadrzaj njegove poruke. mene ne zanimaju stvari u koje on osobno vjeruje ali kao sto vidis (ili nevidis) sam, poruka nije ista. cijeli pojam skole u mom misljenju je da mladima pruzi informaciju tako da ih omoguci da sami dodu do svoga misljenja. u dane moga skolovanja to nije bilo tako.

nepismeni, neinformirani i neuceni mogu imati dobar auto a to nije sramota ako nisu ukrali ili ubili u dolasku toga...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 14.12.2005. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako smijem uletjeti s par opservacija... Nije sramota ne uzdizati se kulturno, ne biti učen ili informiran, jasno, kako i vi tvrdite, mr. fatcat- samo... u Hrvatskoj su osobe koje su neučene, neinformirane i nepismene imaju bolje automobile i životni standard od onih koji imaju obrnute kvalitete (a za neke od njih je prilično razvidno s obzirom na brzinu stjecanja imetka, da nisu te automobile stekli na pošten način! Ne za sve, naravno.), a još je od Aristotela poznato da bi najcjenjenije osobe koje bi morale voditi društvo trebali biti oni najučeniji.
U tom smislu vjerujem da je Leteći mislio da je u nas obrnut sustav vrijednosti.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2005. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Ako smijem uletjeti s par opservacija... Nije sramota ne uzdizati se kulturno, ne biti učen ili informiran, jasno, kako i vi tvrdite, mr. fatcat- samo... u Hrvatskoj su osobe koje su neučene, neinformirane i nepismene imaju bolje automobile i životni standard od onih koji imaju obrnute kvalitete (a za neke od njih je prilično razvidno s obzirom na brzinu stjecanja imetka, da nisu te automobile stekli na pošten način! Ne za sve, naravno.), a još je od Aristotela poznato da bi najcjenjenije osobe koje bi morale voditi društvo trebali biti oni najučeniji.
U tom smislu vjerujem da je Leteći mislio da je u nas obrnut sustav vrijednosti.

samo ti uleti forum je za sve, cak i za letece ;-)
navedeni koment je bio o sadrzaju Mesicevih proturijecnih poruka, nista drugo. cinjenica je bila napomenuta bez komentara zbog ogranicenog razumijevanja politicke situacije.
mr. fatcat? ajde...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2005. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Red je red, a mene su doma učili reda (Sasha= Alana Bates, niš se ne sekiraj (te)) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2005. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo kopiram iz komentara jednom blogu: akcija "1000 čestitaka - razglednica za generala Gotovinu". Akcija se provodi u suglasnosti s njegovim odvjetnicima, koji smatraju da bi mu uistinu mogla pomoći, ne samo psihološki kao potpora nego kao dokaz da ljudi vjeruju u njegovu nevinost. Cilj je poslati što više cestitki i zatrpati poštu u Haagu. Znači, kupite čestitku - razglednicu i pošaljete je na adresu: UN DETENTION UNIT, MR. ANTE GOTOVINA, Pompstationsweg 32, 2579 JX Scheveningen, DEN HAAG, THE NETHERLANDS

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.12.2005. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: › navedeni koment je bio o sadrzaju Mesicevih proturijecnih poruka, nista drugo. cinjenica je bila napomenuta bez komentara zbog ogranicenog razumijevanja politicke situacije.
mr. fatcat? ajde...


Uh, zato sam posebno i naglasio da u cijeloj ovoj prici nije bitko TKO je rekao, nego STO je receno... o tome TKO je to rekao mozemo jednu drugu raspravu, ali ovo sto ej receno je mogao reci i zeleni patuljak koji je izasao iz svoje rupe u zemlji. Smile

Zadnjih dana sam se kretao po Sjenjaku. Stvarno je sve prepuno kukastih krizeva i tog lepog i denisa...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2005. 3:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se mogu kladiti da ti likovi što crtaju te križeve nemaju pojma što oni znaće, nego eto čuli su da je to zabranjeno. Eto idu dokazati svima kako ih bilo kuratz za to.....
Oni to jednostavno mogu i znaju da neće biti nikakvih sankcija zbog toga što su učinili.
Hrvatsko društvo je već odavno u kuratzu i nedostajumu etčni i moralni kriterij. Zapravo ti kriteriji postoje samo što su vrijednosti izokrenute.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2005. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gotovina je bio glavni zapovjednik akcije oluja tako da mu mogu suditi po zapovjednoj odgovornosti,mislim da po osobnoj odgovornosti njemu nece uspjeti nista dokazati te da ce se mjenjati optuznica

. Postoji još jedan problem sto je tudjman snimao sve razgovore a evoks mesic ih dao hagu. to svaki "pravi hrvat" vidi kao veleizdaju. kodnas tolko "pravih hrvata" a stipe 2x pobjedi izbore Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2005. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Zadnjih dana sam se kretao po Sjenjaku. Stvarno je sve prepuno kukastih krizeva i tog lepog i denisa...


I drugdje, od kluba mladih, autobusnih postajetina u Antunovcu, raskrižja u Vrpolju, onih ružnih vrata kod sove - sve je to isti rukopis.
Mutikaša ima puno manje nego što mislimo, a čine štete više nego što mi mislimo.

Btw, sjeća li se itko mog prijedloga o kontekstualizaciji?

Recimo, pored 27. slova abecede dodate "235".

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 19.02.2006. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bando masonska,jugoslavenska,sramotite naš grad i domovinu

Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2006. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji je ovaj? :s
Ja bih sad najradije upitala - A mi imamo domovinu? Mislim, ono, pa skoro sve je rasprodano...???

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2006. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Koji je ovaj? :s
Ja bih sad najradije upitala - A mi imamo domovinu? Mislim, ono, pa skoro sve je rasprodano...???

imate mene!
i to vam nitko ne može oduzeti, ni prodati... osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2006. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je, baš, dobro je da si ti tu WinkWink

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2006. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
bando masonska,jugoslavenska,sramotite naš grad i domovinu


a Postano: 19.02.2006. 20:50

babo iz bolesti, jugoslavenska.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: