Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Naftne mrlje, nepostojeći požari i satelitsko promatranje Osječana!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2009. 14:07 
Naslov:  Naftne mrlje, nepostojeći požari i satelitsko promatranje Osječana!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pomozite mi, prate me satelitima i treba mi hitna pomoć policije, samo je jedan od brojnih bizarnih poziva koje svakodnevno primaju operateri Županijskog centra 112 Osijek, a pritužbe na satelitsko promatranje ponavlja se svakih nekoliko dana.

Kako saznajemo od operatera, iako je zlonamjernih i bizarnih poziva sve manje, još uvijek ih je dovoljno da ne bude dosadno, a najbizarnije slučajeve operateri analitičari teško zaboravljaju.

- Ima doista svega, od djece kojima je dosadno za vrijeme školskog odmora, do usamljenih kućanica, rastresenih branitelja i ljudi kojima je potrebna stručna medicinska i psihološka pomoć. Prije nekoliko dana imali smo, primjerice, lažnu dojavu požara, a djevojka koja je zvala nije bila svjesna da mi vidimo broj s kojeg poziv stiže. Kada smo uzvratili poziv na taj broj javila nam se automatska tajnica i rekla ime i prezime vlasnika linije, a onda smo nazvali još jednom nešto kasnije, kada je majka neozbiljne djevojke došla kući. U prvom trenu majka je stala u obranu svoje kćerke, lagala je kako je djevojka bila u školi u to vrijeme, a uvjerili smo ju kako je doista njeno dijete stvorilo paniku tek kada smo spomenuli da posjedujemo i audiozapis poziva, kaže Ivan Rendulić, načelnik Županijskog centra 112.

Svaki od operatera ima svoje priče, a u neke od bizarnih poziva i sami smo se uvjerili preslušavanjem audiozapisa, jer svaki razgovor se snima i arhivira. Usprkos tomu što zlonamjernih poziva još uvijek ima, ipak valja naglasiti kako ih je sve manje. Naime, u početku rada službe 112 približno 30 posto poziva smatralo se zlonamjernima, a danas je taj postotak pao na približno pet posto.

Ipak, "pacijenata" će uvijek biti, pa tako jedan sugrađanin redovno prijavljuje crnu mrlju na Dravi, a da poziv bude još bizarniji, sugrađanin zove u večernjim satima između 22 i ponoći kada je zbog mraka nemoguće išta primijetiti.

- Očito je da građani nisu svjesni kako lažna dojava aktivira cijelu "mašineriju", diže hitne službe na noge, a dođe li do stvarnog problema u isto vrijeme reakcija vatrogasaca ili policije neće biti dovoljno brza. Pošaljemo li vatrogasce na jedan kraj grada zbog nečije lažne dojave, požar na drugom kraju grada mogao bi biti fatalan, objašnjava Rendulić.

Često zove, kaže Rendulić, skupina usamljenih žena koje u večernjim satima nerijetko nazivaju tek da bi s nekim popričale ili se izjadale. Usprkos tomu što je ponekad teško ne prasnuti u smijeh nakon bizarnih poziva, na svaku se dojavu mora reagirati pa hitne službe često na teren izlaze bez potrebe.

Piše: Ivan SEKOL/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2009. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

skupina usamljenih žena osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › skupina usamljenih žena osijek031.com smile

baš to htjedoh komenitrati osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blue_orange
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2009. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de se josh malo smijte.. to vam najbolje ide.. a pomoch makar prichanjem ne bi vam palo na pamet..
mizerna smo zemlja, nismo u europi.. probudite se..

Sekole, brate uzmi se necheg pametnog pisat, pomozi di mozes, ne spamaj i ne sprdaj se s tudjim životima..

_________________
"Ako se tko jako nasmije, ne može se odmah opet i namrgoditi." šegrt hlapić
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2009. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zar ne postoji plavi telefon za one kojima je takva pomoć potrebna...
Ovo sa 112 zna jako loše proć, bio sam svjedok par puta kad je hitnoj dugo trebalo da dođu, imali su lažne dojave na posve drugom kraju, na sreću nije bilo kobnih posljedica...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.02.2009. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › Pa zar ne postoji plavi telefon za one kojima je takva pomoć potrebna...
Ovo sa 112 zna jako loše proć, bio sam svjedok par puta kad je hitnoj dugo trebalo da dođu, imali su lažne dojave na posve drugom kraju, na sreću nije bilo kobnih posljedica...


...baš mi uzeo riječ iz usta....postoje službe za takve stvari....."skupina usamljenih žena" baš i nije za sprdnju, ali nije niti za broj 112.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.02.2009. 7:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kakva sada bozja skupina usamljenih zena...zasto ne bi bilo za sprdnju...treba ih imenovati i podvrgnuti javnom lincu i sramoti, pa da vidim jel bi jos zvale i njih i sve ostale koji zaje...
nije ni cudo da su sluzbe spore kada se nesto zaista i dogodi, radi ovakvih tikvana zbog kjih bezveze izlaze na teren

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): › ...kakva sada bozja skupina usamljenih zena...zasto ne bi bilo za sprdnju...treba ih imenovati i podvrgnuti javnom lincu i sramoti, pa da vidim jel bi jos zvale i njih i sve ostale koji zaje...
nije ni cudo da su sluzbe spore kada se nesto zaista i dogodi, radi ovakvih tikvana zbog kjih bezveze izlaze na teren


Vjerojatno nije riječ o skupini žena koje nisu samo usamljene nego imaju još kojekakvih, možda i psihičkih problema. Imenovanje i javni linč vratilo bi nas povijesno gledano stotine godina unazad, iako po ovakvim stavovima ne bih rekla da smo toliko daleko od srednjeg vijeka. Jasno je da broj 112 nije za sprdanje i liječenje vlastitih problema, ali treba razumijeti ljude kojima nije tako dobro kao nama.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: