Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oko 170 milijuna kuna ulaže se u gradske projekte do svibnja[Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2009. 19:04 
Naslov:  Oko 170 milijuna kuna ulaže se u gradske projekte do svibnja[Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgradnja - tramvajske pruge do Bikare, novih dvaju nathodnika, širenje biciklističke mreže, rekonstrukcija brojnih ulica, središnjeg donjogradskog trga te uređenje zelenog pojasa lijeve i desne dravske obale samo su neki od projekata koje će aktualna gradska vlast završiti do kraja svog mandata, odnosno početkom svibnja ove godine. Čulo se na današnjoj multimedijalnoj konferenciji za novinare održanoj u hotelu Osijek. Prezentirajući projekte osječki gradonačelnik Anto Đapić ustvrdio je kako su od 2005. godine kada je HSP dobio gradonačelnika započeli čitav niz projekata kojima je Osijek dokazao da je istinska metropola Slavonije i Baranje a predstoji im završiti započeto kako je i obečano u predizbornom sloganu.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- na privremenoj lokaciji u dvorani Jug 2 otvoren 3. sajam vjenčanja i 2. dječji sajam

- poglavarstvo raspisuje natječaja za idejno arhitektonsko-urbanističko rješenje kompleksa bazena Gradski vrt

- prigodno obilejžena 10-a godišnjica osnutka Hrvatskog instituta za lokalnu samoupravu



Osječka televizija - Vijesti, 13.02.2009.


Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nema haespea ovaj bi grad bio manje izgrađen od Čaprazlija! Zahvaljujući haespeu moj je grad istinska metropola istočne Hrvatske, bit će nova pruga i bazen, još jedan porin, igrat će u novoj dvorani harlem globetrottersi, a folk parada bit će veća i bolja od one srpske!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2009. 3:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram čestitati. Jedino Hsp multimedijalno predstavlja nekoliko godina stare besmislene projekte ("rekonstrukcija brojnih ulica"). Samo da još i Sanader ne skuži ovu novinu.

Treba imati obraza da se teške promašaje prikaže kao uspjeh - dovoljno je uočiti jedan od "projekata", donjogradski trg.

Međutim kraj ove tekstualne sramote (sažetak vijesti Ostv) je ipak najinteresantniji. Debeli i gomila ulizica nadaju se da će od Osijeka napraviti "metropolu Slavonije i Baranje". Nisam znao da je taj status u međuvremenu izgubljen (iako Sl. Brod i Vinkovci opasno napreduju), pa da ga treba iznova vraćati. Za seljačića iz Ćaprazlija epitet metropola već dovoljno dobro zvuči, pa makar se isto podrazumijeva.

Osijek nažalost ne može biti nikakva metropola, pa ni Slavonije i Baranje, dok su mu na čelu Debeli Đapić i slični.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2009. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
(iako Sl. Brod i Vinkovci opasno napreduju)

Nemoj pretjerivati...

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tasmanijski leopard
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.02.2009. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
(iako Sl. Brod i Vinkovci opasno napreduju)

Nemoj pretjerivati...
Vinkovci su selo,al Slavonski Brod je grad sa skoro 80 tisuca stanovnika,gradi se na sve strane,za 5 godina Brod ce biti jako urediti i lijep grad,blizina Bosne,plovni put save,auto cesta,sve mu ide na ruku,a stim racunaj da je u Brod doselilo najvise Hrvata iz Bosne,i to se vidi kada ides auto cestom pokraj grada,prema mojoj procjeni je niklo nekoliko tisuca kuca oko Broda i u samom gradu,a poslovna zona se siri sve do Jelasa,kika je zapocela sa ove strane Hruscice a Koloseum ce zavrsiti prema sibinju,Brod ce biti ok,i neka bude,i ona je nas grad i tu nam je u blizini..Vinkovic nece,em su mali,em nema velikih investicija da postane nesta,prije ce Djakovo postat grad bolji nego Vinkovci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tasmanijski leopard
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.02.2009. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kome je Dzapic kucu gradio bez krova je ostao.Jebes *,od toliko gradova u Hrvatskoj bas zapadne da je iz Osijeka,kakva steta:-(

Za one koji neznaju il lupaju gluposti,Dzapic u Osijeku-Retfali je zivio od 1975 godine,tako da neke Caprazlije ko spominje je obicni neznalac,on Caprazlije zna kao ja Bukurest,nazalost kazem on je iz Osijeka:-(

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2009. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tasmanijski leopard je napisao/la: ›
Kome je Dzapic kucu gradio bez krova je ostao.Jebes *,od toliko gradova u Hrvatskoj bas zapadne da je iz Osijeka,kakva steta:-(

Za one koji neznaju il lupaju gluposti,Dzapic u Osijeku-Retfali je zivio od 1975 godine,tako da neke Caprazlije ko spominje je obicni neznalac,on Caprazlije zna kao ja Bukurest,nazalost kazem on je iz Osijeka:-(
HSP-eovci se trude unatoč konstantnim napadima i vrijeđanjima. Negdje su zabrljali, ali su dosta dobroga i napravili, stoga mislim da rade posao bolje od svih svojih prethodnika. U svakom slučaju, Osijek ne nazaduje.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maliprinc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2009. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A biti će i mostova.
Dok se viseći lagano klati i nitko neće da ga popravlja, obećava se novi, u produžetku Ribarske ulice, uz već obećane, u produžetku Dubrovačke i Kanižlićeve.

Pa ćemo moći kad god nam padne napamet skoknuti na lijevu obalu. Da se obilazimo najzapuštenije selo Tvrđavicu koje u potpunosti životari u suradnji s prirodom.

Pa novi sajamski centar, po veličini odmah iza Zagrebačkog velesajma. Pa stambeno naselje za osječku elitu na Pampasu, uz možebitno rušenje Streljane, koja se upravo obnavlja.

Najmanje se spominju gospodarske zone. Istok. Jug. Koje bi trebali biti prioriteti. Možda i ne postoji interes za njih. Osim trgovačkih centara. Ja sam još mali pa mi nije jasno tko će to da kupuje u njima. Koje će tvrtke pokupovati ili iznajmiti te silne poslovne prostore koji se dovršavaju ili im se najavljuje izgradnja.

Nikad mi nije bilo jasno zašto je u doba Kramarića Gradski bazen uguran na onu parcelicu do restorana Bijelo-plavi. Zašto nije građen na potezu uz Trpimirovu, da se jednoga dana može povezati s Olimpijskim bazenom, čija se gradnja najavljuje. Vjerovatno opet kroz neko javno-privatno parterstvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la: ›
HSP-eovci se trude unatoč konstantnim napadima i vrijeđanjima. Negdje su zabrljali, ali su dosta dobroga i napravili, stoga mislim da rade posao bolje od svih svojih prethodnika. U svakom slučaju, Osijek ne nazaduje.

Trude se iz petnih žila nebili iz svakog posla izmuzli koju kintu. Ne sjećam se niti jednog posla da su ga odradili od A do Ž kako spada. Sve rade u zadnji čas pa se sklapaju izravne pogodbe jer za natječaj nema vremena... Uostalom to je pokazala i revizija da je Osijek najnetransparentniji grad u RH.

Ako je to cijena da se grad razvija a da vladajući svaki put namire i svoje apetite, onda sori, ja bi bolje da se ništa ne radi.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2009. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tempus031 je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la: ›
HSP-eovci se trude unatoč konstantnim napadima i vrijeđanjima. Negdje su zabrljali, ali su dosta dobroga i napravili, stoga mislim da rade posao bolje od svih svojih prethodnika. U svakom slučaju, Osijek ne nazaduje.

Trude se iz petnih žila nebili iz svakog posla izmuzli koju kintu. Ne sjećam se niti jednog posla da su ga odradili od A do Ž kako spada. Sve rade u zadnji čas pa se sklapaju izravne pogodbe jer za natječaj nema vremena... Uostalom to je pokazala i revizija da je Osijek najnetransparentniji grad u RH.

Ako je to cijena da se grad razvija a da vladajući svaki put namire i svoje apetite, onda sori, ja bi bolje da se ništa ne radi.
Svi političari, bez obzira iz koje su stranke, namire svoje apetite. Ako ne uzme jedna stranka, priliku će iskoristiti neka druga. Moje mišljenje je samo, da uz sve loše, haespeovci su nešto i napravili. Kod prethodnika nisam baš to primjetio na ovakvom nivou, a i činjenica je da se njih nije toliko napadalo. Zato ne vjerujem previše medijima, mislim da katkad previše pišu neistine i da se više baziraju na hipotetske teme, samo kako bi se novine prodavale.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tratkovic
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2009. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la: ›
tasmanijski leopard je napisao/la: ›
Kome je Dzapic kucu gradio bez krova je ostao.Jebes svinju debelu,od toliko gradova u Hrvatskoj bas zapadne da je iz Osijeka,kakva steta:-(

Za one koji neznaju il lupaju gluposti,Dzapic u Osijeku-Retfali je zivio od 1975 godine,tako da neke Caprazlije ko spominje je obicni neznalac,on Caprazlije zna kao ja Bukurest,nazalost kazem on je iz Osijeka:-(
HSP-eovci se trude unatoč konstantnim napadima i vrijeđanjima. Negdje su zabrljali, ali su dosta dobroga i napravili, stoga mislim da rade posao bolje od svih svojih prethodnika. U svakom slučaju, Osijek ne nazaduje.


Činjenice stoje da kako je HSP sjeo u fotelju "nešto" se radi. Ali... kako i šta, to je najveći problem. Pa ljudi, ne možemo ići dalje i nešto raditi novo dok ne rješimo postojeće probleme i stvari koje čekaju na popravke 50 godina. Ili ako baš i treba graditi novo sigurno nisu prioriteti projekti koji se trenutno dižu u nebesa i od kojih perje leti u debele džepove. Krenit će nabolje jedino da se kompletna postava od Đapinja, preko Papića, Matkovića, Šišljagića, Kovačevića, Bajte i drugih političkih dinosaura, povuku u političku mirovinu i pusti nama mladima da napravimo posao, jer su predugo u krivom sustavu i oni jednostavno drugačije ne znaju.
Ali to je znanstvena fantastika, a ja već duže vrijeme razmišljam o dalekoj Australiji, pa nek se Debeli još više udebljaju, ali ne preko mojih leđa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: