Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Iako najavljeno, povećanje cijena toplinske energije šokiralo brojne Osječane! [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 18:54 
Naslov:  Iako najavljeno, povećanje cijena toplinske energije šokiralo brojne Osječane! [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako su odlukom Vlade RH od 1. siječnja ove godine u primjeni nove cijene toplinske energije za tarifne kupce koji koriste usluge energentskih djelatnosti, proizvodnje, distribucije i opskrbe toplinskom energijom, mnogi su naši sugrađani tek ovih dana šokirani novim, višim iznosima na pristiglim uplatinaca HEP toplinarstva Osijek. Direktor HEP toplinarstva Osijeka Ivica Mihaljević potvrdio je kako je riječ o 23-postotnom povećanju cijena za stambene i 18-postotnom za poslovne potrošače, ali i da je uzrokovano višestrukim povećanjem cijena mazuta i prirodnog plina u posljednjh nekoliko godina. Cijena toplinske energije, pak, nije se mijenjala posljednjih sedam godina.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Gradska uprava priprema četverogodišnji program jednosmjenske nastave u osnovnim školama

- gripa stigla i u našu županiju. Razloga za paniku nema


Osječka televizija - Vijesti, 12.02.2009.


Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2009. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa cijena naftnih derivata je sada na istoj razini kao i prije 7 godina ? ... sta to znaci da ce sada ostvarivati extra profit ?

ili da ce iducih 10 godina sva poskupljenja koristiti floskulu o proslogodisnjem ludovanju cijena nafte na mediteranskom trzistu ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrlo lijepa cestitka z aizbore. Ljudi drzava je u klincu totalnom, vadite nofce iz banaka, prodajte dionice i fondove.....nema vise ni srece ni pameti u nasoj drzavi. Sama od sebe ce se urusit.

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi jasno, prošle godine u siječnju mi je račun za grijanje bio 345kn a mjesec je bio hladniji nego ove godine. Ako je poskupjelo 19-23 posto kako sada imam račun od 725kn.
Čini se da nisam dobro naučio postotni račun, meni je to 100%. Koliko znam cijena nafte i plina nije rasla 100% u zadnjih sedam godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2009. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, i meni je u zadnjih 4 godine u 2. mjesecu racun za 1. mjesec bio najveci u godini ... i niti jedan nije bio veci od 307 kn. ... sad ovaj je 417 ... idem ja malo ponoviti matematiku jer nesto su me krivo naucili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2009. 0:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma pljačka najobičnija, na njima je da pljačkaju a na nama da plaćamo..

da mi je bar toplo u stanu, ne bi ništa rekla, a ovako... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la_linea
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2009. 6:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uistinu zadovoljni smo svi. Ma samo da ugradimo kalorimetre...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.02.2009. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

la_linea je napisao/la (Pogledaj post): › Uistinu zadovoljni smo svi. Ma samo da ugradimo kalorimetre...


cim ugradis kalorimetre, povecat ce ti za 20% ratu i jos ces otplacivati kalorimetre ... i bit ce ti hladno jer ces vjerovati da ces time platiti manji racun

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
metalac-os
Offline
Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2009. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me dal ce sada i ljetni racun za grijanje biti 20% veci? Ili tih računa preko ljeta uopce nece vise biti? Cemu placanje grijanja cijele godine kad su sada cijene ko da se grijem na plin.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2009. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je i dalje hladno..

uslikat ću se za Glas Slavonije u jakni Razz , sa termometrom na kojem je 15 st Crying or Very sad i sa računom za grijanje od 400 kn za stan od 40 kvadrata Question Exclamation

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.02.2009. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevezano za ovo.... nije mi jasno razmisljanje nekih ljudi koje znam u vezi gradskog grijanja..
rece meni kolegica da su joj u stanu non stop do kraja otvoreni svi radijatori, i danju i nocu, te joj je zbog toga nekada vruce i suh zrak. upravo zbog toga ona cijelu noc drzi sve prozore u stanu otvorene na kiper da bi mogla spavati. i jako joj je skupo grijanje..
ja kazem, pa to je kad svi grijete do kraja i zracite. smanji radijatore na normalno i normalno zraci pa ti nece biti vruce. na sto mi ona odgovori, pa zasto bi kad svejedno jednako placa?
a takodjer mi jedan kolega jos prije rece da on stalno drzi prozor otvoren i kod kuce je i zimi i ljeti u kratkim rukavima.. ne kuzim takav nacin razmisljanja..
pa ako tako svi rade, nije ni cudo da je skupo...
ponavljam, to pitam nevezano uz ovo najnovije poskupljenje..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2009. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovim poskupljenjem grad i država su sami sebi skočili u želudac.....
....malo se bavim energetskom efikasnošću i svim ti....
recimo škole.....OŠ A.Mihanovića je nakon poskupljenja dobila račun za grijanje sa 30.000kn na 52.000 kn.....
..pa kad se sve lijepo zbroji,pitanje je odakle će grad-ministarstvo-država to platiti....baš kul...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2009. 19:55 
Naslov:  Re: Iako najavljeno, povećanje cijena toplinske energije šokiralo brojne Osječane! [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od kućanstava, po novim cijenama neki prosjek u Osijeku je 700-800 kuna, ugrabit će i više nego što im treba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: