Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U jednoj večeri u policiju privedeno 40 maloljetnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 14:00 
Naslov:  U jednoj večeri u policiju privedeno 40 maloljetnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Roditelje u policijskoj postaji u noći između subote i nedjelje čekalo je više od 40 osoba mlađih od 16 godina koje su policijski službenici nakon 23 sata zatekli neposredno ispred noćnog kluba "West" ili u tom noćnom klubu. Uz neugodnost noćnog dolaska u policijsku postaju po dijete, roditelje čeka još jedna neugodnost jer su imena djece proslijeđena Centru za socijalnu skrb. Akcijom je još jednom potvrđeno kako i maloljetnici, čak i mlađi od 16 godina, čine velik dio populacije koja sudjeluje u tučnjavama, alkoholiziranju, razbijanju, vrijeđanju policajaca, uriniranju po haustorima i drugim oblicima neprimjerenog ponašanja. Radi se o vikend-ritualu kojeg se, zabrinjavajuće, mladi ne stide, štoviše, hvale se vožnjama u policijskoj "marici", triježnjenjem u policiji ili povraćanjem na ulici, a u svemu se međusobno ohrabruju čak i na Facebooku. Pregledavanjem javnih profila maloljetnih sugrađana, statusa, poruka i fotografija lako je zaključiti kako su izlasci bez nalijevanja "žestom", vinom ili pivom rijetkost.

Kako kaže Edita Roterbauer, glasnogovornica PU osječko-baranjske, popularna mjesta u Osijeku su Tvrđa i prostor ispred noćnog kluba West u Stepinčevoj ulici. Prekršaji evidentirani nakon 23 sata vrlo su česti, a nije rijetkost da policajci u obračunu s razularenom mladeži moraju primijeniti sredstva prisile.

- U posljednjih šest mjeseci ispred kluba 'West' evidentirana su dva napada na policijske službenike, a podnesena je i kaznena prijava za nanošenje teških ozljeda. U lokalu i ispred njega često zateknemo osobe mlađe od 16 godina, koje ne smiju biti vani bez nadzora punoljetne osobe nakon 23 sata. 'West' je omiljeno okupljalište mladih tijekom vikenda, a izravna posljedica konzumiranja alkohola nasilno je i vandalsko ponašanje pa su tada i naši obilasci poznatih okupljališta mladih jako česti, kaže Roterbauer.

Reći kako se mladi danas gotovo svakodnevno uništavaju alkoholom ne čini se pretjeranim uzmemo li sve popularniji Facebook kao mjerilo. Naime, čak se i petnaestogodišnjaci učlanjuju u grupe ljubitelja alkohola, a kako bi dokazali svoju privrženost čašici, objavljuju fotografije sebe i prijatelja u ispijanju alkohola, ali i svemu što se događa kada se pretjera s pićem. Očito je kako do "cuge" maloljetnicima nije problem doći, unatoč zakonu koji zabranjuje prodaju alkoholnih pića i cigareta osobama mlađim od 18 godina.

Piše: I.Sekol/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.02.2009. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ideeš samo 40 ??
malo mi je to nešto

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fileos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tocno tako,malo je to!
Svaki vikend treba tako,treba to strogo sankcionirati,slazem se s akcijom u potpunosti! Znam kako to tamo izgleda i odavno vise tamo neidem...Ma uzas,koji treba srediti pod hitno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fejsić je zlo

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je. Hrabra policija pod invazijom alkoholizirane djece (inače najveće pošasti i trna u oku našeg naprednog društva) privodi, nadljudskim naporima čak 40 maloljetnika koji su ostali iza 23 sata vani i time sprečava da se pretvore u bundeve. Nisu ni policajci ludi, pa neš privoditi ove koji tuku i pucaju, već balavurdiju koja kao vrhunac otpora hrabroj policiji može jedino zaplakati. Kad privedu čak 40 članova kriminalnih organizacija onda nek se hvale a ovakve pizdarije ne treba ni spominjati. A da se ne govori o tome kako je znamenita 1. policijska na pljuneš od westa, pa eto trebalo im je samo par godina da se pokrenu, dakle ozbiljnije akcije uperene protiv stvarnih prijetnji možemo očekivati za sto-dvjesto godina kad svi budemo ugodno i sretno mrtvi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je stvarno slika i prilika današnje Hrvatske.

Umjesto da policija sankcionira vlasnika birtijetine koji protuzakonito prodaje alkohol mladima, ona hapsi mlade! Ali mora tako, jer vlasnik je frajer, bio je u ratu, i tako to.

Umjesto da hvata dilere, hvata ovisnike, jer su dileri ugledni članovi društva.

Čekamo slijedeće. Možda će hapsiti radnike koji rade nedjeljom, a zabranjeno je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2009. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

40??? Ma daj cijeli west je mlađi od 15, zadni put sam bila tamo ljetos i stvarno ima se šta za vidit...boce od piva lete ti pored nosa, mislim da je ako se dobro sječam bila i neka tučnjava, pa je nastao kaos kad se trebalo izać van, a ispred samog westa kad izađeš, jadne djevojčice prebijene od alkohola povraćaju na samom ulazu, a par dječaka se nagurava i jebu si mater...pa jbg ako njihovi roditelji dopuste da oni izlaze i zajebavaju se vani u to doba, onda tu policija ništa nemože!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
metalac-os
Offline
Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da se pocnu naplacivati masne kazne onima koji prodaju cugu djeci tako kad proda jedno pivo kazna tolika bude da trgovinu mora zatvorit.Najviše boli kad se po đepu opali,brzo bi se reda znalo. A roditelji ko roditelji sam govore nije to moje djete moje djete je zlato. Ili dođe u policiju i kaze ja njemu nista ne mogu. Prestrašno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
Zanimljivo kako djeca shvaćaju te legalne droge, piju i pušaju ko da ih to čini pametnijima, čestitke roditeljima... Ma sve su cajke krive Wink

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kameny
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cajke,daj dođi sebi dok još imaš kome,šta ima veze cajka sa opijanjem i izlaskom malodobnika poslije23 sata????

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › osijek031.com smile
Zanimljivo kako djeca shvaćaju te legalne droge, piju i pušaju ko da ih to čini pametnijima, čestitke roditeljima... Ma sve su cajke krive Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 378
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 16:40 
Naslov:  Re: U jednoj večeri u policiju privedeno 40 maloljetnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh ta današnja djeca..ccc osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2009. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kameny je napisao/la (Pogledaj post): › Cajke,daj dođi sebi dok još imaš kome,šta ima veze cajka sa opijanjem i izlaskom malodobnika poslije23 sata????

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › osijek031.com smile
Zanimljivo kako djeca shvaćaju te legalne droge, piju i pušaju ko da ih to čini pametnijima, čestitke roditeljima... Ma sve su cajke krive Wink


...svaka čast, koliko si profila dosad otvorio?.........

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima ima veze, ja sam jednom bio na tim cajkama, napio sam se ko nikad u životu, sam što prije i bolje da oglušim da ne slušam...
osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.02.2009. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne sviđa mi se to ništa...samo sex,droga alkohol i rock and roll...u tim godinama...a znam kako im je...moraš biti frajer u tim godinama...sa cigarom i bocom u rukama...jbg Smile ...ja kad sam bio u njihovim godinama...nisam znao di je west...kad mi ljudi kažu da idu u west...ja mislio kao idu na zapad negdje...prema sloveniji,šta ja znam,u šoping...
no...što sam htio reći... Smile
mi smo u tim godinama...svaki dan igrali nogomet,rekreirali se,jedva smo čekali da završi škola pa da odemo igrat razred vs. razreda...i tak to...
a sad...tamo di smo mi igrali i di je golman bio...tamo trava više nije rasla...a sad...sve zeleno Smile svi ošli iza škole pušit i drogirat se Smile
e da sam u njihovim godinama...13,14,15 god...sad bi igrao žace i lopova...a ne tu opijat se...
i da...šta sam htio reć... Smile ovaj...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.02.2009. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e da...em se ne rekreiraju...i još im ove budale daju laptope ...nek se još fejsbukiraju i to...najviše će im koristit za učenje...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: