Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oasis shopping centar

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2009. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradnja trgovačkih centara donosi višestruku korist gradu. Prvenstveno otvaranje novih radnih mjesta, posao za naše građevince, komunalni doprinos, novac od prodaje zemljišta, veću ponudu proizvoda, a time i veću konkurentnost što bi trebalo dovesti i do snižavanja cijena; trgovački turizam(sjetimo se koliko smo novaca trošili u Mohaču, Pečuhu...)
Naravno da je bolje da dolaze tvornice,ali nije ni ovo loše.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2009. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam zasto idemo na fakultete i razlicite skole kad ce svi raditi kao trgovci,Osijek ce jedino imati trgovacke centre... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i ne samo Osijek, nego će se čitava država pretvoriti u jedan ogromni MOL u kojeg će dolaziti stranci u šopinge ko mi nekad u Mađu....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2009. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marcipancic je napisao/la (Pogledaj post): › ali, mi smo primitivci...nama je kad netko ode na skijanje-preseravanje...a, možda ljudi ne vole ljeto i ljeti šljakaju da bi mogli na zimovanje..moš mislit, pa ne vole svi ljeto i polugole ljude.

Pa moram ti priznati da si apsolutno u pravu. Zašto bi skijanje bilo preseravanje? Dapače, ukoliko netko već posjeduje skijašku opremu (skije, pance, odijelo, naočale...) skijanje će ga ispasti jeftinije nego ljetovanje na našoj precijenjenoj obali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2009. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMHO, te price o shopping turizmu i slicnom su price za malu djecu. Pocet cu u nju vjerovati kad u Osijeku budem vidio stranih tablica onoliko koliko je bilo hrvatskih u Madji (Pecuhu, ili u gradicima poput Siklosa, Harkanja) za vrijeme pravog shopping turizma, ili u Grazu danas.

Ne dolaze ti trgovacki centri zato sto smo mi na nekoj super poziciji (pozicija i povezanost Osijeka je taman takva da niti jedna aviokompanija ne leti ovdje, osim Croatia Airlinesa - a ni oni ne bi letjeli da ih nepisani dogovori na to ne sile), strateski smjesteni izmedju tri blabla (kako vec vole pricati bajke).

Dolaze zato sto u Osijeku i okolici zivi parsto tisuca stanovnika, od toga je dobar dio njih bio kreditno sposoban. Ljudi ce dizati kredite (najcesce u bankama ciji (strani) vlasnici su imovinski isprepleteni s tim istim trgovackim lancima), trgovine ce poticati kupnju. Onog dana kad se ljudi vise ne budu mogli zaduzivati - trgovacki lanci ce dizati sidro.

Njih generalno boli kurac za zaposljavanje i radna mjesta, a uvjeti rada su taman takvi da zadovoljavaju minimune iz zakonskih okvira . Bolji radni uvjeti, vece place i sretniji zivot namijenjen je nekom drugom - stanovnicima maticnih drzava. Cak ni proizvodi nisu jednake kvalitete kao u maticnim drzavama. Dokazano peremo losijim Arielom, a takvih primjera ima nebrojeno.

Za njih smo mi samo obicna kolonijalna balkanska provincija.

No, sto god mislili o nama, nije lose kad ovdje uloze svoje pare, makar i u trgovinu. Lose je kad mi ovdje razmisljamo provincijalno i te trgovine percipiramo kao Konacno Rjesenje Svih Problema.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2009. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: › ne znam zasto idemo na fakultete i razlicite skole kad ce svi raditi kao trgovci,Osijek ce jedino imati trgovacke centre... Sad


Ljudi koji znaju raditi poslove koji nisu konobarski ili trgovacki uglavnom odlaze u Zagreb.

Ljigavim politicarskim huljama to odgovara, jer odlaze oni najkriticniji, oni koji znaju razmisljati svojom glavom i oni koji nece za nekoga glasati zato sto se u gradu za njegovog vladanja otvorilo 5 trgovackih centara ili se ista ulica raskopavala 5 puta u tri godine.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rejkjevik
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2009. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo sam vec umoran od te kuknjave sto nitko ne gradi tvornice nego samo trgovine....ljudi, tvornice se u poslijednjih 10 godina zatvaraju u cijeloj Europi i to nema veze s tim sto je kod nas bio rat i privatizacija. Proizvodnja i tvornice su preseljene u Kinu,Indiju i drzave gdje je radna snaga jeftina...radna snaga u Hrvatskoj u odnosu na Kinu nije jeftina i prestanimo halucinarati o tvornicama...jer one su u zapadnom svijetu proslost i cijela Europa se okrece trgovini...pitajte bilo kojeg upucenog ekonomistu...osim toga mislim da je u trgovini ipak puno lakse i ljepse raditi nego u tvornici, stoga bi i radnicima ovo trebala biti draza opcija.Tvornice u Europi su nazalost stvar proslog stoljeca Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2009. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rejkjevik je napisao/la: › pitajte bilo kojeg upucenog ekonomistu...osim toga mislim da je u trgovini ipak puno lakse i ljepse raditi nego u tvornici, stoga bi i radnicima ovo trebala biti draza opcija.
Da? Mozemo li Jozu Mencingera smatrati dovolno upucenim ekonomistom?

Procitaj interview Joza Mencinger

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BIBA31
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2011. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
Bit će radnih mjesta...to mi je nekak jedino pozitivno..
JEL ZNA TKO I JEDNU ADRESU???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dumbaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2011. 0:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
JEL ZNA TKO I JEDNU ADRESU???

Ferde Ćevapovića 4

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2011. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zar se nije odustalo od gradnje tog centra?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.01.2011. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma on je vec izgradjen u jesen 2010. di ti zivis

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: