Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Krle i Inspektori' uskoro izdaju album 'Šarengrad'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 10:15 
Naslov:  'Krle i Inspektori' uskoro izdaju album 'Šarengrad'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priča o bandu «Krle i Inspektori» započinje davne 1985. godine, kada su Davor Kršćanski – Krle i inspektor Boris Badovinac – Badovini osnovali band «Bijeli top». I, kažu, od tada su promijenili još nekoliko imena, izdali album, imali nekoliko nastupa, akumulirali mnogo pjesama te stigli i do 2009., kada će im izići drugi album, naziva «Šarengrad». Band trenutačno sačinjavaju, osim navedenog vokala i gitariste, basist Ivan Serdar – Serđo, profesor inspektor Marcel Glavočević na klavijaturama te bubnjar, inspektor Ozren Čačić.

- I šesti, virtualni član, virtualni inspektor Željko. On nam čita recitacije koje su prije svake pjesme. One govore ukratko o sadržaju pjesme i njezinoj problematici. No, njegov utjecaj će se vidjeti tek na koncertima koji će uslijediti poslije izdavanja albuma u ožujku. Trenutačno, nismo još zreli za binu, kaže Krle.

«Šarengrad» je, kaže, sniman oko godinu dana te sadržava dvanaest pjesama za kojih je on tekstopisac i kompozitor, a pomoć pri aranžiranju i komponiranju dao je i Badovini. Pjesme su to o raznolikim životnim temama, od neizbježnih socijalnih, preko urbanih do ljubavnih.

- Stilski se, zapravo, one, kao i naš band, nigdje ne uklapaju, odnosno, u niti jedan glazbeni pravac. Zbog toga možda malo i žalimo, ali barem se slušateljima omogućava da vizualno odlutaju u tekstove pjesama, kaže Badovini. Album je sniman u studiu «Virtual» u Višnjevcu, a ističu kako se već pripremaju za snimanje trećega, koji ipak neće tako skoro ugledati svijetlo dana. Dok pričaju o novom albumu i budućnosti, sjete se i izdavačke kuće «Suzy», pod čijim je okriljem izišao njihov prvi album «Priče», doduše pod imenom banda «Kaznena ekspedicija – KEX».



- No, bio je rat, i album je prošao u potpunosti nezapaženo. Možda ga u dogledno vrijeme ponovno izdamo, nikada se ne zna. No, treći, još neimenovan album, će biti potpuno drukčije koncepcije, jer ćemo u njemu iskoristiti umijeća raznih glazbenika u jedan novi koncept za hrvatsko tržište. Nešto potpuno mistično i iskoristiti će sve mogućnosti virtualne komunikacije, kaže Badovini. Što se tiče ambicija i planova za budućnost, kažu kako je «prvi milijun najteži», no istodobno ističu kako njihovo vrijeme ipak tek dolazi. Marljivo rade, pa i u «ilegali» i nadaju se da će uskoro stati na bilo koju binu i jednostavno ju «otpuhati»!

Za nadolazeći album su izradili dva videospota u suradnji s braćom Pejić. Ističu kako su oduševljeni time, te se nadaju da će suradnja nastaviti na obostrano zadovoljstvo i pri slijedećim snimanjima.

Tekst: G.M.
Foto: Daniel Antunović


Objektiv031: S.Co.Bar: Unplugged nastup i premijera video spota grupe 'Krle i Inspektori'
[Foto: Daniel Antunović][10.01.2009. S.Co.Bar]


Spotovi...

Video 031: Krle i Inspektori: Nije to to


Video 031: Krle i Inspektori: Televizor


Zadnja promjena: Nandino; 27.01.2009. 12:20; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Badovini
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahaha totalno cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam valjda jedini kome je ovo bezveze O_o

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Instinkt_OS
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast... imate punu podršku!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 11:37 
Naslov:  Re: 'Krle i Inspektori' uskoro izdaju album 'Šarengrad'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebo Ti to, nije to to tako ni loše :-<=

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
umbo
Offline
Ukupno postova: 130
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2009. 11:43 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

totalno podržavam čuti nešto novo i drugačije, a ovakvi likovi poput kyxa ionako nisu sposobni učiniti ništa kreativno, nego vise po forumima i pljuju po bendovima, po UFU itd, a kad nema ničeg u gradu, onda opet ništa ne valja jer se ništa ne događa. daj shvati da nemaju svi isti ukus, pa ako nemaš što lijepo za napisat i nemoj ništa pisat. jednostavno nemam riječi!
ljudi svaka čast i samo naprijed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kyx je napisao/la (Pogledaj post): › nisam valjda jedini kome je ovo bezveze O_o


nije to to, mi je ok stvar, da se slusati...

Televizor mi je uzasna pjesma. Bezveze muzika i jako los i bezvezan tekst, kao da ga je pisalo dijete od 5 godina...

Imaju jos stvari na myspace :

Spavaj mi zvuci vrlo dobro, ali isto tekstualno jako slaba stvar...

Tragovi je prosjek, da se poslusati

Pjesmu Vuk cu pohvaliti, jako mi se svidja glazbena podloga, ali opet tekst mi steka...

Vode je jedina pjesma gdje tekst nije klisejiziran, ali glazbeno mi je slabije od drugih par, nazalost...Ima mi jedino kvalitetan instrumental pred kraj


Ako se mene pita, rijec je o bendu kvalitetnih glazbenika, odlicnih ideja, ali bend jako tekstualno steka, jer od ovih 6 stvari, samo jedna pjesma ima ok tekst, a jedna prosjecan, dok su mi 4 teksta klisej koji moze napisati svaka treca osoba.

No gledajuci koliko domaca publika (ne)obraca paznju na tekstove, ovaj bend bi mogao uspjeti, i ja im u tom zelim svu srecu, jer vjerujem da se puno trude. Jos ako se malo vise potrude oko tekstova moglo bi tu biti nesto Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je pitanje na koju publiku ciljaju, kakav profil koncerata i što uopće misle napraviti sa svojom svirkom (imaju li neki plan i sl.)
Kako ih ja vidim, od imena do teksta, zadovoljni su sa lokalnim gažama, tu i tamo nastupom pred malo više ljudi (pivski šator, nekakav moto susret i sl.) Možda griješim.
Ovako kad ih gledam, mislim da imaju potencijala za malo više od ovoga što sam nabrojao. Mogli bi biti prepoznatljivi i široj publici od Osječko-Baranjske populacije. Definitivno trebaju poraditi na tekstu pjesama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Shadow Striker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 127
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba dati podršku tim dečkima jer pokušavaju stvarati nešto i biti kreativni, najlakše je biti zavaljen pred komp i kritizirati. Želim im puno uspjeha i nadam se da će naći publiku koja će ih prihvatiti jer u današnje vrijeme to nije nimalo lako pošto su ljudi sve više zahtjevni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2009. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

umbo je napisao/la: ›
totalno podržavam čuti nešto novo i drugačije, a ovakvi likovi poput kyxa ionako nisu sposobni učiniti ništa kreativno, nego vise po forumima i pljuju po bendovima, po UFU itd, a kad nema ničeg u gradu, onda opet ništa ne valja jer se ništa ne događa. daj shvati da nemaju svi isti ukus, pa ako nemaš što lijepo za napisat i nemoj ništa pisat. jednostavno nemam riječi!
ljudi svaka čast i samo naprijed

Kakvih ti problema imaš, ako se čovjeku nešto ne sviđa zašto to nebi napisao, forum postoji da bi se razmjenila mišljenja a ne samo pisala pozitivna.
Meni se osobno sviđa ovo.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.02.2009. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AAHAHAHA

Krle, koja legenda Smile

Spotovi su DO JAJA!!!

Ako budem u OS, doci cu i na koncert Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: