Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prevareni 'uhitili' prevaranta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 12:16 
Naslov:  Prevareni 'uhitili' prevaranta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako neće država, pravdu ponekad u svoje ruke uzmu prevareni. 54-godišnjem prevarantu iz Kutine koji je naplaćivao prazna obećanja o zaposlenju, u trag su ušle njegove žrtve. U Osijeku su mu postavili zamku, uhitili ga i predali policiji.

Vukovarac Srđan Sijaković, star 34 godine, godinama bezuspješno traži posao. Kad se u njegovu životu pojavio takozvani Josip Barišić nije imao razloga sumnjati. Srđanu je prevarant pristupio preko kolege, starijeg čovjeka, te ga nazvao i rekao da mu je našao posao.

Lažni Josip, čije pravo ime zbog istrage ne smijemo otkriti, Srđanu je obećao posao vozača -dostavljača za jednu stranu tvrtku, ljetovanja, zimovanja i službeni automobil, Za lažni higijenski tečaj Srđan mu je dao 1200 kuna. No, ipak je posumnjao da je riječ o prevari te je surfajući internetom naišao na još troje ljudi koju su nasjeli na istu priču.

Video 031: prilog Nova TV Anita Delaš, 24.01.2009.


Odlučili su prevarantu postaviti zamku. Lakomi je Josip od Srđana tražio da mu autobusom iz Vukovara u Osijek pošalje još 300 kuna, za međunarodnu vozačku dozvolu. Na taj način ih je autobus doveo direktno do prevaranta. Ispostavilo se da za Josipom dulje traga i vinkovačka policija; sumnja da je u dvoje godine 'zapošljavajući' prevario čak 200-tinjak građana.

- Iskreno, ja sam se s tim novcem pomirio prvi dan čim sam ga njemu dao. Nije meni zbog novca. Nego mi je jednostavno da ga uhvatim zato što sam ispo majmun. Eto, isključivo zato, rekao je Srđan za kojeg je pravda djelomično zadovoljena. Bit će potpuna kada u Vukovaru pronađe posao bez posredovanja pravih i lažnih Josipa.

Autori: Anita Delaš/Mi.Dr./Dnevnik.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ymarko
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2009. 15:56 
Naslov:  Re: Prevareni 'uhitili' prevaranta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja pljuska policiji...
pa ovaj tip sto ga je uhvaio bi mogao biti visi inspektor u muriji a ne moze naci posao na burzi rada Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ati
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svak cast ovom covjeku sto ga je prepozno i uhvatio.
Sve zasluge njemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2009. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo mi uhitit Djaponea! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Policija ladi jaja i ne radi uglavnom ništa dok ju politika ne kaže što joj je činiti...
prolazim oko jedan ujutro kraj glavne policijske postaje i gledam nered koji je netko ostavio... limenke piva na policijskom stubištu i na tratini pored dovučeno ono metalno čudo na koje ljudi ključaju bicikle... malo niže, prije westa djevojčica od nekih možda 15 godina leži sama u vlastitoj rigotini, a pred westom naduboduna muška mladež pravi tabore prije ozbiljnijeg pičvajza...
malo niže niz ulicu parkiran kombi koji je razbio nečiju kantu za smeće...

scena kao iz south parka ili slične groteske. ali je stvarna i nalazi se u kašićevoj ulici u subotu u 1 ujutro, odmah kraj Prve policijske postaje čiji djelatnici ne mogu napraviti reda niti na stubištu vlastite postaje, a kamoli u ulici na koju su adresirani ili u gradu od nekoliko desetaka tisuća stanovnika...
i sve to podno zastave koja predstavlja narod i državu kojima, navodno, služe i koji ih plaćaju. fuj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: