Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nepopularna imena u 2008. Anto, Gordan, Biljana i Ivo!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
krofnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kudjaokomtiskokom je napisao/la: ›
krofnica je napisao/la (Pogledaj post): › adela channel
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

jadna djeca isfrustriranih roditelja.


a sto je najbolje - "chanel" se pise s jednim "n"! Smile Smile


e, da, baš to..Smile

zamisli kad dijete od 6-7 godina, u školi treba napisati to svoje ime?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
non plus ultra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la (Pogledaj post): › Zamislite samo srpska imena,Radoje,Miloje,Lazare,Sretoje...igrajte pevajte sinovci junackog roda spokojci hahahah,lud narod svega mi..

Lud si ti... Svega mi... (Časlav, Držimir, Ljudevit, Trpimir, Vatroslav, Zdeslav, Franjo)

_________________
This time next year I'll be millionaire !!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenad-os
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A u potpisu članka teta Nefreteta.
Bas da se fino uklopi... Ako je ovakav clanak izlazio u godini poslije njenog rođenja sigurno je pokupila naslovnicu.
Mora da su tata i mama u trenutku inspiracije gledali Richarda Burtona i Liz Taylor u Kleopatri

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krofnica je napisao/la: ›
adela channel
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

jadna djeca isfrustriranih roditelja.


bit će super kad joj to bude pisalo na pločii s imenom dok recimo bude radila kao trgovkinja u Konzumu. (baš sam jučer primjetil da jednoj piše Dominique... čini se da u roditelji imali velike planove za malu) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krofnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe
i ja sam tu dominique primjetila Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2009. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kraljica Nefretete, žena egipatskog faraona Amenofisa
nenad-os je napisao/la: ›
A u potpisu članka teta Nefreteta.
Bas da se fino uklopi... Ako je ovakav clanak izlazio u godini poslije njenog rođenja sigurno je pokupila naslovnicu.
Mora da su tata i mama u trenutku inspiracije gledali Richarda Burtona i Liz Taylor u Kleopatri


Kraljica Nefretete, žena egipatskog faraona Amenofisa bila je poznata po izuzetnoj ljepoti,vjerovatno je zato i ovjekovječena u navedenom filmu.
Mada što se navedene autorice tiče mislim da se radi o muslimanskom ženskom imenu koje je vrlo često.Mislim ovo komentiranje imena bez znanja o istom je vrlo degutantno. Rolling Eyes

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2009. 12:12 
Naslov:  Re: Nepopularna imena u 2008. Anto, Gordan, Biljana i Ivo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nikad nije bilo jasno zašto se i kod nas ne uvede reda sa tim davanjem imena djeci, jer tu stvarno ima svačega. Neću puno pametovati, evo reći ću konkretno ono što znam, u Njemačkoj ti ne možeš davati djetetu besmislena imena. Čak ni npr. Tin, Teo, Tina i sl., koja su kod nas postala uobičajena, smatraju se isključivo skraćenicama i matični ured će ti dati na izbor da daš puno ime, pa ga ti zovi kako hoćeš. Ako baš želiš dati neko čudno ime, ako je prihvatljivo, onda će ti ponuditi opciju da daš dva imena, pa da to bezvezno neko ime bude drugo. A razne Mutimire, Smrtane i ostale gluposti ne znam da li je uopće moguće da pristanu upisati u matičnu knjigu. To je u interesu djeteta, i ne možeš ih zezniti , za svako čudno ime provjere u ćitabi da li postoji i što znači, bez obzira da li je njihovo ili uvozno ime. Ja mislim da je to ok.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenad-os
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2009. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
Kraljica Nefretete, žena egipatskog faraona Amenofisa
nenad-os je napisao/la: ›
A u potpisu članka teta Nefreteta.
Bas da se fino uklopi... Ako je ovakav clanak izlazio u godini poslije njenog rođenja sigurno je pokupila naslovnicu.
Mora da su tata i mama u trenutku inspiracije gledali Richarda Burtona i Liz Taylor u Kleopatri


Kraljica Nefretete, žena egipatskog faraona Amenofisa bila je poznata po izuzetnoj ljepoti,vjerovatno je zato i ovjekovječena u navedenom filmu.
Mada što se navedene autorice tiče mislim da se radi o muslimanskom ženskom imenu koje je vrlo često.Mislim ovo komentiranje imena bez znanja o istom je vrlo degutantno. Rolling Eyes

Degutantno? Zašto? Tko kaže da ne znam što ime znači i tko je bila povjesna ili mitološka osoba po kojoj je ime dato?
Ni autorica članka nije objasnila kako su izgledali i tko su bili likovi iz npr. Biblije prema kojima su ljudi dali imena.
Moj komentar je bio da se dotična autorica fino uklapa u svoj članak, a u krajnjem slučaju skoro pa nikoga nije ime ocrnilo, već ponašanje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2009. 16:57 
Naslov:  Re: Nepopularna imena u 2008. Anto, Gordan, Biljana i Ivo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kudjaokomtiskokom je napisao/la (Pogledaj post): › a sto je najbolje - "chanel" se pise s jednim "n"!


ma, ne kuzite... channel = kanal. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krofnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2009. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile Smile Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rejkjevik
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2009. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Mada što se navedene autorice tiče mislim da se radi o muslimanskom ženskom imenu koje je vrlo često"????????????????????

UPS....Nefreteta nije muslimansko ime i nikada nisam upozano niti jednu muslimanku s takvim imenom...osobno poznajem gore potpisanu novinarku i znam da nije muslimanka, nego prakticna katolkinja, a koliko mi je poznato ime je dobila uistinu po egipatskoj kraljici jer joj je majka arheolog, pa je u struci nasla inspiraciju za ime... Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2009. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rejkjevik je napisao/la (Pogledaj post): › "Mada što se navedene autorice tiče mislim da se radi o muslimanskom ženskom imenu koje je vrlo često"????????????????????

UPS....Nefreteta nije muslimansko ime i nikada nisam upozano niti jednu muslimanku s takvim imenom...osobno poznajem gore potpisanu novinarku i znam da nije muslimanka, nego prakticna katolkinja, a koliko mi je poznato ime je dobila uistinu po egipatskoj kraljici jer joj je majka arheolog, pa je u struci nasla inspiraciju za ime... Cool


mea culpa,nisam ništa loše mislila i da je,svakako mi je drago da je objašnjeno kako je žena dobila ime-mama je znala zašto,osobno sam upoznala dvije Nefretete i rekoše mi je da je ime često ali skraćeno na Nefreta,e sad ako su meni krivo rekli i ja krivo prenosim,meni prenešeno od Bošnjačke nacionalne manjine u HR,a potvrdio profesor koji se bavi izučavanjem kretanja Bošnjaka ili nešto slično,ne zapamtih..

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2009. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bosanci su egipatskog podrijetla, čak i piramidu onu svoju imaju (valjda, ne znam šta je bilo na kraju s tim)...
a sad ontopik...
ja znam jednu Tajnu, i to mi je bilo najoriginalnije ime koje sam čuo u zadnje vrijeme, uz Elio...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nenad-os
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2009. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›

a sad ontopik...
ja znam jednu Tajnu, i to mi je bilo najoriginalnije ime koje sam čuo u zadnje vrijeme, uz Elio...

Ja sam znao jednu Svemirku, bila tu negdje mislim iz donjeg grada ili jugII (iako nisam 100 % siguran), bila je simpaticna i draga, ali nisam je vidio skoro 20 godina. bas me zanima kako je i gdje je sada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: