Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Parking Elektromodulu, upitni laptopi i butre

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.01.2009. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćete mi reći da ne postoji razlika između nevažećeg listića i listića na kojem ne ostavim ni točkicu?


Budući da imam iskustva u radu na izborima... Listić je nevažeći samo ako se na jasan i nedvosmislen način iz njega može zaključiti tko je odabrani kandidat-tako stoji u pravilniku. Znači, možeš ga cijelog išarati s glupostima i zaokružiti jednoga od kandidata, i listić će i dalje biti važeći.

Što se tiče glasanja ili neglasanja... Ja sam za neglasanje. Zaboli me dupe na koji će način manipulirati mojim listićem, jer se i tako stalno vrte isti ljudi u svim mogućim kombinacijama. Kada (ako ikad) dođu potpuno novi mladi ljudi, onda ću razmišljat o glasanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2009. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neglasujuci ili ponistavajuci listic covjek sam sebi stvara lazan dojam da njegov potez nije stvorio nikakve posljedice po njegovu buducnost te da stoga njegova savjest ne mora trpiti breme konacnih rezultata.

Zanemarimo li cinjenicu da je takvo razmisljajne licemjerno i sitnodusno (svi zivimo u istom politickom habitatu, dakle svi podjednako snosimo odgovornost za rezultate izbora), ono je i MATEMATICKI NEUTEMELJENO.

Naime, neizlaskom na izbore ili ponistavanjem listica birac svoj glas raspodjeljuje (odnosno, u njegovo ime to cini Demokracija) sukladno konacnim rezultatima izbora.

Mozemo pretpostaviti da ce na izbore uvijek izaci dovoljan broj ljudi da izbori budu valjani (rijetkost je u ukupnoj ljudskoj povijesti da su neki izbori bili bojkotirani toliko da su rezultati zbog toga postali nevazeci).

U tom slucaju o konacnim rezultatima, sudbini i buducnosti odlucuju oni koji na izbore izlaze. Bilo da ih je na izbore izaslo 50, 80, 90% efekt je jednak kao da je to ucinilo njih 100%.

Dakle, prica o tome kako neizlazenje na izbore ili krizanje listica nema utjecaja - pada u vodu. Ima utjecaj koji je srazmjeran konacnim rezultatima izbora.

Svi apstinenti na posljednjim gradskim izborima su 30% svog glasa dali HSP-u [Djapicu], 23% HDSSB/HSS-u i 20% HDZ-u.

Zvuci grozno? Ne svidja vam se kako je vas glas raspodijeljen? E, jebiga, upravo to se dogodi kad covjek ne izladje na izbore. Sljedeci put izadjite na izbore i svoj glas u potpunosti dajte nekom za koga smatrate da je bolji.

Btw. Samo se supci skrivaju iza onih koji su na izbore izasli. Za takve bi bar bilo fer da onda stoicki presute i sa smjeskom na licu podnesu analnu rasturacinu onih u ciji mandat se nisu htjeli plesti.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2009. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Btw. Samo se supci skrivaju iza onih koji su na izbore izasli. Za takve bi bar bilo fer da onda stoicki presute i sa smjeskom na licu podnesu analnu rasturacinu onih u ciji mandat se nisu htjeli plesti.


Kako vec rekoh,moj stav baziram na vlastitoj percepciji svijeta u kojem mi vecina govori kako bih trebao zivjeti,sto misliti i kako govoriti.
Ponistavam taj papir za dupe jer ne vidjeh gore imena za kojega bih se mogao na bilo koji nacin vezati.Shodno tome ne priznajem ni vlast izabranih nada mnom.

Koliko god to tebi i ekipi koja toliko uspjesno isce te izabrane za boljitak smetalo,ja sebe jednostavno ne vidim u toj demokraciji,koja,dalo bi se zakljuciti prema tvojim rijecima,zivi tamo na nekom planeu rezima svoj sretan zivot.
Umoran od kalkuliranja kamata i gubitaka na fondovima,ogorcen si na sve one koji u drzavi,naciji i forsiranjem 'sloboda' (koja se,btw,kroji po mjerama vas,koji se iste odricete) vide jedno veliko nista,crnu rupu tolike mase da u nepovrat guta misli i duse.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.01.2009. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćete mi reći da ne postoji razlika između nevažećeg listića i listića na kojem ne ostavim ni točkicu?


Budući da imam iskustva u radu na izborima... Listić je nevažeći samo ako se na jasan i nedvosmislen način iz njega može zaključiti tko je odabrani kandidat-tako stoji u pravilniku. Znači, možeš ga cijelog išarati s glupostima i zaokružiti jednoga od kandidata, i listić će i dalje biti važeći.

Što se tiče glasanja ili neglasanja... Ja sam za neglasanje. Zaboli me dupe na koji će način manipulirati mojim listićem, jer se i tako stalno vrte isti ljudi u svim mogućim kombinacijama. Kada (ako ikad) dođu potpuno novi mladi ljudi, onda ću razmišljat o glasanju.


a što ako zaokružim više njih?hoće li tada biti nevažeći?ili sve zaokružim?onda se mogu je*at!!!

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2009. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Listić je nevažeći samo ako se na jasan i nedvosmislen način iz njega može zaključiti tko je odabrani kandidat-tako stoji u pravilniku.


Pa valjda je važeći ako se na jasan i nedvojben način može zaključiti !?!!

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2009. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I što onda s nevažećim listićima ?
Da li je istina da se pribrajaju pobjednicima ?

Ne mogu vjerovati da baš moram glasati za nekog.niko mi nije ovaj put toliko simpatičan...

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: