Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.01.2009. 15:01 
Naslov:  Re: Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ugl, trebali su tom lovom eto izgraditi skolu u Sarvasu, opremiti sve ucionice informaticke u Osijeku, dati vece place nastavnicima i profesorima, smanjiti skolarine studentima, obnoviti urusene skole u Osijeku, napokon zavrsiti izgradnju ugostiteljske skole na ZP ...

I opet, kada bi se to sve napravilo, i dalje bi bilo nezadovoljnih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2009. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Ovo je pokušaj ulaganja u sdp.
Ej, a što ćemo sa 700 nastavnika? Pa i njima će teta Borzan kupiti laptope. I to su glasovi. A i ko ga hebe, nije novac sdp-a. Ima se para, ima se s čim...

A za koga ti kupuješ glasove?

p.s. ja sam apolitičan ali nisam mogao odoliti ne komentirati tvoje napade


Objasni pitanje.

Pa očito da je napadaš SDP kako kupuje glasove laptopima. Znači da ne voliš SDP već agitiraš za nekog drugog.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2009. 15:26 
Naslov:  Re: Laptopi petašima, a uskoro i nastavnicima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa normalno da kupuju glasove, čemu onda "promotivni" jumbo plakati s Biljinim potpisom? Samo se nadam da djeca neće pratit uputstva s tih plakata pa ih koristit za zaštitu od kiše, na njima držat hranu i razne napitke Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Ovo je pokušaj ulaganja u sdp.
Ej, a što ćemo sa 700 nastavnika? Pa i njima će teta Borzan kupiti laptope. I to su glasovi. A i ko ga hebe, nije novac sdp-a. Ima se para, ima se s čim...

A za koga ti kupuješ glasove?

p.s. ja sam apolitičan ali nisam mogao odoliti ne komentirati tvoje napade


Objasni pitanje.

Pa očito da je napadaš SDP kako kupuje glasove laptopima. Znači da ne voliš SDP već agitiraš za nekog drugog.


Sorry ali zaključak ti je totalno bezveze. Boli me ona stvar za sdp i u principu za svaku političku stranku. Ovdje se radi o bahaćenju sa tuđim novcima u režiji sdp-a i to je poanta cijele priče. U nekim sam prošlim temama javno rekao za koga ću glasati na izborima za gradonačelnika(što ne znači da neću promijeniti mišljenje ako me netko uvjeri da dotična osoba svoje potrebe stavlja ispred potreba grada Osijeka ). Do sada sam glasao za sve za koje sam smatrao da su u tom trenutku najbolje rješenje za grad Osijek, tj. da će nešto napraviti za Osijek, jer je jedino Osijek moja stranka i nitko više (pa sam glasove davao od šatro ljevice sdp-a do šatro desnice hsp-a). Eto ako te zanima. A da ja tu agitiram za nekoga...O Bože.... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.01.2009. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kupovanje glasova je nesto drugo, kao kad recimo poslije nedjeljne mise, svecenik djeli upaljace i kemijske olovke s znakom HDZa ili kad se po BiH placaju glasaci da glasaju za A-de-ze...

Što je loše u tome ako si neka stranka prisvoji neke zasluge za nešto? Ne vidim da HDZ ni HSP nesto poduzimaju u vezi ovoga grada osim sto se Đapić provozo tramvajem il što Matković zlostavlja stanare Gundulićeve i Divaltove.

Ta' neka su dječica dobila laptope, i treba da su dobila, jer da nisu, ko zna di bi taj novac na kraju ipak završio.

Uostalom, novac je dobiven za tu namjenu i djeca ce dobtit laptope, mozda na godinu sagrade i neku novu skolu.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2009. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cilj opravdava sredstvo...pa su ovi valjda pokušavaju proturiti inverzno sredstvo opravdava cilj...
malo morgen....
svi su za to da treba ulagati...ali ne na krivi način...a ovo je krivi način....
....već je nekoliko ljudi reklo da je bolje da su opremili informatičke učionice,nego dijelili laptope....
a ako nije moglo drugačije...ima milijun studenata kojima bi ti laptopi poslužili svrsi..sigurno više nego djeci u 5 radzredu za igranje GTA i sveg ostalog....
..znam o čem govorim...imam mlađeg brata,i nekoliko bratića i sve ih zanima jedno...samo igrice....
...i ovdje čim netko iznese svoje stajalište odmah ga se svrstava u jednu od stranaka....
dakle....SREDSTVO NE OPRAVDAVA CILJ

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
os_os
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je netko stvano spreman prodati taj laptop i torbu za neku realnu cijenu, neka se javi na [email protected] pa cemo se dogovoriti za cijenu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd dobro, 1800 Kuna SmileSmile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je ovo bila više nego dobra prilika da se poradi na promidžbi open sourcea te da se na laptope trebalo instalirati linux i open office, za linux postoji hrpa dječijih igrica prilagođenih tome uzrastu, a office 2007 koji je instaliran ima licencu za 60 dana i onda fajront (ili piratska instalacija). Grafička na lapu ionako nije dovoljno jaka da gura igrice koje klince zanimaju (fps), tako da će lapovi-ukoliko se ne osmisli neki drugi (prateći) projekt pasti u drugi plan u odnosu na desktop računala po kućama (koja se mogu nadograditi). Da ne spominjem znatnu cijenu viste u ukupnoj cijeni lapova. Sve u svemu šteta, jer sam mišljenja da djecu treba učiti na pozitivnim principima open sourcea, a ne isključivo na Microsoftove proizvode.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

os_os je napisao/la: ›
Za tih 3,6 mil kn su se mogle opremiti informaticke ucionice u svim osnovnim i srednjim skolama (ili bar vecini) pa onda neka se informaticki obrazuju na satu informatike u skoli (bilo bi ucinkovitije jer se ne bi samo igrali, a i oprema bi sigurno duze trajala) mogla je svaka skola dobiti po laptop i projektor pa da mogu izlagati svoje prezentacije i iz drugih predmeta... A ako se vec islo u takvu kupovinu glasova, ucenici visih razreda srednjih skola bi ih bar znali koristiti, ili jos bolje studenti, a i zasto pokloniti laptope, zasto oni ne bi bili u vlasnistvu grada, a da ih ucenici (studenti) zaduzuju na odredeni period i materijalno odgovaraju za njih, onda bi barem pazili na njih, ovako je samo bacen novac, tj nije jer je dio glasova sigurno kupljen...


apsolutno se slazem!Pogotovo da su laptopi vlasnistvo grada. Kako ce se cijela Hrvatska opet smijati osjeckoj vlasti.....koji promasaj.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Mislim da je ovo bila više nego dobra prilika da se poradi na promidžbi open sourcea te da se na laptope trebalo instalirati linux i open office, za linux postoji hrpa dječijih igrica prilagođenih tome uzrastu, a office 2007 koji je instaliran ima licencu za 60 dana i onda fajront (ili piratska instalacija). Grafička na lapu ionako nije dovoljno jaka da gura igrice koje klince zanimaju (fps), tako da će lapovi-ukoliko se ne osmisli neki drugi (prateći) projekt pasti u drugi plan u odnosu na desktop računala po kućama (koja se mogu nadograditi). Da ne spominjem znatnu cijenu viste u ukupnoj cijeni lapova. Sve u svemu šteta, jer sam mišljenja da djecu treba učiti na pozitivnim principima open sourcea, a ne isključivo na Microsoftove proizvode.


osijek031.com smile Svaka čast! Moglo je to i manje koštati bez Viste. Nažalost, taj isti King je i dobavljač Ministarstvu znanosti, pa su u školama njihove kante sa vindozama.
A brijem da bi se klincima Ubuntu svidio više od vindoza (mojim se nećacima jako sviđa).

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno je što je to princip spojenih posuda ( i đepova) pa se kod nas (u Hrvatskoj) ni deklarativno ne spominje uvođenje open sourcea jer za novim windowsima ide novi (jači) hardware itd....šteta jer mnoge zemlje u svijetu posebice u školstvu uvode linux i to više nisu sporadični slučajevi, ali mi imamo novaca na bacanje za plaćanje licenci, da netko ne pomisli da je to mala lova, u pitanju je barem 100 mil. kuna godišnje, a za te novce....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2009. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad će se moći igrati i u školi pod nastavom!! plus će ih za 3 god moći baciti kad budu srednju upisivali koliko će biti jadni...

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.01.2009. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poanta je da se poveća informatička pismenost, i po meni bi bilo da i sljedeće godine dobiju petaši.
Pa opet sljedeće i tako dalje. 2-3 milijuna kuna nije puno za jednu godinu. Ionako kad su IZBORI ode znatno veća suma novaca koja nema koristi.
Poanta ove priče da je ovo po meni u zadnjih par godina pametan potez.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2009. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakve floskule, Bože pomozi. Ajmo još koji miliončić potrošiti pa informatički opismeniti 700 nastavnika kupujući im laptope. Uskoro. Ali zašto stati na tome. Ima se para, ima se s čim. Zašto ne bi i ravnateljima kupili laptope? Domarima? Čistačicama? Svima! Nitko neće odbiti....
Ako su mislili dijeliti laptope, mogli su ih dijeliti najboljim učenicima. I to ne samo 5. razreda. Djecu treba naučiti da se za nešto treba potruditi a ne da im se daje besplatno. Ništa u životu nije besplatno....(čak ni zagrljaj Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: