Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poslodavac pitao ima li spolnu bolest

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2009. 14:22 
Naslov:  Poslodavac pitao ima li spolnu bolest
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon prijave na natječaj za posao u butiku, razgovor s potencijalnim poslodavcem neugodno je iznenadio našu dvadesetgodišnju sugrađanku.
- Počeo je postavljati pitanja koja nemaju nikakve veze s radnim mjestom - ispričala je Anita B. (podatci poznati redakciji Glasa Slavonije), dodavši da je poslodavac nakon nekoliko uobičajenih pitanja o osobnim podacima i obrazovanju, počeo "set" potpuno neprimjerenih pitanja, a najviše ju je iznenadilo pitanje o učestalosti njezinih seksualnih aktivnosti te ima li kakvu spolnu bolest!

- Kada sam ga začuđeno upitala zašto je to bitno za posao za koji sam se prijavila, odgovorio mi je "kako mora znati s kim ima posla", priča naša sugovornica i dodaje kako su se među neprimjerenim pitanjima našla i ona o tome koliko se često depilira i održava nokte.

- Mogu razumjeti da trgovkinja, s obzirom na to da je u stalnom kontaktu s ljudima, mora izgledati uredno, no hoću li se ja depilirati i koliko ću često imati spolne odnose, nije ničija stvar osim moja osobna - ogorčena je bila djevojka te je istaknula da je od posla odustala, a požalila se i svojoj savjetnici na Zavodu za zapošljavanje, koja se također začudila takvom razgovoru za posao.

- Složila se da poslodavac ima pravo postaviti pitanja koja smatra važnim za radno mjesto koje nudi, no ona ne bi smjela biti uvredljiva niti zadirati u intimu potencijalnog zaposlenika. Sad prije svakog razgovora za posao imam veliku tremu jer se bojim što bi me moglo dočekati - zaključila je Osječanka, napomenuvši da takve situacije prilično obeshrabruju tražitelje posla, posebice ako se prvi put prijavljuju na natječaj.

Stručnjaci kažu kako pojedina pitanja poslodavci ne bi smjeli postavljati jer su diskriminirajuća, no svejedno ih postavljaju. U takvim slučajevima posloprimac nije dužan odgovoriti.

- Zakon o radu zabranjuje diskriminaciju na osnovi vjere te stoga to pitanje poslodavac ne bi smio niti postaviti. Također, osoba koja traži zaposlenje ne smije biti postavljena u nepovoljniji položaj od drugih osoba na temelju bračnog stanja ili obiteljskih obveza, kažu u Zavodu za zapošljavanje.

Autorica: Biljana Božić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 414
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2009. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Užasi promiskuiteta!

_________________
www.excalibur.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.01.2009. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zakon o radu-mrtvo slovo na papiru!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2009. 18:02 
Naslov:  Re: Poslodavac pitao ima li spolnu bolest
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odvratno. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.01.2009. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valjda je šef mislio da cura želi napredovat u poslu, pa ju odma pitao, da ne bi poslije bilo "nisam znao"...


heh, kakva seljačina, užas.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2009. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo su još relativno benigna pitanja što sve ljudi moraju odgovarati na razgovoru za posao. Da ne spominjem kako prolaze mlade žene s pitanjima o udaji, broju djece i životnim planovima.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2009. 9:17 
Naslov:  Re: Poslodavac pitao ima li spolnu bolest
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bezobrazluku pojedinih "gazdi" nema kraja. Doživljavala sam ponekad i ja svakakva pitanja vezana uz osobne stvari, ali ovako nešto... kakav kreten.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2009. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
Bezobrazluku pojedinih "gazdi" nema kraja. Doživljavala sam ponekad i ja svakakva pitanja vezana uz osobne stvari, ali ovako nešto... kakav kreten.

Nema to veze s bezobrazlukom već provođenjem Zakona o radu. Svatko može biti bezobrazan i pitati svašta dok ga se ne opizdi po džepu. A to će se dogoditi na nacionalni praznik svih Hrvata - Sveto Nigdarjevo.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
pumpkin je napisao/la: ›
Bezobrazluku pojedinih "gazdi" nema kraja. Doživljavala sam ponekad i ja svakakva pitanja vezana uz osobne stvari, ali ovako nešto... kakav kreten.

Nema to veze s bezobrazlukom već provođenjem Zakona o radu. Svatko može biti bezobrazan i pitati svašta dok ga se ne opizdi po džepu. A to će se dogoditi na nacionalni praznik svih Hrvata - Sveto Nigdarjevo.


U pravu si, na žalost.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2009. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Ovo su još relativno benigna pitanja što sve ljudi moraju odgovarati na razgovoru za posao. Da ne spominjem kako prolaze mlade žene s pitanjima o udaji, broju djece i životnim planovima.

Da, u pravu si.. Ista sam pitanja i sama prošla ; da li sam udana i planiram li uskoro imati djecu.. Živim s dečkom? A jel?! I nakon što sam poslodavcu rekla da ga se to apsolutno ne tiče, (i to poprilično bezobraznim tonom) kontala sam da neću ni dobiti posao na kraju. Odvratno.
Boli njega klinac da li će cura u butiku imati izdepilirane noge ili ne i kolko se često sexa.. Seljačina!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2009. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a dobro sad @insomnia ipak nebi bilo uredu da cura u nekom butiku ili bilo gdje nema izdepilirane noge,neizgleda lijepo.
slažem se da nije uredu postavljati glupa pitanja o dečku,o sexu,i takvim sranjima,to je zbilja kretenski al šta ćeš kapitalizam...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sta vam je sad to cudno, i ja bi ju to pitao...
Zamislite da ju ne pitam, a kresnem ju za neku stimulaciju i onda dobijem neku bolestinu...
Sta onda, ko je onda kriv, ko???

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
slažem se da nije uredu postavljati glupa pitanja o dečku,o sexu,i takvim sranjima,to je zbilja kretenski al šta ćeš kapitalizam...


To nije kapitalizam već neprovođenje zakona.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
A sta vam je sad to cudno, i ja bi ju to pitao...
Zamislite da ju ne pitam, a kresnem ju za neku stimulaciju i onda dobijem neku bolestinu...
Sta onda, ko je onda kriv, ko???


pa da. to je trebala shvatit kao kompliment, a ne odma drvlje i kamenje na čovjeka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2009. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, vesele li države, i još k tome hoće u civilizirani svijet (EU). Za krepat od smjeha.

Čitam nekidan da je dokazano (ministar Primorac je bio dio tima znanstvenika) da su Hrvati potomci "ledenog čovjeka". Pa, što se još nisu odmrzli.....

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: