Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.12.2008. 21:18 
Naslov:  Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predsjednik HSP-a i Gradskog vijeća Osijek Anto Đapić pod istragom je USKOK-a, osječkog tužiteljstva i policije. USKOK se Đapićem bavi zbog ugovora iz 2004. godine koji je potpisao s Vladom Zecom i prema kojemu je Zecov Kamen-Ingrad trebao obilno financirati HSP, debelo pripomoći Đapiću u kupnji i adaptaciji stana i kuće, a Đapić bi Zecu osigurao političku karijeru u HSP-u i pobrinuo se da se preko politike riješe dugovi Kamen-Ingrada.

Promjene u kartici

Osječka policija i tužiteljstvo Đapića pak istražuju u vezi s kaznenom prijavom zbog naglog bogaćenja šefa HSP-a. Naime, u Đapićevoj imovinskoj kartici prošle su godine iskrsnule bitne promjene. Postao je imućniji za pet nekretnina (stanovi, kuće, vikendica, zemlja) vrijednih više od dva milijuna kuna, a supruga je od veljače 2007. bogatija za stan od 60 kvadrata i novi renault.

Budući da Đapić mjesečno zarađuje 16.000, a supruga 5000 kuna, tužiteljima je sumnjiv nerazmjer između primanja i naglo stečene imovine.

Što se pak tiče ugovora sa Zecom, stvar nije gotova ni čista kako se to činilo još prije dva i pol tjedna kada je Mandatno-imunitetno povjerenstvo Sabora u povodu prijave Dobroslava Parage odbilo Đapiću ukinuti imunitet.

Čak ni to što je ljetos tužitelj USKOK-a Robert Petrovečki odbacio prijavu u vezi s ugovorom sa Zecom Đapića nije spasilo. U USKOK-u doznajemo da je Petrovečki prijavu odbacio bez konzultacije i znanja nadređenih. Zbog toga je iz USKOK-a premješten u Općinsko državno odvjetništvo u Zlataru, a uskoro će biti pozvan i na stegovni postupak. Ugovor sa Zecom prebačen je u Županijsko državno odvjetništvo u Požegi koje inače istražuje Kamen-Ingrad.

Đapić je Državnom odvjetništvu dao izjavu da je ugovor krivotvorina, no njegov se sadržaj ipak provjerava.

Provjera po stavkama

Tužitelji su od Porezne uprave zatražili neka provjeri, i to po svakoj ugovorenoj stavci, postoje li kakve isplate Kamen-Ingrada.

Angažirani su i vještaci koji provjeravaju autentičnost Đapićeva i Zecova potpisa te žigova stavljenih na ugovor.

– Želio bih da se to doista raščisti – reagirao je jučer Đapić na vijest da USKOK ipak istražuje ugovor koji je navodno potpisao sa Zecom. Navodeći kako je njemu najviše u interesu da se cijela ta priča rasvjetli, šef HSP-a je dodao da je i sam inzistirao da se provede temeljita istraga o ugovoru, za koji tvrdi da je falsifikat.

– Ako je tome dodana i provjera moje imovine, to bolje. Neka se i to ispita jer za sve što imam mogu podastrijeti debelo opravdanje – kaže Đapić. Napominje i da mu cijela priča oko ugovora sa Zecom donosi veliku političku štetu, ali da mu šteti i to što još nije gotova istraga.

Autorice: Ivanka Toma, Senka Knežević/Vecernji.hr

Pročitajte i....
[27.12.2008.] Anto Đapić na konferenciji za novinare demantirao napise u dnevnom tisku
[22.12.2008.] Navodni ugovor o poslovnoj suradnji između Kamen-Ingrada i HSP-ovca Anto Đapića iz 2004. [AlertOnline]

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.12.2008. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma dajte molim vas...pa on ne bi ni mrava zgazio...a kamoli na prevaru zaradio...pa on je političar...sram vas bilo...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.12.2008. 23:02 
Naslov:  Re: Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboravio je u imovinsku karticu upisati: grad Osijek.
Kako se ponaša, grad mu je očito djedovina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ajkula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2008. 2:59 
Naslov:  Re: Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma njegova djedovina je kamen, Osijek mu je samo krava muzara

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2008. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi molio forumašicu Sharon da brzo opravda đapića, ovo gore napisano naprosto nemože biti istina, ma 100% mu netko smješta, ma 100% je debeli anđeo... di bi on maznuo lovu.

ahahahah

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.12.2008. 9:45 
Naslov:  Re: Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, stara priča, dok netko nekome ne stane na žulj, radi tko šta hoće, ništa se ne istražuje. Onda se netko najednom "sjeti", da je negdje nešto sumnjivo, i ajmo, istraga...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2008. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sta vam je svima? Jeste ludi?
To je sve posteno zaradjeno. Zar niste culi jucer na TV-u da mu otac 30 godina radi u Švaberlandu?
Dakle, sve je legalno.

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2008. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Ma sta vam je svima? Jeste ludi?
To je sve posteno zaradjeno. Zar niste culi jucer na TV-u da mu otac 30 godina radi u Švaberlandu?
Dakle, sve je legalno.


Ahaaaaaa, zato u imovinskoj kartici piše: "na ostale načine" Smile

smrad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2008. 11:00 
Naslov:  Re: Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sto je najgore ovo je sam jedan od takvih slucajeva....mogli bi oni ovak pod istragu uvatit i neke hdzovce, hdssbovce itd....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2008. 11:15 
Naslov:  Re: Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije najgore to sto vjerojatno i ostali politicari imaju putra do preko glave. Najgore je nesto drugo.

Najgore je to sto ovakvi primjeri dokazuju samo jedno - Hrvatka NIJE i nikada nije ni bila PRAVNA drzava.

Pravosudni aparat je izravna produljena ruka ove i bivsih vlasti. Za navodnu Glavasevu odgovornost za zlocine u Osijeku se znalo i prije nego je zapocet proces protiv njega. Naravno, ti dokazi i papiri su cucali negdje u ladicama cekajuci moguci trenutak aktivacije. Kad je Glavonja Sanaderu stao na zulj - hop! - papiri ugledali svjetlo.

Ovaj navodni ugovor Djapic je navodno potpisao 2004. Dakle, od 2004. do danas je to stajalo u necijim ladicama. Zanimljivo je kako ovaj ugovor nije procurio onog dana kada je Vlado Zec zavrsio u bajboku, nego ovih dana - dana kada je Glavonja jurio u Sabor (btw. od Osijeka do Zagreba se ne moze doci za 2 sata postujuci prometne popise) kako bi Sanaderu dao rukicu za proracun, odnosno rukicu pomirenja koja ce iz ladica izvuci ovakve i slicne "navodne" ugovore, a Glavonji zajamciti daljnju lakrdalizaciju njegovog procesa.

Glasaci, debili i ovce kakve vec jesu, su vec zaboravili da su do nedavno Glavas i Djapic zajedno kuhali osjecku politicku corbu, zajedno planirali i zajedno provodili planove raznoraznih gospodarsko-gradjevinskih pothvata financiranih novcem poreznih obveznika.

Djapicu se, naravno, na kraju vjerojano nista nece dokazati. Kao sto se nije dokazalo ni: Glavasu (do sada), Novalicu, Kutli, Rajicu, Heraku, ...

Ne znas tko je od njih casniji, tko je iskreniji, pravedniji...

No, zato ce baba na piji biti ekspresno procesuirana i natjerana na camljenje u cumezu, jer nije imala za platiti jebenu kaznu prodajuci krpe koje je naslijedila od svoje pababe...

Nefunkcioniranje pravne drzave je jedan od osnovnih argumenata zbog kojih bi Hrvatima trebalo oduzeti pravo na upravljanje drzavom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2008. 11:27 
Naslov:  Re: Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Hrvatskoj se malim lopovima skida glava a velikim osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vranješ
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2008. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta sad hoćete glasali ste za njega ! svi znamo da se nahvatao love i love tokom svog gradonacelnickog mandata.. najbitnije je da je kolodvorsku ulicu izasfaltirao od početka štrosmajerove sve do njegove kuće a dalje je stara kvrgava cesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Agent
Offline
Ukupno postova: 43
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2008. 0:05 
Naslov:  Re: Đapića istražuju zbog naglog bogaćenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Nije najgore to sto vjerojatno i ostali politicari imaju putra do preko glave. Najgore je nesto drugo.

Najgore je to sto ovakvi primjeri dokazuju samo jedno - Hrvatka NIJE i nikada nije ni bila PRAVNA drzava.

Pravosudni aparat je izravna produljena ruka ove i bivsih vlasti. Za navodnu Glavasevu odgovornost za zlocine u Osijeku se znalo i prije nego je zapocet proces protiv njega. Naravno, ti dokazi i papiri su cucali negdje u ladicama cekajuci moguci trenutak aktivacije. Kad je Glavonja Sanaderu stao na zulj - hop! - papiri ugledali svjetlo.

Ovaj navodni ugovor Djapic je navodno potpisao 2004. Dakle, od 2004. do danas je to stajalo u necijim ladicama. Zanimljivo je kako ovaj ugovor nije procurio onog dana kada je Vlado Zec zavrsio u bajboku, nego ovih dana - dana kada je Glavonja jurio u Sabor (btw. od Osijeka do Zagreba se ne moze doci za 2 sata postujuci prometne popise) kako bi Sanaderu dao rukicu za proracun, odnosno rukicu pomirenja koja ce iz ladica izvuci ovakve i slicne "navodne" ugovore, a Glavonji zajamciti daljnju lakrdalizaciju njegovog procesa.

Glasaci, debili i ovce kakve vec jesu, su vec zaboravili da su do nedavno Glavas i Djapic zajedno kuhali osjecku politicku corbu, zajedno planirali i zajedno provodili planove raznoraznih gospodarsko-gradjevinskih pothvata financiranih novcem poreznih obveznika.

Djapicu se, naravno, na kraju vjerojano nista nece dokazati. Kao sto se nije dokazalo ni: Glavasu (do sada), Novalicu, Kutli, Rajicu, Heraku, ...

Ne znas tko je od njih casniji, tko je iskreniji, pravedniji...

No, zato ce baba na piji biti ekspresno procesuirana i natjerana na camljenje u cumezu, jer nije imala za platiti jebenu kaznu prodajuci krpe koje je naslijedila od svoje pababe...

Nefunkcioniranje pravne drzave je jedan od osnovnih argumenata zbog kojih bi Hrvatima trebalo oduzeti pravo na upravljanje drzavom.


A kako stoje stvari nikada ni nece biti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
platypus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2008. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne razumijem. Sada će istraživati Đapića, a što je s Kramarićem i Bučevićem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.12.2008. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Ja bi molio forumašicu Sharon da brzo opravda đapića, ovo gore napisano naprosto nemože biti istina, ma 100% mu netko smješta, ma 100% je debeli anđeo... di bi on maznuo lovu.

ahahahah

Forumašica Sharon nazočna, nakon kraćeg blagdanskog odmora.
Kao prvo, svima sretan Božić!
Drugo, ne pišem po narudžbi (morat ću razočarati osobu koja me prozvala...) a na forumu trošim samo teme koje me zaintrigiraju. Ove blagdanske izmišljotine i tračevi uopće me ne zanimaju, a nisam niti odvjetnik niti PR-ekspert pa ni s te strane me ne zanima.
Uglavnom, ako vas zanima moje mišljenje o tome (drago mi je zbog toga!):
čovjek je 20-tak godina saborski zastupnik pa je valjda nešto i stekao za svog radnog vijeka... Naopako da nije i da nakon svega ništa nema. Znam da neke ljude razveseli samo činjenica da netko nešto nema, ali...
Ako ja kao mali čovjek nešto stičem u životu i rješavam neka pitanja sa sasvim običnim primanjima - onda to vjerojatno nije problem niti nekome tko je s boljim primanjima.

To je to. Pozdrav svima koji me se sjete i na Božić! Lijepo je znati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: