Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cestarina od Osijeka do Zagreba 102 kune

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2008. 4:23 
Naslov:  Cestarina od Osijeka do Zagreba 102 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do sada su građani koji su putovali iz Osijeka prema glavnom gradu za cestarinu izdvajali 88 kuna, ali su i putovali pola sata duže. Prema planu HAC-a ova dionica Slavonike od Osijeka do Đakova trebala bi biti puštena u promet u ožujku ili travnju sljedeće godine, a vrijednost ugovorenih radova je 2,13 milijardi kuna. Puštanjem u promet nove dionice stanovnicima najvećeg slavonskog grada put do Zagreba bit će kraći za oko pola sata, a za taj komfor morat će izdvojiti čak 102 kune ili 14 kuna više nego što to čine sada kada se na autocestu uključuju u Đakovu.

Vrijednost radova

Gradnja autoceste Slavonika na dionici Osijek - Đakovo ušla je u završnu fazu. U ovom trenutku dionica dužine 32,5 kilometara potpuno je prohodna, odnosno asfaltirana s već drugim slojem asfalta, a na nekim je dijelovima postavljen i završni sloj asfalta, tako da bi se praktički mogla ocrtavati i horizontalna signalizacija.

- Imamo još oko tri mjeseca posla, što će ponajprije ovisiti o vremenskim uvjetima. Najviše radova trenutačno se izvodi oko čvora Osijek. Od poslova izdvojio bih radove na vanjskoj i unutrašnjoj odvodnji, pripremaju se radovi za postavljanje signalizacije te završno asfaltiranje kolničke konstrukcije, koje smo morali prekinuti zbog kišnog vremena jer se završni sloj asfalta ne smije postavljati na mokru površinu - kaže glavni inženjer iz Hrvatskih autocesta Željko Devald, s kojim smo se provezli cijelom dionicom od Osijeka do Đakova, kao prva medijska ekipa koja je to učinila.

Vrlo zahtjevna dionica

Na dionici se nalazi ukupno 28 objekata, od čega je sedam mostova, tri vijadukta, jedan podvožnjak i 17 nadvožnjaka.

- Tri nadvožnjaka i jedan podvožnjak koji spajaju županijske ceste već su pušteni u promet, a do kraja godine u promet ćemo pustiti i nadvožnjak preko autoceste koji spaja Čepin i Čepinske Martince.

Podignuta i do 5 metara

- Paralelno s autocestom radimo i na rekonstrukciji okolnih županijskih i lokalnih cesta koje su oštećene pod teretom prijevoza materijala za gradnju ceste - istaknuo je Devald i dodao da je u autocestu ugrađeno oko pet milijuna prostornih metara različitog materijala, a prometnica je na nekim dijelovima podignuta čak pet metara iznad razine okolnog zemljišta.

Na ovoj trasi autoceste se nalaze i dva prateća uslužna objekta, Đakovo sjever i Beketinci, gdje će ovih dana početi i gradnja benzinskih crpki OMV-a, koji je na natječaju dobio koncesiju, a cestarinski prolazi nalazit će se kod čvorova Čepin i Osijek.

Uskoro i dionica do Belog Manastira

Dionica Osijek - Đakovo dio je autoceste Beli Manastir - Osijek - Svilaj dužine 88,6 km od granice s Mađarskom do granice s BiH kao dio europske mreže autocesta i Vc europskog prometnog koridora, koji se pruža od Budimpešte preko Sarajeva do Ploča. Na hrvatskom dijelu već je prije 13 mjeseci u promet puštena dionica Đakovo - Sredanci, a sljedeća koja bi se trebala graditi je dionica Osijek - Beli Manastir dužine 24,5 km koja uključuje i novi most preko rijeke Drave.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr
Foto: Divna Jakšić

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2008. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo sam čekao duuugo!

Dionica prema Svilaju nema smisla jer su Bosanci krenuli od Sarajeva i napravili tek nekih 25 km autoceste.

Mađari su napravili nekih 65 km južno od Budimpešte tako da čisto sumnjam da će naša dionica prema Belom Manastiru uskoro krenuti. Rekao bih da je prioritet ipak da se od Makarske produži link prema Dubrovniku.

Ali ajd.... veseli me da ću od Sjenjaka do Zagreba ići za sat i 45!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2008. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Ovo sam čekao duuugo!

Dionica prema Svilaju nema smisla jer su Bosanci krenuli od Sarajeva i napravili tek nekih 25 km autoceste.

Mađari su napravili nekih 65 km južno od Budimpešte tako da čisto sumnjam da će naša dionica prema Belom Manastiru uskoro krenuti. Rekao bih da je prioritet ipak da se od Makarske produži link prema Dubrovniku.

Ali ajd.... veseli me da ću od Sjenjaka do Zagreba ići za sat i 45!


A kojom ćeš to prosječnom brzinom voziti?

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2008. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako budemo vozili 130-140 misli da će nam trebati 2 sata do ZG-a. Meni je ovo isto super, napokon!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.12.2008. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlično..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2008. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Ali ajd.... veseli me da ću od Sjenjaka do Zagreba ići za sat i 45!

A kojom ćeš to prosječnom brzinom voziti?

Ne više od 150 - preko toga fataju kobre!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.12.2008. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj sprdačino od države

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.12.2008. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: › Ne više od 150 - preko toga fataju kobre!

dabre!!!

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.12.2008. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja svaki puta kad se vozim autocestom imam osjecaj da sam opljackan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2008. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeeee. To znači ako bi vozili 560 km/h, stigli bi u Zagreb za pol ćuke!! Persu

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xibriks
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2008. 22:43 
Naslov:  Re: Cestarina od Osijeka do Zagreba 102 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idesh SUPER Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2008. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja svaki puta kad se vozim autocestom imam osjecaj da sam opljackan


nisi jedini..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.12.2008. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
a sljedeća koja bi se trebala graditi je dionica Osijek - Beli Manastir dužine 24,5 km koja uključuje i novi most preko rijeke Drave.

hehehe, idem opet radit za 25 kuna po satu...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.12.2008. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja svaki puta kad se vozim autocestom imam osjecaj da sam opljackan
I ja isto.
Ali se kao tješim da se više isplati bit opljačkan za tih 90kn, nego opljačkan od drumskih razbojnika na magistrali, posakrivanih negdje u grmlju, kraj svakog znaka 50km/h. Oni pljačkaju za puno veče iznose.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.12.2008. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iggy_rock je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja svaki puta kad se vozim autocestom imam osjecaj da sam opljackan
I ja isto.
Ali se kao tješim da se više isplati bit opljačkan za tih 90kn, nego opljačkan od drumskih razbojnika na magistrali, posakrivanih negdje u grmlju, kraj svakog znaka 50km/h. Oni pljačkaju za puno veče iznose.


viroviticani imaju novu foru ... one kartonske policajce ... pa time plase vozace Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: