Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



I pušenje u vozilu pred domom zdravlja kažnjivo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2008. 8:30 
Naslov:  I pušenje u vozilu pred domom zdravlja kažnjivo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Stupanje na snagu Zakona o ograničavanju uporabe duhanskih proizvoda, unatoč tome što sam pušač, smatram pohvalnim, no mišljenja sam kako je besmislica zabranjivati pušenje u blizini kazališta, domova zdravlja, športskih dvorana i slično. Već se sada događaju vrlo diskutabilne situacije, rekao je čitatelj Mario P. (podatci poznati redakciji), pojasnivši kako je uočio da brojni sugrađani ipak puše u okolici tih institucija, ali u svojim automobilima!

- Na parkiralištu ispred Doma zdravlja vidio sam nekolicinu Osječana koji su sjedili u svojim automobilima i pušili. Obratio sam se jednom od njih koji mi je rekao kako misli da ga se ne može kazniti s tisuću kuna ako puši u svom automobilu - rekao je naš sugovornik. Dodaje kako je i sam došao na takvu ideju, no kolega pravnik ga je razuvjerio.

- Objasnio mi je kako stoji činjenica da je riječ o vlastitom automobilu, no ako se vozilo nalazi u krugu ustanova u čijoj blizini zakon zabranjuje pušenje, u ovom slučaju na parkiralištu Doma zdravlja, osoba koja se odluči zapaliti cigaretu u vozilu ipak podliježe kaznenim odredbama novog zakona - istaknuo je Mario.

Smatra kako većina ljudi nije ozbiljno shvatila novi Zakon, vjerujući da ih se ipak neće kazniti ako, primjerice, odluče zapaliti cigaretu ispred kazališta "ubijajući" vrijeme prije predstave. Mnogi računaju i na to kako je inspektora malo pa ne kažnjavaju ni za “ozbiljnije” prekršaje.

- Strastveni sam pušač, no smatram kako je kazna od tisuću kuna previsoka cijena za jednu cigaretu. Stoga neću iskušavati sreću, a zapaliti se (još) uvijek može u kafićima, što ću to maksimalno iskoristiti, našalio se naš sugovornik.

U Hrvatskoj je 32 posto pušača i 68 posto nepušača, a njih 3.000 umre zbog pasivnog pušenja, dok troškovi liječenja bolesti koje su posljedica izravnog ili neizravnog utjecaja duhanskog dima godišnje dosižu tri milijarde kuna! Posebno je zanimljivo kako, prema studiji objavljenoj u jednom medicinskom časopisu, pušenje u automobilu uz otvoren prozor dvostruko više zagađuje zrak nego kad se puši u, primjerice, kafiću!

Piše: B.Božić/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.12.2008. 8:46 
Naslov:  Re: I pušenje u vozilu pred domom zdravlja kažnjivo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › - Smatra kako većina ljudi nije ozbiljno shvatila novi Zakon, vjerujući da ih se ipak neće kazniti ako, primjerice, odluče zapaliti cigaretu ispred kazališta "ubijajući" vrijeme prije predstave. Mnogi računaju i na to kako je inspektora malo pa ne kažnjavaju ni za “ozbiljnije” prekršaje.

[i]Piše: B.Božić/Glas Slavonije


naravno, jer se u hrvatskoj vecina zakona ne shvaca ozbiljno i provode se po dnevno-politickim potrebama. I ovo je samo jos jedan u nizu zakona koji ce sluziti za povremeno popunjavanje proracuna.

ako se nekome da citati ... malo o pusenju i svemu ostalom ... jako dobra kolumna

Rastjerali zle vile, odgojili slabiće

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.12.2008. 6:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš me zanima koliko će ljudi platiti ovakve gluposti dok opet "netko" ne skonta da "nešto" nije ustavno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: