Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što kaže Biblija o ispovijedanju grijeha svećeniku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zveky
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2008. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne smetaju mi katolici, ni najmanje niti ljudi koji vjeruju u to sto crkva propovijeda, u Hrvatskoj ima preko 90posto katolika ali samo na papiru ukljucujuci i mene i to zato sto nam je nametnuto al doslovno od rodjenja-krstenje.
Slazem se s tobom da je crkva instrument koji ti pomaze duhovno se uzdici al taj instrument ne odgovara svakom- meni nikako ne odgovara i to cu bez ustrucavanja reci(mozes slobodno procitati i moje druge postove u rubrici filozofija i religija).
Ako tebi odgovara go for it, sta mene briga sta ces ti raditi u nedjelju.........
Ovo za SDP stvarno je neprikladno i nekrscanski (posto ti sebe nazivas katolikom). Glasam za jednu drugu stranku, al to je ovdje nebitno, bitno je da ako ne vjerujem crkvenim dogmama neznaci odmah da sam komunista ili jugonostalgicna cak naprotiv!


Joj oprosti ak je tak ispalo to za sdp, nisam ni malo pomislio na komuniste. Rekoh to jer je malo nepravedno prema tebi da izdvajaš od plaće za crkvu(nije sad bitno kolko), a to se jako protivi tvojim željama, dok npr. u njemačkoj ljudi imaju izbora. Zato rekoh neki legalni put za promjenu.
Ma kako god da bilo, malo surfajući vidim da ivici Wink treba koji igrač, što ne znači da imam nešto protiv tebe, naprotiv volio bi da među katolicima ima takvih više koji će preispitivat, češće pitat zašto je tako i ne ići kao robot u crkvu. Nekako glupo crkva(institucija) gubi tvoje istomišljenike na forumu zbog "nekih" mana koje si nabrojala, hmm prije sam i ja bio sličniji tebi, nego Ivici Smile
Uživaj !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zveky je napisao/la: ›
Ma kako god da bilo, malo surfajući vidim da ivici Wink treba koji igrač, što ne znači da imam nešto protiv tebe, naprotiv volio bi da među katolicima ima takvih više koji će preispitivat, češće pitat zašto je tako i ne ići kao robot u crkvu.
Apsolutno se slažem, no nije istina da meni treba koji igrač!
Problem je u tome što se dosta ljudi vodi time ako si ti katolik a ja nisam, ti si onda protiv mene i obrnuto! ŠTO APSOLUTNO NIJE ISTINA!!!
Kao što ja prihvaćam to što je netko ateist ili pripadnik neke druge vjere i to poštujem tako isto tražim da se i mene kao katolika poštuje i to je sve. Razgovarati možemo uvijek uz neke argumente, (Ali to neznači da se moramo vrijeđati i sl. ako smo različitih mišljenja! Što se dosta puta događa, ŽAO MI JE ŠTO OVO NAPOMINJEM VEĆ STOTI PUT!)).


Zadnja promjena: mali_ivica; 04.12.2008. 12:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tia
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2008. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mali Ivica,nije istina da se ne trudim biti bolja osoba...rekla sam da meni osobno priznanje pogreske i iskrena isprika osobi kojoj sam učinila nešto loše ima veću težinu...Isto tako i osobna ispovijed Bogu bez posrednika...a to je možda tako zato sto nisam nikad jos naišla na kvalitetnog svećenika koji je imao vremena za iskren razgovor

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tia je napisao/la: ›
@mali Ivica,nije istina da se ne trudim biti bolja osoba...rekla sam da meni osobno priznanje pogreske i iskrena isprika osobi kojoj sam učinila nešto loše ima veću težinu...Isto tako i osobna ispovijed Bogu bez posrednika...a to je možda tako zato sto nisam nikad jos naišla na kvalitetnog svećenika koji je imao vremena za iskren razgovor
E eto i u ovome što si rekla nema ništa loše, PS: Svečenika uvijek ima boljih, lošijih. Nađi boljeg. Neznam što da ti sada odgovorim...
Pokaj se na početku mise u onom dijelu kada izgovaraš moj grijeh moj grijeh....
A možda je problem baš u onome što ti je svečenik rekao, možda ti nije rekao ono što si ti htjela čuti, što neznači da nije bio u pravu!!!
Problem je što ljudi idu kod svečenika... konstantno sa istim problemima i očekuju da ima on konstantno ponavlja iste stvari. Kao da terapij snima na diktafon i konstantno pušta.
A isto tako stariji ljudi dolaze sa problemima koji i nisu neki teški i onda stalno traže od svečenika da im kaže štto da rade. Kao da im je on neki tata a oni djeca od 3 godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2009. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tia je napisao/la: ›
mislila sam konkretno na zavrsnu molitvu gdje se kaješ i obečaješ da više nećeš griješiti......


Nije stvar u tome da nećeš više griješiti, nego da se trebaš truditi manje griješiti. Ne postoji čovjek koji nakon ispovijedi ne griješi. A što se tiče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2009. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zveky je napisao/la: ›
Delfin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne smetaju mi katolici, ni najmanje niti ljudi koji vjeruju u to sto crkva propovijeda, u Hrvatskoj ima preko 90posto katolika ali samo na papiru ukljucujuci i mene i to zato sto nam je nametnuto al doslovno od rodjenja-krstenje.
Slazem se s tobom da je crkva instrument koji ti pomaze duhovno se uzdici al taj instrument ne odgovara svakom- meni nikako ne odgovara i to cu bez ustrucavanja reci(mozes slobodno procitati i moje druge postove u rubrici filozofija i religija).
Ako tebi odgovara go for it, sta mene briga sta ces ti raditi u nedjelju.........
Ovo za SDP stvarno je neprikladno i nekrscanski (posto ti sebe nazivas katolikom). Glasam za jednu drugu stranku, al to je ovdje nebitno, bitno je da ako ne vjerujem crkvenim dogmama neznaci odmah da sam komunista ili jugonostalgicna cak naprotiv!


Joj oprosti ak je tak ispalo to za sdp, nisam ni malo pomislio na komuniste. Rekoh to jer je malo nepravedno prema tebi da izdvajaš od plaće za crkvu(nije sad bitno kolko), a to se jako protivi tvojim željama, dok npr. u njemačkoj ljudi imaju izbora. Zato rekoh neki legalni put za promjenu.
Ma kako god da bilo, malo surfajući vidim da ivici Wink treba koji igrač, što ne znači da imam nešto protiv tebe, naprotiv volio bi da među katolicima ima takvih više koji će preispitivat, češće pitat zašto je tako i ne ići kao robot u crkvu. Nekako glupo crkva(institucija) gubi tvoje istomišljenike na forumu zbog "nekih" mana koje si nabrojala, hmm prije sam i ja bio sličniji tebi, nego Ivici Smile
Uživaj !


Crkva gubi svoje sljedbenike zbog mnogih faktora kao sto su njena i ne bas tako lijepa povijest, zbog nemogucnosti provjere njenih spisa-gdje se sve svodi na "vjeruj mi to je istina",zbog hrpetinu incidenata unutar crkve...................i mnogo drugih ne da mi se pisati..........

Da se razumijemo ja nisam protiv crkve konkretno ja sam protiv religije opcenito, protiv manipulacije i totalno debilnih zakona koji su ne prirodni i neljudski...........dok s druge strane treba u nesto vjerovati jer najbolje stvari koje nam se dogadjaju u zivotu su neopipljive!!! To u sto cemo vjerovati treba svaki covjek za sebe pronaci a ne da nam bude nametnuto i da nam se baca griznja savjesti ak nemislimo kao i "vecina".

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2009. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahaha osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: