Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bas citam i to tak slozno i optimisticno zvuci da gasi moju zelju, no posto tu niste bitni vi nego svi i mozda bolja buducnost, dolazim jer ne zelim da moja buduca djeca to opet rade. tko zeli biti dio moguce promjene nek dodje makar samo stojat da bar izgleda ko da nas ima!

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2008. 20:10 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la (Pogledaj post): › zločesta, dolaziš ili ne?
ne dam se ja tako lako smesti od onih koji misle drugacije Very Happy buduci da me nitko nije niti nagovarao da dodjem, tako me nitko ne moze ni odgovoriti: ja hrabro koristim ovo malo svojih sivih stanica sto ih imam - pa cemo moje sive stanice, ja i jos nekolicina njih biti sutra na trgu
osijek031.com smile

p.s.
lufus je napisao/la: › ti si uvredljivija od ovih protiv kojih se prosvjeduje, a i demagogija nije daleko od njihove.
eto sad sam i demagog - molim admina da mi na konto toga da neki povlasteni status na forumu osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2008. 20:39 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U OVOM TEKSTU OD TRAVNJA OVE GODINE IMA JEDAN JAKOB MATOVINOVIĆ JAKŠA. AKO JE TO ISTI LIK, ONDA JE CIJELA PRIČA O PROSVJEDU PREDIZBORNI POLITIČKI TRIK.

U Osijeku je u petak, 04. travnja 2008. usvojen Sporazum o suradnji Hrvatske stranke mladih-HSM, Hrvatske antikriminalne organizacije-HAKO i Pokreta mladih u Osijeku kojim se uspostavlja suradnja ovih organizacija. Konačni prijedlog sporazuma je u ime HAKO potpisao koordinator Danijel Horvtinović, u ime Pokreta mladih predsjednik Jakob Matovinović - Jaksa te u ime HSM-a glavni tajnik Mario Lozić.

Temeljem Sporazuma, udruge HAKO i Pokret mladih su se, u suradnji s HSM-om, obvezali:


1. Sporazumne strane svečano izjavljuju, da su odlučile učvršćivati međusobno prijateljstvo i suradnju i trajno razvijati i usavršavati uzajamne odnose. I

2. Partnerski i prijateljski odnosi između sporazumnih strana, i njihovih institucija služit ce učvršćivanju poštovanja i uzajamnog razumijevanja

«Pokret mladih je još prije dvije godine izrazio stav da trebamo tražiti I ujedinjavati organizacije sličnih karaktera i načela. Funkcija nevladinih udruga, politički stranaka i državni dužnosnika je stvaranje općih dobara društva te povoljne klime i preduvjeta za generiranje novih vrijednosti, sto je primarna funkcija naših organizacija.

Zadovoljstvo početkom suradnje s HAKO i HSM-om u ovom projektu istako je predsjednik Udruge Pokret mladih:

«Izuzetno mi je zadovoljstvo biti dijelom projekta koji, osim sto povezuje istomišljenike svih doba, predstavlja značajan zaokret u hrvatskome društvu prema stvaranje jednog zdravog i pozitivnog ozračja u kojem se građani Republike Hrvatske opet ujedinjuju.«su rijeci Jakob Matovinović - Jakša taman prije tradicionalnog rukovanja.

«Dosadašnja praksa nevladini udruga I političkih stranaka, zapravo individualno i samoinicijativno vođenje većinu takvih organizacija, nije polučila dobre rezultate. Mišljenja smo, a to pokazuju i rezultati dalje u svijetu, da organizacije koje imaju zajedničke ciljeve trebaju sustavno i organizirano ujedinjenje I zajednički pristup u rješavanje I ostvarenje svojih ciljeva.» rekao je glavni tajnik HSM-a, Mario Lozić.

Pravne aspekte sporazuma nazočnima je obrazložio koordinator HAKO-a Danijel Horvatinović a u ocjeni suradnje sve tri organizacije pridružili su se predstavnik HAKO-a za Osiječko-Baranjsku županiju, Mladen Mamić i predsjednik Odjela za društveni -Pokreta mladih, Dalibor Markušić koji su izrazili osobito zadovoljstvo brzinom realizacije ove ideje, budući da je od prve inicijative do potpisivanja Sporazuma prošlo vrlo kratko vrijeme i kroz već ostvarene zajedničke inicijative i projekte su se uspostavili
preduvjeti za ovakav unikatan sporazum, te su preskočene sve nepotrebne birokratske barijere i procesi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 20:46 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la (Pogledaj post): › U OVOM TEKSTU OD TRAVNJA OVE GODINE IMA JEDAN JAKOB MATOVINOVIĆ JAKŠA. AKO JE TO ISTI LIK, ONDA JE CIJELA PRIČA O PROSVJEDU PREDIZBORNI POLITIČKI TRIK.


jeste, to je taj jakša. na pollitika.com se vodi rasprava o tome. sam jakša se ogradio od ikakvih političkih implikacija. pogledaj linkove i procijeni sama

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2008. 20:48 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na stranici prosvjeda eksplicitno se navodi da prosvjed nema politicko zaledje, hoce reci niti jedna se stranka ne kiti tim perjem. hsm je jedna toliko minorna i marginalna stranka (a i njezino vodstvo) da joj 3 ovakva prosvjeda ne bi pomogla da dodje do neke vlasti. Hrvatska antikriminalna organizacija nije stranka (!!!), a bome ne znam ni kako nas sve skupa njihov rad ugrozava - pa bore se protiv kriminala i korupcije (!!!), a za pokret maldih u osijeku nikad nisam cula - ti ljiljo mozda jesi? jesu i oni neki silno utjecajni politicari? zanimljivo...

ako su ljudi (gradjani, stanovnistvo, nazovite ih kako hocete) u ovom trenutku spremni trenutnoj iznimno nesposobnoj vlasti (a i njezinoj nista manje svim mastima premazanoj oporbi) pokazati svoje nezadovoljstvo i svoju nespremnost da katastrofalnu politiku (koja je provodjena zadnjih skoro dvadeset godina) i dalje financiraju iz svojih dzepova, onda tom narodu treba pomoci da se organizira i da izadje na ulice. zasto gurati hsm u prvi plan ako se oni sami tamo ne guraju? sto mislis, da ce 6.12. na sva zvona vikati "mi smo organizirali prosvjed, glasajte za nas na sljedecim izborima"? a ako to i naprave, mogu ocekivati samo porugu za taj jeftini pokusaj zarade politickih bodova.

ovo sto je ljilja postala je cisto sirenje paranoje, da nam ne bi palo na pamet da se sutra pojavimo na trgu osijek031.com smile

e pa mene niste uplasili osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izađite vi gospodo na izbore. Vaš glas je vaše oružje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2008. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Vaš glas je vaše oružje.


Točno! Makar se taj glas čuo i sa trga!
Mažda je zatucanima i glupljima (dakle većina hrvatske) malo teže shvatiti da čak i oni građani koji su se 'zajebali' jerbo su glasali za stranku koja nije završila na vlasti, jednako kao i oni koji uopće nisu izašli na izbore ili su poništili listić imaju jednako pravo na slobodu govora kao i oni simpatizeri 'pravih' partija koji tu istu slobodu upražnjavaju glasno komentirajući pred TV-om.
Dakle, nije ništa čudno to prosvjedovanje. Meni je čudno što se to ne radi češće; čudno mi je što seljaci više nisu istovarili prikolicu stajskog gnojiva pred zgradu vlade; kako neki ljudi (npr. Sanader) uspiju doći i otići sa posla bez da im put glave poleti ijedan truli primjerak povrća ili, recimo, pokvareno jaje.
Najlakše se razmetati tezom kako smo (a tko smo to zapravo 'mi'?!) 'hrabri' bili u ratu (prije malo manje od 20 godina), 'hrabro' se odruprli jugočetničkoj bagri bla, bla...
Ipak ispada da smo, u konačnici - nacija šonja. To što Sanader završava po 'vjerovali ili ne' rubrikama svjetskih novima nije čudno, ali to što se tamo, paralelno uz njega ne spominje mazohistički narod koji ga voli primati u dupe (na suvo u palp fikšn stilu) od svoje izabrane vlade - jest.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2008. 17:01 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idemo!! osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.12.2008. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slušam ovog iz zg-a...prosvjednika...pa lijepo čovjek zbori...al šta ja znam... Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2008. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › slušam ovog iz zg-a...prosvjednika...pa lijepo čovjek zbori...al šta ja znam... Smile


ja sad došao sa trga. bilo je dobro unatoč crnim prognozama.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2008. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
ja sad došao sa trga. bilo je dobro unatoč crnim prognozama.

jel' bilo mnogo ljudova???
pretpostavljam da će događaj biti popraćen slikama u novoj galeriji foruma???

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2008. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › [jel' bilo mnogo ljudova???
pretpostavljam da će događaj biti popraćen slikama u novoj galeriji foruma???


a bilo je više od 200 po mojoj procijeni. fotke ću staviti u svoj album na netu pa ako vam se neka svidi, stavit ću je u galeriju. ne očekujte vrhunske fotke jer na canonu 350D imam blic koji je došao sa njim.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2008. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2008. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je žao što nisam uspio doć, problemi sa nesanicom, no imali ste moju podršku... drago mi je da je bilo puno ljudi bez obzira na ono "puno esdepeovaca", ne smatram da će im ovo pomoć al zato prosvjedu je...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2008. 19:26 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za vječno inertan Osijek dobar odaziv, odlično je bilo što je svatko mogao nešto reći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: