Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2008. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Stvara se dojam da nema kraja lopovluku debele strahote po imenu Đapić.
Izvini, ali Đapić nije taj koji je ušao u ugovor sa elektromodulom, nego Kramarić.
Sada smo pred gotovim činom ugovor nevalja, mjenjati ga ili prekinuti to je sada pitanje.
Ali eto dugoročno gledano raskid bi bio više isplativiji. Ja sam mišljenja kako zapravo je sada svađa nastala oko toga dali to odmah učiniti ili prolongirati, zbog krize i koječega.
Možda sam u krivu, možda u pravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2008. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost, mislim da ni Vrdoljak neće moći okrenuti ugovor, jer je navodno zacementiran sa klauzulama. Kramarić je to fino prodao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lumen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: Perivoj
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2008. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve su to pravi ugovori i Kramarićev a i ovi Đapićevi. Pitam se bi li takav ugovor potpisali korisnici usluga Vrapča ili neke druge ustanove te vrste, vjerojatno ne, ali zato silni pravnici političko vodstvo ovog grada to rade. Pogodimo zašto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2008. 22:53 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ekipa pa ze rne mislite da bi bilo bolje rasiknuti ugovor iusplatiti elektromodul i sljedecih 40godina ubirati sve vise i vise love od građana a pritom ovi ne bi bilo toliko ljuti jer bi znali da ide u gradski proracun .. a ne ovako .. u neciju kucu... Very Happy

pod pretpostavkom da su politicari posteni Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2008. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
(naravno, frapantno je da u toj stranci uopće postoje članovi). No nekako me strah mutanata (popularni naziv za birače Hsp-a)

Dakako da postoje članovi i to članovi kojima je na prvom mjestu Osijek, HSP i boljitak grada. Što se tiče tvog opisa našeg biračkog tijela, želim samo reči da si krajnje nekorektan jer veliki broj Osječana si opisao kao mutante što je nadasve nekorektno i neprimjereno.
Što se tiče parkiranja i naplate, predlažem anketu pa da vidimo kako razmišljaju forumaši, treba li raskid i penali ili ne,


Bila je anketa o spomeniku na trgu.
Jos uvijek je anketa o Sukeru..89% ljudi je protiv na toj anketi a vi opet po svom.

Osijek je rekao DA osijek031.com smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
brkson
Offline
Ukupno postova: 60
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2008. 1:37 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu se dogovorili po uspravnici jer za matkovica te ankete nisu mjerodavne Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ymarko
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2008. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne znam jedino kog vraga radi policija !?
Pa Đapića od lažiranja magisterija do 30 miliona izvlačenja iz GPPa konstantno puni crni kronike... A on ima muda, a na temelju ispodprosječno inteligentnih glasača HSPa prijaviti se i osvojiti većinu na izborima?! Pa gdje je kraj ovome ili da se odselim odavde pa nek muzu kolko hoće ali ne mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2008. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Dakako da postoje članovi i to članovi kojima je na prvom mjestu Osijek, HSP i boljitak grada. Što se tiče tvog opisa našeg biračkog tijela, želim samo reči da si krajnje nekorektan jer veliki broj Osječana si opisao kao mutante što je nadasve nekorektno i neprimjereno.
Što se tiče parkiranja i naplate, predlažem anketu pa da vidimo kako razmišljaju forumaši, treba li raskid i penali ili ne, s tim da se ne zavaravamo kako neće biti poskupljenja, a zanima me i što će nam to dobro donijeti raskid ugovora s Elektromodulom. Tvoj opis Ante je stvarno krajnje bezobrazan i to posebice fizički opis kojim stvarno više govoriš o tvojoj mržnji prema HSP-u i tvom kućnom odgoju nego i misliš.


Nisam ja birače Hsp-a opisao kao mutante, već Kramarić. Ja samo koristim njegov izraz. No nije mi bila namjera uvrijediti ih, već ukazati na njihovu političku nepismenost.

Da u Hsp-u postoje članovi kojima je na prvom mjestu boljitak grada, u to iskreno sumnjam, ili se moje razumijevanje boljitka grada nikako ne poklapa s njihovim. Naime, ne znam kako je moguće razmišljati o boljitku grada u stranci čiji je šef Anto Đapić. A i moj opis Đapića puno je manje važan od njegovih nedjela, iako je taj opis obična šala. Njegova debljina mi u svemu uopće ne smeta, no s obzirom da je čovjek javna osoba, političar i plaćen od strane građana, mora podnijeti i neke stvari koje obični građani ne moraju.

Poanta priče jest da je smiješno kojom žestinom Đapić brani interese privatnih poduzetnika, i u situacijama gdje je to nemoguće. Biloš, Džalto i Čajo, Kulić, Taslidžić, svi su oni po Anti samo poslovni ljudi, koji svoje poslove obavljaju u dobroj vjeri i po zakonu. Taman da i zaboravimo sve crne mrlje iz Đapićeve političke karijere prije povratka u Osijek, preko ovih se svinjarija ne može prijeći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2008. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Da u Hsp-u postoje članovi kojima je na prvom mjestu boljitak grada, u to iskreno sumnjam, ili se moje razumijevanje boljitka grada nikako ne poklapa s njihovim.

Znači tebi projekt ''Besplatnog informatičkog opismenjavanja'' koji je btw završilo 250 građana koji nisu znali upaliti komp, projekt besplatnih Hot-spotova koji se evo ovaj mjesec privodi kraju i projekt ''Ja volim Osijek'' nisu kvalitetni i zanimljivi....i namjenjeni boljitku Osijeka i negovih građana.....a to su sve pokrenuli HSP-ovci....koji vole svoj grad....i da ne zaboravim odlazak u kino, kazalište, gradske bazene, galerije s x-icom u pola cijene...i još dosta toga unazad nekoliko godina...i još dosta toga u slijedećih nekoliko godina.....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2008. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Da u Hsp-u postoje članovi kojima je na prvom mjestu boljitak grada, u to iskreno sumnjam, ili se moje razumijevanje boljitka grada nikako ne poklapa s njihovim.

Znači tebi projekt ''Besplatnog informatičkog opismenjavanja'' koji je btw završilo 250 građana koji nisu znali upaliti komp, projekt besplatnih Hot-spotova koji se evo ovaj mjesec privodi kraju i projekt ''Ja volim Osijek'' nisu kvalitetni i zanimljivi....i namjenjeni boljitku Osijeka i negovih građana.....a to su sve pokrenuli HSP-ovci....koji vole svoj grad....i da ne zaboravim odlazak u kino, kazalište, gradske bazene, galerije s x-icom u pola cijene...i još dosta toga unazad nekoliko godina...i još dosta toga u slijedećih nekoliko godina.....
Koliko se za to vrijeme nakralo novaca, ovo sto si nabrojao je kap u moru... Kao da nekome ukradeš kuću i kažeš mu, pa što se buniš, svaki dan ti platim kavu u gradu i djeci žvaku... osijek031.com smile Da imalo volite ovaj grad, odavno bi otisli iz stranke s takvim lopinama... Ili bi ih natjerali da oni odu iz stranke...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2008. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@TataMata, projekti koje navodis su plod truda i zalaganja svega nekolicine ljudi. Ideje su odlicne, realizacija uglavnom dobra (hotspotovi su mogli i bolje, a volim Osijek je otisao malo u sirinu i imam osjecaj da nikad nije postojao jasan fokus), ali kad zbrojis sve troskove za navedene projekte, dodjes do brojke koja je manja od jednomjesecne provizije za podzakup kioska.

Moze se reci da su to projekti entuzijasta, a ne gradske vlasti (ona je samo amenovala). S druge strane imamo projekte HSP-a:
- postavljanje Ante Starcevica suprotno pravu, struci, zeljama gradjana
- brendiranje [gdje je to zapelo?]
- dvorana za 800+ milijuna
- kiosci i superposteni ugovor - cak i da se ekipi ne dokaze kirvnja, onaj ugovor je dovoljan argument da nitko normalan vise ne glasa za one koji potpisuju takve (ili slicne, npr. onaj Elektromodulom) ugovore
- milijunski minusi u svim gradskim poduzecima
- parkiralista u Gundulicevoj koje vrijede samo za Djapiceve prijatelje, poznanike i one spremne na podmazivanje
- hrpa sitnica i stvari kod kojih je mutljagljenje jako tesko dokazati, ali postoje sumnje - npr. sumnjivi poslovi s obnovom Kapucinske, prodajom vrtnog centra, gradnjom autobusnog kolodvora, gradnjom nathodnika kod kolodvora

Sto se tice ove teme, nadam se da ce Vrdoljak ustrajati na obecanom, makar i pod cijenu raspada koalicije. Studentske kredite je obecao i ostvario. Osnivanje gradskog poduzeca za promet - obecao i ostvario. Poslovna zona u Tenji - koliko pratim - radi se na tome. Bio bi krajnje neozbiljan da na ovome poklekne i izgubi svoje sigurne glasace.

Ako, ocito podmazani, Djapic ne bude dozvolio raskid ugovora s Elektromodulom (za sto pretpostavljam i da je dio koalicijskog ugovora), onda se nadam da ce Vrdoljak znati iskoristiti medijsku paznju i svima pojasniti zasto i pod kojim uvjetima je ulazio u koaliciju s HSP-om i zasto iz nje izlazi.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 8:23 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › ja mislim da bi elektromodulu trebala ostati koncesija i da bi se parkiraliste svuda u gradu trebalo naplacivati po univerzalnoj cijeni od 10 kuna/sat, s tendencijom rasta cijene, otprilike kunu vise svakih sest mjeseci, kako bi se kompenzirala rastuca cijena nafte.


oprostite uvazena forumasice, ali moram vas podsjetiti i na ludovanje indexa svjetskih burzi. Tako da bi svakako taj rast cijene trebalo uskladiti i s Down Jonsom uz osobitu paznju na tendencije tokijske burze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2008. 8:49 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ingo:
slazem se u potpunosti, nepredvidljivost svjetskog trzista zaista ima gravirajuce posljedice po formiranje cijene gradskog parkinga (i samo da ponovo napomenem: ispod nekog osnovnog minimuma se zaista ne moze ici - pa nemusti osjecani ni ne znaju koliki su to troskovi vodjenja, odrzavanja i ekspanzije takvog jednog poslovanja od neprikosnoveno primarne gradske vaznosti. a molim i da se vodi racuna o ugledu grada osijeka u regiji i sire, cemu prije svega, posebice i napose doprinosi besprijekoran, transparentan i nadasve drustveno koristan rad tvrtke elektromodul, koji udovoljava svim poslovnim standardima europske unije - tek toliko da se zna.)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Da u Hsp-u postoje članovi kojima je na prvom mjestu boljitak grada, u to iskreno sumnjam, ili se moje razumijevanje boljitka grada nikako ne poklapa s njihovim.

Znači tebi projekt ''Besplatnog informatičkog opismenjavanja'' koji je btw završilo 250 građana koji nisu znali upaliti komp, projekt besplatnih Hot-spotova koji se evo ovaj mjesec privodi kraju i projekt ''Ja volim Osijek'' nisu kvalitetni i zanimljivi....i namjenjeni boljitku Osijeka i negovih građana.....a to su sve pokrenuli HSP-ovci....koji vole svoj grad....i da ne zaboravim odlazak u kino, kazalište, gradske bazene, galerije s x-icom u pola cijene...i još dosta toga unazad nekoliko godina...i još dosta toga u slijedećih nekoliko godina.....


Kada je netko 5 godina na vlasti, bilo bi nevjerojatno da se nema s barem nečime pohvaliti. No kako su iznijeli kolege forumaši iznad, sve navedeno predstavlja tek mrvicu u odnosu na novce koje građani Osijeka gube Hsp-ovim lopovskim poslima.

Uz sve nabrojane skandale, koji su redom višemilijunski, ja bih bio sretniji da kojim slučajem znamo koliko košta uređenje Kapucinske, zašto nije proveden natječaj, tko je dobio posao od Unikoma, zašto su naručili 2,5 milijuna kuna nepotrebnog kamena, zašto su probijeni rokovi više mjeseci, zašto je ulica otvorena prije dovršetka, zašto je rađena bez građevinske i bilo koje druge dozvole... Pa malo da se dotaknemo donjogradskog trga, uređenja istih ulica nekoliko puta u kratkom vremenu, sabotaže Avenue Malla, itd. itd. Samo jedan od ovih "projekata" barem je desetak puta skuplji od svih Tatamata projekata zajedno.

Prema tome, činjenica da se tu i tamo nešto korisno i napravi ne opovrgava tezu da je istinska namjera Hsp-a u Osijeku iskoristiti kratke dane sreće, u slučaju kad je ta stranka prvi i jednini put dokopala vlasti u Hrvatskoj, za bjesomučnu otimačinu sredstava poreznih obveznika - u kojoj će se osigurati brojni poslušnici. Kada bi barem jedan jedini višemilijunski "projekt" prošao bez opravdane sumnje u krađu, ja bih čak bio sklon povjerovati da u toj stranci i postoje neki sa dobrim namjerama.

I malom je djetetu jasno da Elektromodul zarađuje milijune umjesto grada Osijeka. Za to nije čak potrebna ni neovisna ekonomska studija, no i ona je tu. I zašto se onda Đapić protivi raskidanju ugovora? Zaista, kako su naveli kolege gore, smatrati svjetsku ekonomsku krizu preprekom za plaćanje parkinga u Osijeku nije ni smiješno, nego žalosno. Vjerojatno se i Đapić sam nasmijao kad je takvu glupost izvalio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2008. 11:00 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao birač HSP-a molim uvaženog Felta da, ako već ne može ništa neka barem ne vrijeđa tu istu skupinu ljudi ovakvim nebuloznim opisima (ljudi iz mraka, nepismenjakovići i sl.). Živim preko dana, noću jako rijetko izlazim, nepismena nisam, imam VSS a uskoro i još viši stupanj naobrazbe. Dakle - ne prepoznajem se u svemu što je uvaženi forumaš naveo i ne uklapam se nikako u njegovu predrasudu o biračima HSP-a s kojom se on tako ponosi. Na njegovu veliku žalost, morat će se pomiriti s činjenicom da postoje vrlo različite političke opcije koje mirno koegzistiraju u ovom gradu u kojem mržnji nema mjesta. Ako mu to kaže simpatizer HSP-a,o kojem on ima ovakvo mišljenje, a onda neka se zamisli malo nad svojim vokabularom i opisima prepunim gnjeva i mržnje. Čemu to?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: