Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dvorana Gradski vrt i tjelesni odgoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: › Nisam bas upucen u povijest zarade Davis Cup-a pa se nadam da ako grad dobije koncesiju da ce vratiti vise nego sto je ulozio prodajom karata, turistickom promidzbom etc...
Bogata smo drzava, regija i grad. Toliko bogati da mozemo organizirati sve ono sto nitko drugi ne zeli.

Da u svemu ovome ima love, vec bi to bilo u nekoj od dvorana grada Zagreba. Sada, kad vise nema zvucnih imena u repki, tako nesto se moze organizirati i po provinciji.

Ali neka, bar ce Bubalo nasim novcima ispuniti svoju funkciju u zupanijskom teniskom savezu.

Srednje skole grada Osijeka muku muce s odrzavanjem tjelesnog odgoja. Kako je srednjoskolsko obrazovanje pod kesom Zupanije, mozda ne bi bilo zgorega poceti razmisljati o tome na koji nacin rijesiti taj goruci problem. Lijepo je potrositi milijun kuna na sport u kojem ce se natjecati desetak ljudi, ali ne trba zaboraviti ni srednjoskolce koji GENERACIJAMA nisu imali tjelesni odgoj u dvorani.

Ah, da, zaboravio sam... neke od tih srednjih skola ce imati tjelesni u novoj dvorani Gradski vrt. Doduse, ocekuju se prosvjedi manjeg broja nezadovoljnika koji ce tjelesni imati u suprotnoj smjeni i na lokaciji do koje se pjeske od Tvrdje dodje za 40tak minuta, ali to ce uglavnom biti mudrijaski nezahvalnici i stoka sitnog zuba.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 12:19 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Bogata smo drzava, regija i grad. Toliko bogati da mozemo organizirati sve ono sto nitko drugi ne zeli.

Da u svemu ovome ima love, vec bi to bilo u nekoj od dvorana grada Zagreba. Sada, kad vise nema zvucnih imena u repki, tako nesto se moze organizirati i po provinciji.

Ali neka, bar ce Bubalo nasim novcima ispuniti svoju funkciju u zupanijskom teniskom savezu.

Srednje skole grada Osijeka muku muce s odrzavanjem tjelesnog odgoja. Kako je srednjoskolsko obrazovanje pod kesom Zupanije, mozda ne bi bilo zgorega poceti razmisljati o tome na koji nacin rijesiti taj goruci problem. Lijepo je potrositi milijun kuna na sport u kojem ce se natjecati desetak ljudi, ali ne trba zaboraviti ni srednjoskolce koji GENERACIJAMA nisu imali tjelesni odgoj u dvorani.

Ah, da, zaboravio sam... neke od tih srednjih skola ce imati tjelesni u novoj dvorani Gradski vrt. Doduse, ocekuju se prosvjedi manjeg broja nezadovoljnika koji ce tjelesni imati u suprotnoj smjeni i na lokaciji do koje se pjeske od Tvrdje dodje za 40tak minuta, ali to ce uglavnom biti mudrijaski nezahvalnici i stoka sitnog zuba.
hear, hear! Bravo Bravo
kako odjednom "izrone" gradski novci za idiotarije - al glavno da nam gradska poduzeca posluju s misterioznim gubicima zbog kojih zivot u osijeku postaje cudo financijskog prezivljavanja (da sad opet ne izvlacim sav svoj bijes zbog, recimo, gpp-a)...
i opet mi dodje da psujem, a fina moram bit i kulturna... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.11.2008. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
SmokeY je napisao/la: › Nisam bas upucen u povijest zarade Davis Cup-a pa se nadam da ako grad dobije koncesiju da ce vratiti vise nego sto je ulozio prodajom karata, turistickom promidzbom etc...
Bogata smo drzava, regija i grad. Toliko bogati da mozemo organizirati sve ono sto nitko drugi ne zeli.

Da u svemu ovome ima love, vec bi to bilo u nekoj od dvorana grada Zagreba. Sada, kad vise nema zvucnih imena u repki, tako nesto se moze organizirati i po provinciji.

Ali neka, bar ce Bubalo nasim novcima ispuniti svoju funkciju u zupanijskom teniskom savezu.

Srednje skole grada Osijeka muku muce s odrzavanjem tjelesnog odgoja. Kako je srednjoskolsko obrazovanje pod kesom Zupanije, mozda ne bi bilo zgorega poceti razmisljati o tome na koji nacin rijesiti taj goruci problem. Lijepo je potrositi milijun kuna na sport u kojem ce se natjecati desetak ljudi, ali ne trba zaboraviti ni srednjoskolce koji GENERACIJAMA nisu imali tjelesni odgoj u dvorani.

Ah, da, zaboravio sam... neke od tih srednjih skola ce imati tjelesni u novoj dvorani Gradski vrt. Doduse, ocekuju se prosvjedi manjeg broja nezadovoljnika koji ce tjelesni imati u suprotnoj smjeni i na lokaciji do koje se pjeske od Tvrdje dodje za 40tak minuta, ali to ce uglavnom biti mudrijaski nezahvalnici i stoka sitnog zuba.


meni stvarno nisu jasni ti tvoji komentari, ti na sve ALI BAS NA SVE imas negativan komentar. pa jebemu nije sve u lovi, nemoze se sve kroz novac mjeriti.
prije svega davis cup nije nesto sto nitko nece, to je jedno od najstarijih i najelitnijih natjecanja u svijetu, ono sto je svjetsko prventstvo u nogometu to je DC u tenisu... u tih 3 dana odrzavanja meceva mnoge svejtske poznate i renomirane TV kuce ce izvjestavati o rezultatu iz Osijeka, i tome posvetiti barem nekoliko minuta, a ti uzmi koliko dođe jedna TV minuta i pogledaj da ce indirektno biti puno veca korist od jebenih milion kuna!!!

stvar je samo u tome dali ce se na pravi nacin to sve prezentirati ili nece... ako se na pravi nacin to prezentira, ako se u tom tjednu naprave neke "akcije" to sve skupa moze imati jako dobar odjek, ako organizacija zakaze... a hebiga onda

daj malo vedrine, i sagledaj nekad situaciju kako spada... a ne sve povrsno gledati...

mene jedino brine sto ce karte za ovaj mec biti cca 350 kn jer ce se s njima gledati da se pokrije cijeli trosak... a to bi moglo reflektirati praznom dvoranom, kosto se zadar negdje prije tako preracuno Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 14:34 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: › meni stvarno nisu jasni ti tvoji komentari, ti na sve ALI BAS NA SVE imas negativan komentar. pa jebemu nije sve u lovi, nemoze se sve kroz novac mjeriti.
ma da, trenutno nam bas treba tenisko natjecanje u gradu za koje treba platiti, prema procjenama, milijun kuna. jesi li ti svjestan koliko je to novaca? a jesi li svjestan da u osijeku jos uvijek ima skola u kojima se nastava tjelesnog odrzava u ucionicama? (eto, da ostanemo kod sporta - o drugim potrebama u lokalnim prosvjetnim ustanovama necu ni zucnuti). i onda je ok da se ulupa golema kolicina poreskog novca za 3 (tri!!) jebena dana za vrijeme kojih ce netko prebacivati tenisku lopticu preko mreze (sto je za standard stanovnika ovoga grada neizmjerno bitno), i bolje to nego da se recimo financira oprema u nekoj skoli u kojoj onda generacije ucenika imaju koristi od tih milijun kuna poreskog novca? (govorim to u trenutku u kojem premijer drzave poziva stanovnistvo na "stezanje remena" - oko vrata ili struka je vec diskutabilno -, u kojem se najavljuje recesija i jos vece propadanje hrvatskog gospodarstva. al neka nama "kruha i igara", sta raji vise treba...)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: › meni stvarno nisu jasni ti tvoji komentari, ti na sve ALI BAS NA SVE imas negativan komentar. pa jebemu nije sve u lovi, nemoze se sve kroz novac mjeriti.
Neistina je da imam negativan komentar "BAS NA SVE". Negativan je mozda za tebe, ali u tom slucaju bih rekao da nam razmisljanja imaju razlicite predznake. Zato se to tebi cini kao negativno. IMHO, i meni je negativno stajaliste da Osijek treba financirati sva ziva nullrazredna (null - ne postoji vrijednost, ona koja nitko drugi ne zeli) sportska dogadjanja.

Citat: › ono sto je svjetsko prventstvo u nogometu to je DC u tenisu...
Mozda je po vaznosti Davis cup za tenis jednako vazan kao SP u nogometu, ali SP se dogadja dovoljno rijetko, vremenski sazeto i sadrzajno bogato da s ovim Davis cup susretom ima zajednickog koliko Mjesec i Sunce. Pripadaju istom sustavu i nalaze se u Svemiru. I tu zajednicke crte prestaju.

Citat: › u tih 3 dana odrzavanja meceva mnoge svejtske poznate i renomirane TV kuce ce izvjestavati o rezultatu iz Osijeka,
Davis cup susret Hrvatska - Cile?! Renomirane?! Ako ovaj susret i bude spomenut van granice RH, bit ce kao tablicni prikaz rezultata kola. Nije valjda da mislis da ce Eurosport vrtiti snimke teniskih susreta poluanonimaca iz Hrvatske i Cilea ili prikazivati ljepote Osijeka i Kopackog rita, turisticku ponudu Baranje, blabla...


Citat: › i tome posvetiti barem nekoliko minuta, a ti uzmi koliko dođe jedna TV minuta i pogledaj da ce indirektno biti puno veca korist od jebenih milion kuna!!!
Ovakva usporedba moze se ocekivati od osoba poput Antuna Vrdoljaka, no on to cini jer iz takvih debiloidnih izjava muze pare. Kad ovako nesto izlazi iz usta obicnih paora, onda se moze govoriti jedino o papagajstini i indoktrinaciji (kad Antun 100 puta na TV ponovi da turisti u HR dolaze zato sto su culi za Sukera, Vlasicku, Ivanisevica - onda mora da je to jebena istina). Da ti isti paori putuju po svijetu, a vrlo vjerojatno nisu zasli dalje od svinjca na kraju atara, znali bi da to sto neki sportas dolazi iz neke zemlje bas i nije presudan razlog za otici u tu zemlju (osim ako nisi groupie ili psycho).

Citat: › daj malo vedrine, i sagledaj nekad situaciju kako spada... a ne sve povrsno gledati...
Daj malo pameti i racionalnosti. Ucenici III. gimnazije ne znaju kako izgleda dvorana. I tako vec generacijama. To je gledanje situacije kako spada, bar iz mog kuta gledanja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 14:58 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ljudi stvarno ste pretjerano negativni
dvorana će biti gotova uskoro i tamo će učenici imati tjelesni pa ne znam zašto se stalno spominje problem 3. gimnazije (otvorenje je 2. prosinca)
da je odabran Split onda bi bilo kako Osijek nikad ne odaberu, ovo ono...
u ovom gradu ljudi nikad zadovoljni Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: › tamo će učenici imati tjelesni pa ne znam zašto se stalno spominje problem 3. gimnazije (otvorenje je 2. prosinca)
Upravo ovakvih stajalista se trebamo bojati. Ona su plod politicara nesposobnih za kvalitetno/ikakvo rjesavanje problema.

Jesi razmisljao o prakticnim problemima odrzavanja nastave u toj dvorani?

Mislis da je prihvatljivo i pozeljno da ucenici III. gimnazije imaju tjelesni u dvorani udaljenoj 20 minuta hoda od skole?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 15:05 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: › dvorana će biti gotova uskoro i tamo će učenici imati tjelesni pa ne znam zašto se stalno spominje problem 3. gimnazije (otvorenje je 2. prosinca)
da je odabran Split onda bi bilo kako Osijek nikad ne odaberu, ovo ono...
u ovom gradu ljudi nikad zadovoljni Rolling Eyes

hoce djeca ici na tjelesni u suprotnoj smjeni? ili u 6 ujutro kako bi stigli na nastavu u 8? i da li se podrazumijeva da svi mogu / hoce /trebaju platiti autobus od skole do dvorane za tjelesni kako bi odradili nastavu koja im je obavezna, ali za koju nemaju uvjete? hej... i kog briga gdje ce se igrati taj tenis - kao sto je rekao leteci mungos, mo's mislit senzacije u tensikom mecu izmedju igraca hrvatske i cilea - eno splitu ugoscavanje tog velebnog dogadjaja, neka odmah dobiju tu cast ako hoce (hoce li? zna li netko gdje se mogu provjeriti kandidature gradova?)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:06 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da eto, ja baš mislim da je prihvatljivo
doduše ja isto tako mislim da 3. gimnaziji nije mjesto u Tvrđi, al to sad nema veze
uz kvalitetniji gradski prijevoz (čitaj tramvaj) do dvorane bi terbao 2 min od Tvrđe
al to je trebao biti korak br. 2, a jasno je da kod nas uvijek ide zadnji korak prije prvog

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pardon, htio sam reći da je pruga trebala biti prvi korak, tj da se trebalo prvo riješiti infrastrukturu

_________________
davež
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde onda Leteći Mungose, kad već smatraš da je to održavanje tjelesnog gorući problem, ajde kako bi ti to riješio?!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

3. gimbi nije mjesto u Tvrdji?! Zasto?

Tramvaj od Tvrdje do dvorane, ako i bude bio, ici ce kruzno - dakle: Tvrdja, Trg, Mackamama, Divaltova. Tesko da se tu moze govoriti o dvije minute.

Ideja o dvije minute tramvajem je realna koliko i priblizavanje Tvrdje dvorani savijanjem prostorno-vremenskog kontinuuma.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la: › ajde onda Leteći Mungose, kad već smatraš da je to održavanje tjelesnog gorući problem, ajde kako bi ti to riješio?!!
Ne znam postoje li argumenti i cvrsti razlozi zasto to vec nije tako napravljeno, ali gradnja sportske dvorane na mjestu Srednjike mi se ne cini kao suluda ideja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:14 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok, očito pričam s diletantom koji je stručnjak za sve.
kao prvo, svi veći sportski objekti u svijetu su kvaliteetno povezani javnim prijevozom. Jedino eto kod nas svi imaju aute valjda. Kad kažem pruga mislim na to da bi terbala linija pruge direkt o Tvrđe prema dvorani jer očito Trpimirova postaje jedna od važnijih osi barem tog dijela grada. A u svakom slučaju sam zato da kad već radimo dvoranu koja će bit puna dvaput godišnje, barem bude višenamjenska pa da je koriste i škole

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:15 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Andrea Zuckerman je napisao/la: › ajde onda Leteći Mungose, kad već smatraš da je to održavanje tjelesnog gorući problem, ajde kako bi ti to riješio?!!
Ne znam postoje li argumenti i cvrsti razlozi zasto to vec nije tako napravljeno, ali gradnja sportske dvorane na mjestu Srednjike mi se ne cini kao suluda ideja.

kao što rekoh, diletant
možda bi stala jedna manja dvorana i na trg u Tvrđi jel

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: