Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od danas zahtjevi za studentske kredite

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2008. 13:21 
Naslov:  Od danas zahtjevi za studentske kredite
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što su Grad Osijek i Slavonska banka 31. listopada potpisali ugovor o kreditiranju, od danas (utorak, 11. studenoga) zainteresirani će studenti moći podizati studentske kredite, koje Grad preko navedene banke osigurava uz povoljnu kamatu od 4,5 posto.

Stjepan Čuraj (HNS), koordinator projekta, ističe da je proteklih dana desetak zainteresiranih studenata podignulo obrasce i počelo prikupljati potrebne dokumente.
- Nismo očekivali da će odmah biti navala, previdjeli smo činjenicu kako treba osam dana da odluka, odnosno potpisani ugovor, postanu punovažni. Stoga ćemo u utorak (danas, nap. a.) objaviti javni poziv potencijalnim korisnicima kredita, a oni će ih potom moći podizati u Slavonskoj banci, kaže Čuraj.

Studenti prvo u Grad trebaju donijeti potvrde da su redoviti studenti i da imaju prebivalište u Osijeku. U Gradu će ispuniti zahtjev i dobiti suglasnost, s kojima idu u banku i nakon provjere kreditne sposobnosti (roditelj ili roditelji trebali bi biti sudužnici) potpisuju ugovor i počinje realizacija kredita.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr

Iscrpne informacije i točan hodogram:


Pročitajte i pogledajte...
[31.10.2008.] Osječkim studentima krediti s najpovoljnijom kamatnom stopom u zemlji [OSTV]
[13.08.2008.] Od sljedeće akademske godine uvode se studentski krediti

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2008. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam da je ovo zapravo samo reklama za banku, da ionako neće biti previše onih koji udovoljavaju uvjetima. ali će se okolo pričati da slavonska banka ima kredite za studente.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cicomis
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2008. 18:56 
Naslov:  Re: Od danas zahtjevi za studentske kredite
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravo na kredit imaju osobe koje imaju prebivalište na području grada Osijeka? Znači studenti koji nisu iz Osijeka ne mogu dobiti kredit? Znači to je samo za osječane. Ne za osobe koje žele studirati u Osijeku. Eh...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2008. 20:35 
Naslov:  Re: Od danas zahtjevi za studentske kredite
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cicomis je napisao/la (Pogledaj post): › Pravo na kredit imaju osobe koje imaju prebivalište na području grada Osijeka? Znači studenti koji nisu iz Osijeka ne mogu dobiti kredit? Znači to je samo za osječane. Ne za osobe koje žele studirati u Osijeku. Eh...


Netočno. Riješenje o privremenom boravištu se lako riješi.
Treba samo originalni vlasničkoi list nekretnine gdje se studoš nalazi i kod javnog bilježnika ovjerena izjava da se taj i taj vlasnik slaže da taj i taj student živi kod njega. S te dvije potvrde otići u mup i tamo izdaju potvrdu na godinu dana...

iako mi se ti krediti ne čine baš previše povoljnima i mislim kako će ih uzimati samo naivni ili oni krajnje očajni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cicomis
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2008. 21:27 
Naslov:  Re: Od danas zahtjevi za studentske kredite
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
cicomis je napisao/la (Pogledaj post): › Pravo na kredit imaju osobe koje imaju prebivalište na području grada Osijeka? Znači studenti koji nisu iz Osijeka ne mogu dobiti kredit? Znači to je samo za osječane. Ne za osobe koje žele studirati u Osijeku. Eh...


Netočno. Riješenje o privremenom boravištu se lako riješi.
Treba samo originalni vlasničkoi list nekretnine gdje se studoš nalazi i kod javnog bilježnika ovjerena izjava da se taj i taj vlasnik slaže da taj i taj student živi kod njega. S te dvije potvrde otići u mup i tamo izdaju potvrdu na godinu dana...

iako mi se ti krediti ne čine baš previše povoljnima i mislim kako će ih uzimati samo naivni ili oni krajnje očajni.



to što si opisao se zove boravište. znam jer sam i ja živjela u stanu i gazda me prijavio i na policiji. to je to što traje godinu dana. prebivalište je mjesto stalnog boravka, a boravište je to od godinu dana.

a i ja mislim da je bolje raditi pa lagano otplaćivati i faks i sve ostalo nego taj kredit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2008. 22:16 
Naslov:  Re: Od danas zahtjevi za studentske kredite
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cicomis je napisao/la (Pogledaj post): › to što si opisao se zove boravište. znam jer sam i ja živjela u stanu i gazda me prijavio i na policiji. to je to što traje godinu dana. prebivalište je mjesto stalnog boravka, a boravište je to od godinu dana.

hvala na ispravku.
cicomis je napisao/la (Pogledaj post): › a i ja mislim da je bolje raditi pa lagano otplaćivati i faks i sve ostalo nego taj kredit.

slažem se Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: