Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bozanić zabranio propovijed Zlatku Sudcu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 9:05 
Naslov:  Bozanić zabranio propovijed Zlatku Sudcu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za­gre­ba­čki na­dbi­skup kar­di­nal Jo­sip Bo­za­nić za­bra­nio je vlč. Zlatku Sud­cu propovijedati u prošli če­tvr­tak u ja­run­skoj cr­kvi Sveta Ma­ti Slo­bo­de. Vlč. Su­dac odr­žao je sa­mo kra­tki na­go­vor na po­če­tku mi­se, što je ra­zo­ča­ra­lo oko 5000 vjer­ni­ka iz Zagreba i oko­li­ce, ko­ji su ga došli ču­ti te ve­če­ri na Ja­ru­nu

Skriveno: 
Za­gre­ba­čki na­dbi­skup kar­di­nal Jo­sip Bo­za­nić za­bra­nio je vlč. Zlatku Sud­cu propovijedati u prošli če­tvr­tak u ja­run­skoj cr­kvi Sveta Ma­ti Slo­bo­de. Vlč. Su­dac odr­žao je sa­mo kra­tki na­go­vor na po­če­tku mi­se, što je ra­zo­ča­ra­lo oko 5000 vjer­ni­ka iz Zagreba i oko­li­ce, ko­ji su ga došli ču­ti te ve­če­ri na Ja­ru­nu.

ZAGREB - 'To­čno je da vlč. Su­dac ni­je pro­po­vi­je­dao pre­ma sugesti­ji iz Za­gre­ba­čke na­dbi­sku­pi­je, odno­sno, ka­ko smo ču­li od sa­mo­ga na­dbi­sku­pa Bo­za­ni­ća. Na Ka­ptol su po­če­tkom tjedna po­zvali vlč. An­to­na To­lja­ni­ća, ra­vna­te­lja du­ho­vnog doma 'Be­ta­ni­ja' s Loš­inja, ko­ji se bri­ne za vlč. Zla­tka, i ta­da su do­go­vo­ri­li da mo­že slu­ži­ti mi­su, ali da je bo­lje da ne propovijeda. Odno­sno, sa­mo da se na po­če­tku mi­se kra­tko obra­ti vjer­ni­ci­ma', kazali su or­ga­ni­za­to­ri Sud­če­ve mi­se u Sve­toj Ma­ti Slo­bo­de za Jutarnji list.

Ta odlu­ka Ka­pto­la naj­više je po­go­di­la sa­me vjer­ni­ke, ko­ji su bi­li oba­vi­ješte­ni o Sud­če­vu do­la­sku na za­gre­ba­čki Ja­run.

'Prošle je ne­dje­lje u bil­te­nu ja­run­ske žu­pe Du­ha Sve­to­ga tiskana oba­vi­jest ka­ko će u taj če­tvr­tak bi­ti ot­kri­ve­na Sud­če­va ­'Pieta' te da će pr­vog da­na tro­dne­vni­ce Zla­tko Su­dac ima­ti jedno­dne­vnu du­ho­vnu obno­vu. No, to se ni­je do­go­di­lo. Od jednog sve­će­ni­ka iz žu­pe ču­li smo da je kar­di­nal Bo­za­nić osobno za­bra­nio pro­po­vi­jed. Mo­že­te mi­sli­ti ka­ko sam bio razoča­ran, kao i ti­su­će lju­di ko­ji su došli na Ja­run ­zbog Sud­ca' - ispri­čao je je­dan od vjer­ni­ka ko­ji je bi­o na Sud­če­voj mi­si.

U Cr­kvi navodno po­sto­ji ­strah od Zla­tka Sud­ca i nje­go­vih nastupa. Za­to je on ­smješten na ­otok, pra­kti­čki izo­li­ran i omogu­će­na mu je ko­mu­ni­ka­ci­ja sa­mo s una­pri­jed do­go­vo­re­nim gru­pa­ma. Sve što izla­zi ­izvan tih okvi­ra pred­sta­vlja svo­je­vr­snu opa­snost za cr­kve­ni vrh, jer na nje­go­ve mi­se do­la­ze ti­su­će ljudi, pa, tvrde Kaptolu bliski krugovi, po­sto­ji opa­snost da se nje­go­vi na­stu­pi pre­tvo­re u spektakl. S druge strane, Sudac se ne pridržava uobičajene svećeničke prakse i prema mišljenju mnogih u Crkvi ponaša se poput rock-zvijezde

Po­zna­to je, na­i­me, da je i na­kon što je u ja­vnost pro­cu­ri­lo da vlč. Su­dac sni­ma do­ku­men­tar­no-igra­ni ­film o svo­jim ču­di­ma, upra­vo Ka­ptol ­imao pre­su­dnu ri­ječ u 'bun­ke­ri­ra­nju' to­ga fil­ma.

tportal.hr
utorak, 11.11.2008.

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.11.2008. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne vidim u cemu je tu problem ? pa on mu je sef

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....previše je karizmatičan za crkvene stavove, čini mi se....uostalom, navikli smo da sve što narod voli i cijeni, nije dobro za taj isti narod, već treba slušat mater crkvu.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.11.2008. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

'narod voli' ????

narod nezna sta voli, i narodu treba nametati ono sto treba voljeti. treba ga obrazovati i kultivirati ... da narod moze razlikovati cajke u opancima od kazalisne predstave, spektakle poput tupsona ili suca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › 'narod voli' ????

narod nezna sta voli, i narodu treba nametati ono sto treba voljeti. treba ga obrazovati i kultivirati ... da narod moze razlikovati cajke u opancima od kazalisne predstave, spektakle poput tupsona ili suca.


...to se je tvoja definicija demokracije kojom se toliko dičimo????...neke stvari treba držati privatnima, pa tako i izbor glazbe, vjere, sutrašnjeg ručka...zvučiš kao i šef Bozanić koji govori da brak nije privatna stvar....ma dajte, molim vas....
...a da narodu treba vođa, to bez daljnjeg....kao i edukacija na području kulture, moralnih vrijednosti i slično.....ali to se ne postiže zabranjivanjem onog što taj isti narod želi, već u vlastitom domu i obitelju, počevši od odgoja djece....
...baš me briga za Sudca, Tomsona i ine....kao recimo i za isjeljitelja Bracu u Zagrebu na Kvatriću, pred čijom se kućom svakodnevno okupljaju stotine ljudi s cvijećem u rukama...zar i njega treba zabraniti???...ma, pustite ljude da vjeruju u što hoće....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2008. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sudac je šarlatan i trebao mu je zabraniti. Kao da vec nisu vjernici dovoljno zatrovani nego im jos ovaj prica kako ima stigme, kako prica sa Isusom i sl.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz onoga sto sam uspio procitati i saznati o njemu, oko njega se stvorila atmosfera kakva se stvara oko vodja raznih sekti. Karizmatik i izvor energije onima koji ga slijepo slijede, ali i ludjak, prevarant i sarlatan onima koji ga krizitiraju.

Njegove propovijedi najavljivane plakatima po semaforskim stupovima, crkve su uvijek prepune, mantra i mistika je u zraku...

Upravo takva sljedba jednog covjeka ne odgovara katolickoj Crkvi, gdje vlada opca uravnilovka. Sudac se malo previse uzdignuo, stavio sebe iznad interesa Crkve i to je to. Cap!

Kao sto se znala nositi s pedofilima i silovateljima iz vlastitih redova, tako Crkva i za ovakve slucajeve ima instrumente (iste one koje ne zeli primjenjivati kod svecenstva koje propovijeda npr. nacionalnu nesnosljivost ili velica ustastvo). Da ga kojim slucajem kace zemaljski zakoni, kakve ne kace ni vec spomenute pedofile i silovatelje iz redova Crkve, Sudac bi vjerojatno propovijedao po zdrvstvenim ustanovama s pravom pusenja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 11:46 
Naslov:  Re: Bozanić zabranio propovijed Zlatku Sudcu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
po zdrvstvenim ustanovama s pravom pusenja


osijek031.com smile dobaaaaaaar... osijek031.com smile

(ne ulazim u to da li ga tamo zaista treba zatvoriti ili ne - svatko ima pravo vjerovati u sto god hoce i kome god hoce...dok ne poziva na nekakav javni linc ili ne promovira netrepeljivost, neka ga. iako me jos uvijek svrbi ona njegova izjava da haski sud pokusava rastepsti divnu nam majcicu zemlju procesuiranjem ratnih zlocinaca... nakon te njegove izjave i pozivanja gotovine da se ne preda - dok je ovaj jos bio u bijegu -, neki su ugledni europski dnevni listovi taj sucev potez prozvali dobrim putem za neulazak hrvatske u EU. je li moguce da se bozanic i politicka klika vise boje tih i takvih stavova ovog ekscentricnog tipa, negoli njegovih vjerskih uvjerenja?)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ljudi vjeruju običnim svečenicima, papi, kardinalima i Bozaniću zašto ne bi vjerovali Zlatku Sudcu koji je isto svečenik. To je na kraju krajeva njihov izbor, ako u njegovim riječima i propovijedima pronalaze utjehu pa nek im je. To što jedan Bozanić zabranjuje ljudi će htjeti još više (kao kad kčerki zabraniš da se viđa sa dečkom koji nije za nju ona se još više želi s njim viđati). Uostalom tko je Bozanić da zabranjuje, odakle njemu pravo na to.
Čula sam da Sudac drži neke seminare na Lošinju pa nije to na kraj svijeta narod će otići ne bili čuo propovijed.Isto tako čujem da su mu seminari bukirani i do 5 mjeseci unaprijed(navodno).
Bit će da je Bozanić ljubomoran što njemu crkva nije puna ljudi a Sudcu jest, pa je htio na ovaj način pokazati da je on ipak glavni, Bog i batina, a Sudac običan svečenik.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 12:12 
Naslov:  Re: Bozanić zabranio propovijed Zlatku Sudcu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la: ›
Uostalom tko je Bozanić da zabranjuje, odakle njemu pravo na to.

kardinal bozanic je, kao sto mu titula kaze, kardinal. sudac je svecenik (no pun intended). katolicka crkva nije demokratska institucija. ergo: kardinal MOZE sveceniku zabraniti stosta. a ovaj to mora sutke prihvatiti. ako nece, neka istupi iz crkve, odnosno neka ga vrate u laicki stalez (sto bi nas narod rekao: neka se raspopi).

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto crkva je hijerarhijski ustrojena, što na vecem polozaju, vise ovlasti iliti ga blizi Bogu pa samim time pametniji, mudriji, blagoslovljeniji......a ostali puk prigodno nazvani u bibliji- stado Bozje.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2008. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
....previše je karizmatičan za crkvene stavove, čini mi se....uostalom, navikli smo da sve što narod voli i cijeni, nije dobro za taj isti narod, već treba slušat mater crkvu.....
Ajde šta sereš, pljuvali ste protiv SUDCA sad vam je odjednom super karizmatičan, vi ni sami neznate šta bi mislili!
Ajmo samo nekog popljuvati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ajde šta sereš, pljuvali ste protiv SUDCA sad vam je odjednom super karizmatičan, vi ni sami neznate šta bi mislili!
Ajmo samo nekog popljuvati!


Nitko ovdje nije rekao da Sudac nije za kurac, nego je upravo smijesan odnos crkvene sise prema njihovom, do jucer, super-duper-stigmatizirano-neformalnom propovjedniku.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: