Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Intenzivna zvonjava zvona

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2008. 19:03 
Naslov:  Intenzivna zvonjava zvona
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zna li tko razlog zbog kojeg se zadnjih dana malo-malo cuje intenzivna zvojava sa svih crkvenih tornjeva u gradu?!

Ako se ne varam, nekad su se cetvrt, pola i puni sat s "katedrale" culi s diskretnim dong, ali ova zvonjava sada niti je diskretna, niti ima ikakvog racionalnog objasnjenja (broj otkucaja ne govori nista o vremenu)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2008. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čini mi se da je crkvena zvonjava novim zakonom ili pravilnikom (whatever) izuzeta od nekog kurca koje se zvalo ograničavanje buke ili tako nešto pa se jebeni popovi kurče opet. gori su od haespeovaca

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 18:33 
Naslov:  Re: Intenzivna zvonjava zvona
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad smo već kod zvonjave zvona, da li se i vama događa u zadnje vrijeme pojačano telefonsko maltretiranje od strane raznoraznih agencija koje prodaju kurac palac?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2008. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, dešavaju mi se i zvona iz tri crkve u blizini i dešavaju mi se pozivi...
Npr. neki dan me nazove ženska iz B.neta, ima moje ime, prezime, adresu (naravno, kada sam korisnik 2D paketa) i pokušava mi prodati isti taj paket.. mislim, wtf??

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2008. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za crkvu ne znam..a što se tiče telefonskih poziva u svrhu anketiranja i ostalih maltretaža - svakodnevno maltretiraju... osijek031.com smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2008. 1:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

konkurencija čini svoje pa zovu da vrbuju korisnike na produženje ugovorne obveze


a crkva.... tjeraju vragove zvonjavom

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2008. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crkva mijenja Zakon o zaštiti od buke

Sa zajedničke sjednice Komisije za odnose s državom Hrvatske biskupske konferencije i Vladine komisije za odnose s vjerskim zajednicama u srpnju je u Ministarstvo zdravstva poslan zahtjev za izmjenom članka 17. Zakona o zaštiti od buke, koji regulira zvonjavu crkava...


Skriveno: 
Crkva mijenja Zakon o zaštiti od buke
Sa zajedničke sjednice Komisije za odnose s državom Hrvatske biskupske konferencije i Vladine komisije za odnose s vjerskim zajednicama u srpnju je u Ministarstvo zdravstva poslan zahtjev za izmjenom članka 17. Zakona o zaštiti od buke, koji regulira zvonjavu crkava

Članak kaže kako se u 'naseljenim mjestima dopušta zvučno oglašavanje zvonima i elektroakustičnim uređajima od 7 do 19 sati'. U njemu se nalazi i iznimka da toga ograničenja nema tijekom vjerskih obreda i u dane vjerskih blagdana.

Glasnogovornik Hrvatske biskupske konferencije Zvonimir Ancić kaže da je izmjena zatražena 'iz povijesnih razloga'.

U javnosti je u više navrata bilo protesta zbog preglasnih crkvenih zvona, a najviše onih ljudi koji stanuju u neposrednoj blizini crkve i zvonika. Jedan od najpoznatijih boraca protiv crkvenih zvona je Tomislav Kikić iz Malog Lošinja, od čijeg je prozora zvonik udaljen svega petnestak metara zračne linije, a najžešću bitku vodio je s bratom kardinala Josipa Bozanića, vlč. Antunom Bozanićem, koji je donedavno bio malološinjski župnik.

'Slažem se da postoje vjerska prava, ali prema Ustavu vas nitko ne smije uznemiravati. Razumijem da zvona imaju liturgijski smisao, ali što je s otkucavanjem sata u zvoniku svakih pola sata. Kakav je to liturgijski smisao tijekom cijeloga dana', pita se Tomislav Kikić, koji je upravo zbog satnog mehanizma povezanog s crkvenim zvonom podnio pritužbu sanitarnoj inspekciji.

'Oni su na svoj trošak poslali mjerača, koji je mjerio od 7 do 19 satii, podijelili su to s minutama i sekundama u danu, zbrojili i rekli da se u prosjeku radi o dopuštenoj buci. Dakle, ja sad vama pola sata mogu manijakalno zvoniti, a kada se to podijeli na cijeli dan, u prosjeku nećete ni osjetiti. Crkva teroririzira građane u svoje marketinške svrhe', ogorčen je Kikić.

On je na svojoj internetskoj stranici objavio odbijenicu Ustavnog suda iz 2004. o ustavnosti spomenutog članka 17., koji su iz Crkve pokušali osporiti nedugo nakon što je Zakon o zaštiti buke stupio na snagu. Ustavni sud odbio je pritužbu da se radi o ograničavanju vjerskih sloboda u jednom segmentu. Vidjet ćemo kako će sve ovoga puta završiti.

tportal.hr
petak, 3.10.2008.



Dakle, Milinović i ekipica iz Lurda...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja stvarno ne mogu vjerovati, jos jedan apsurd od strane crkve.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već vidim kako bi mogla izgledati osječka jutarnja panorama ujutro; sunce izlazi na istoku plamena zora, zvoni zvonik, a hodža poziva na molitvu...
Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aggy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2008. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

divno je bilo neki dan na filozofskom kada je ako se ne varam ujutro oko 11 zvonjava posve nadglasala curu koja je drzala seminar. jel ta ubitacna zvonjava bila tako nuzna...? kakoo mi je digla zivac, prakticki sam osjetila zilu na celu! Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2008. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
čini mi se da je crkvena zvonjava novim zakonom ili pravilnikom (whatever) izuzeta od nekog kurca koje se zvalo ograničavanje buke ili tako nešto pa se jebeni popovi kurče opet. gori su od haespeovaca

Tako je. A sad zamislite kako je nama koji živimo u krugu od 50 metara od čak dvije crkve! Oni su totalni bolesnici i manijaci, zvone kao kreteni u 6 ili 7 ujutro, stvarno su bahati do iznemoglosti!
Dođe mi da snimim taj jebeni zvuk i pustim im na uvce oko 3 ujutro... mater im nekulturnu!
Jebena država koja uživa u tome da ju guzi kler!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2008. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno, baš bi mi bilo zanimljivo kad bi se digla džamija i kad bi hodža pozivao na molitvu, čisto da vidim kako bi ovi iz katoličke branše reagirali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2008. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
iskreno, baš bi mi bilo zanimljivo kad bi se digla džamija i kad bi hodža pozivao na molitvu, čisto da vidim kako bi ovi iz katoličke branše reagirali.


hehehe i ja isto......

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
gaap je napisao/la: ›
čini mi se da je crkvena zvonjava novim zakonom ili pravilnikom (whatever) izuzeta od nekog kurca koje se zvalo ograničavanje buke ili tako nešto pa se jebeni popovi kurče opet. gori su od haespeovaca

Tako je. A sad zamislite kako je nama koji živimo u krugu od 50 metara od čak dvije crkve! Oni su totalni bolesnici i manijaci, zvone kao kreteni u 6 ili 7 ujutro, stvarno su bahati do iznemoglosti!
Dođe mi da snimim taj jebeni zvuk i pustim im na uvce oko 3 ujutro... mater im nekulturnu!
Jebena država koja uživa u tome da ju guzi kler!
Problem je što si se naviknula dizati u 2 popodne, i da usupt sam ti podebljao tvoj superkulturni izričaj, mislim kad su svi ostali nekulturni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
iskreno, baš bi mi bilo zanimljivo kad bi se digla džamija i kad bi hodža pozivao na molitvu, čisto da vidim kako bi ovi iz katoličke branše reagirali.
Vjerojatno ništa spektakularno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: