Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto elitnog Leggera, kavana essekerskog štiha

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 9:00 
Naslov:  Umjesto elitnog Leggera, kavana essekerskog štiha
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je 16. listopada na javnom otvaranju ponuda u Gradskom poglavarstvu najveću ponudu za zakup gradskog lokala veličine 199 četvornih metara na Trgu slobode, poznatijeg kao bivša Gradska kavana, dala zagrebačka tvrtka Locus projekt, ovaj lokal bit će iznajmljen Osječaninu Slobodanu Ivanoviću. Riječ je o osobi sa statusom djeteta poginulog hrvatskog branitelja, koji prema zakonu ima prvenstvo dobivanja lokala u zakup ako prihvati najveću danu ponudu za gradski lokal. Podsjetimo kako je Locus projekt izazvao prilično iznenađenje kada je za taj lokal, koji je Grad nudio po početnoj cijeni od 14.118 kuna, ponudio čak 42.000 kuna, odnosno 211 kuna po četvornom metru mjesečno. I dok je tvrtka Locus projekt planirala u ovom prostoru otvoriti elitni kafić pod nazivom Leggero, Ivanović najavljuje kako će uoči Nove godine otvoriti kavanu essekerskog štiha.

- Ovo što je do sada postojalo na Trgu slobode bila je sramota za grad i stoga planiram uložiti životnu ušteđevinu, kao i ušteđevinu moje majke, te vjerujem kako će se posao isplatiti. Samo u uređenje ovog objekta uložit ćemo oko 500.000 kuna, a kako sam po profesiji ugostitelj, odnosno profesionalni kuhar, vjerujem da ću uspjeti u ovom poslu - uvjeren je Ivanović.

U Gradskom poglavarstvu napominju kako su već o svemu obavijestili i tvrtku Locus projekt, koja nije imala primjedbi na ovakvu odluku Grada.

- Kako je Slobodan Ivanović fizička osoba, on će najprije morati osnovati trgovački obrt ili društvo kako bi se uopće mogao baviti ovim poslom, a zbog takve situacije mi ćemo se dodatno osigurati na način da ćemo unaprijed uzeti depozit - napominje Zvonimir Lončarić iz Gradskog poglavarstva, podsjećajući kako s bivšim zakupcem Gradske kavane Grad još uvijek vodi sudski spor zbog ovrhe. Naime, bivši zakupac, tvrtka Avallon d.o.o. iz Tenje, ostala je dužna Gradu oko 100.000 kuna, a prema provjeri imovine čini se kako Grad neće imati iz čega naplatiti ovrhu jer tvrtka nema gotovo nikakve imovine.

Piše: N. ZEKIĆ/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekaj sad, on je pristao na mjesečnu najamninu od 42 000 kuna?!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Renchi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2008. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Čekaj sad, on je pristao na mjesečnu najamninu od 42 000 kuna?!


MA daj pa nasli nekog lika ovi iz Zg platilili mu , i da se sve uzme na njegovo uime/povlasticu (isto kao i auti)..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2008. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tu nešto smrdi, čak do na kraj svijeta gdje sam ja. Ili ja to moram promijeniti čarape... osijek031.com smile

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rejkjevik
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2008. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvu povlasticu????????????????Nema tu nikakve povlastice...ovi iz Zgb. su ponudili 42.000 kuna i sada ovi branitelji imaju prednost, odnosno povlasticu da oni prvi uzmu, ali po najvisoj cijeni koju je ponudio tip iz Zgba.
Tako ovom iz Zagreba nije nista povoljnije uzme li to ovaj sin branitelja....stoga je puno vece pitanje otkud ovom lova...i koliko mi je poznato Grad ce lovu traziti za tri mjeseca unaprijed, znaci odmah 126.000 kuna, plus je jos rekao 500.000 kunica za uredjenje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2008. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma gadno smrdi (al nisu tvoje čarape!), ili smo mi možda paranoični od svih silnih malverzacija s kojima se suočavamo svaki dan..
Nije nemoguće da je taj lik iskoristio svoje zakonsko pravo i preuzeo lokal.. a ako ima ušteđevinu od 500.000 kn, možda može i plaćati toliki najam..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.11.2008. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što mu to dođe kavana essekerskog štiha? Što time mladi Slobodan želi reći? Da će ta kavana nalikovat ostalim prčvajzima kojih je grad prepun ili je misli urediti u stilu dok se osijek zvao esseg? Ako je u pitanju ovo potonje, tada je promašio objekat jer za tako nešto je trebao birati prostor u nekoj secesijskoj zgradi, a ne u betonskoj jugokomunističkoj.

Men se sve čini da mali ne zna što hoće i u što se upušta, ili kako netko reče, iza njega stoji ekipa koja svojim poslovima upravlja iz zatvora. Kao u slučaju afere kiosci.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: