Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječkim studentima krediti s najpovoljnijom kamatnom stopom u zemlji [Vijesti Osječke televizije]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2008. 19:59 
Naslov:  Osječkim studentima krediti s najpovoljnijom kamatnom stopom u zemlji [Vijesti Osječke televizije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki studenti imati će od sljedećega tjedna priliku koristiti studentske kredite sa najpovoljnijom kamatnom stopom u Hrvatskoj. Temeljem danas potpisanog Ugovora između Gradske uprave i Slavonske banke, studentima će biti ponuđeni krediti sa kamatom od 4.5%, te počekom od godinu dana nakon završetka fakulteta. Dva su uvjeta koja vode do kredita, studenti moraju stanovati na području grada, ali i biti redoviti studenti. Potvrde o jednom i drugom, podnosti će se u Gradskom poglavarstvu od sredine sljedeća tjedna, a krediti će se kretati od 500 do 5000 kn mjesečno. U svrhu kreditiranja osigurano je 15 milijuna kuna.




U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- uoči blagdana Svih Svetih brojna izaslanstva položila vijence
- obilježava se Svjetski dan štednje
- vrijeme sutra: i dalje iznadprosječno toplo





Osječka televizija - Vijesti, 31.10.2008.


Više informacija; Osječka televizija




Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.10.2008. 21:38 
Naslov:  Re: Osječkim studentima krediti s najpovoljnijom kamatnom stopom u zemlji [Vijesti Osječke televizij
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako to impozantno zvuci: "najpovoljnija kamatna stopa u zemlji"... kako smo dosli do toga da studentima uopce trebaju krediti (!?) da bi studirali?
i sve se to hladno i ravnodusno prihvaca kao nesto samo po sebi normalno - a mene zanima sto ce se dogoditi s onima koji dignu kredit, diplomiraju i onda ne nadju posao u sljedecih godinu dana (sto je kod nas cest slucaj)? ili im je placa mala pa zive i dalje kod roditelja jer ne zaradjuju dovoljno da otplacuju studentski kredit u kombinaciji sa kreditom za stan / najamninom za podstanarstvo + rezije + sve ostalo (sto je isto vise nego vjerojatno)? kamo to sve vodi?

(ali zato imamo milione i milijarde proracunskog novca za kojekakve megalomanske dvorane, nogometne klubove i projekte u kojima kune jednostavno i doslovno nestaju...za skolstvo novaca nema.)

da sam ja prije nesto vise od deset godina morala dici kredit da bih studirala ne bih dobro prosla - ne bih ga jednostavno mogla otplacivati, unatoc diplomi i poslu. i onda sto? u zatvor? jer sam se htjela obrazovati? koji su to apsurdi u ovoj, kao sto netko rece, maloj i smijesnoj zemlji...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
geto
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2008. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
kako to impozantno zvuci: "najpovoljnija kamatna stopa u zemlji"... kako smo dosli do toga da studentima uopce trebaju krediti (!?) da bi studirali?
i sve se to hladno i ravnodusno prihvaca kao nesto samo po sebi normalno - a mene zanima sto ce se dogoditi s onima koji dignu kredit, diplomiraju i onda ne nadju posao u sljedecih godinu dana (sto je kod nas cest slucaj)? ili im je placa mala pa zive i dalje kod roditelja jer ne zaradjuju dovoljno da otplacuju studentski kredit u kombinaciji sa kreditom za stan / najamninom za podstanarstvo + rezije + sve ostalo (sto je isto vise nego vjerojatno)? kamo to sve vodi?

(ali zato imamo milione i milijarde proracunskog novca za kojekakve megalomanske dvorane, nogometne klubove i projekte u kojima kune jednostavno i doslovno nestaju...za skolstvo novaca nema.)

da sam ja prije nesto vise od deset godina morala dici kredit da bih studirala ne bih dobro prosla - ne bih ga jednostavno mogla otplacivati, unatoc diplomi i poslu. i onda sto? u zatvor? jer sam se htjela obrazovati? koji su to apsurdi u ovoj, kao sto netko rece, maloj i smijesnoj zemlji...

E pa ti si imala sreću da:
a) si imala roditelje da ti fianciraju troškove za vrijeme studija
b) ti je faks prije 10 odina bio praktički "besplatan"
a nešto što se plati 0 otprilike toliko i vrijedi...

Bolje i ovo nego ništa IMO.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.11.2008. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

geto je napisao/la (Pogledaj post): ›
E pa ti si imala sreću da:
a) si imala roditelje da ti fianciraju troškove za vrijeme studija
b) ti je faks prije 10 odina bio praktički "besplatan"
a nešto što se plati 0 otprilike toliko i vrijedi...

Bolje i ovo nego ništa IMO.


a) nitko nije financirao moje troskove za vrijeme studija, nego sam radila da ih isfinanciram
b) "besplatan" fakultet nije pitanje srece - nego drustva i politike. zanimljivo je kako citave europske nacije (npr. nijemci, danci, norvezani...) imaju "srece" pa ne placaju studije Rolling Eyes

"nesto sto se plati 0 toliko i vrijedi"? ovakvu glupost necu ni komentirati osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2008. 20:34 
Naslov:  Re: Osječkim studentima krediti s najpovoljnijom kamatnom stopom u zemlji [Vijesti Osječke televizij
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Preuzeo se američki model.
Koji ima jasan cilj; mladi čovjek po završetku studija nema izbora nego se zaposliti, raditi cijeli život i otplaćivati taj i druge kredite koje će s vremenom podići (auto, stan, potrošački krediti).
Dakle, postaje uzoran potrošač u potrošačkom društvu. Piece of a puzzle, djelić sustava. Tako funckionira Amerika.

Zašto nije preuzet neki drugi model (skandinavske zemlje npr.) treba pitati Vrdoljaka i ekipu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
geto
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2008. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink Teorija zavjere,zanimljivo...
Znači:
"Preuzeo se američki model.
Koji ima jasan cilj; mladi čovjek po završetku studija nema izbora nego se zaposliti, raditi cijeli život i otplaćivati taj i druge kredite koje će s vremenom podići (auto, stan, potrošački krediti).
Dakle, postaje uzoran potrošač u potrošačkom društvu. Piece of a puzzle, djelić sustava. "

JEbote, ti studenti su Vrdoljaku opasno stali na žulj kad ih želi ovako beskrupulozo mučiti do kraja života... Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: