Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Groblja otvorena do 22 sata, 'Ukop' dežura i noću, GPP vozni red

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2008. 13:47 
Naslov:  Groblja otvorena do 22 sata, 'Ukop' dežura i noću, GPP vozni red
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ove je godine na blagdan Svih svetih "Ukop" organizirao pojačan nadzor na svim osječkim grobljima te poduzeo sve preventivne mjere da u gužvama koje se očekuju ne dođe do krađa, provala i požara.

- Posljednjih tjedana, koliko traju pripreme za blagdan Svih svetih, organizirali smo djelatnike tako da je na svakom groblju jedna ekipa na raspolaganju građanima. Posebna dežurstva organizirana su i uoči blagdana, tako da naši ljudi već od ponedjeljka dežuraju na grobljima svakim danom do 17 sati. Također, na svim smo grobljima osigurali punktove za zaštitu od požara. Oni se nalaze na centralnim dijelovima groblja, uz glavne križeve, budući da su to najrizičnije lokacije, zbog toga što građani tamo postavljaju najviše svijeća i vijenaca - kaže Krišto.

Također, iz "Ukopa" poručuju kako će ove godine za blagdan Svih svetih, ali i na Dušni dan, groblja biti otvorena po prilagođenom radnom vremenu.

- Kako je velik broj ljudi koji vole doći na groblje u večernjim satima, kapije groblja za vikend neće se zatvarati prema uobičajenom radnom vremenu. Iako procjenjujemo da će se svi posjetitelji razići do 22 sata, naši su djelatnici spremni na noćna dežurstva, dok i posljednji građani ne napuste groblja - kaže Krišto, uz apel građanima da, ako mogu, izbjegnu čišćenje grobova na sam blagdan, budući da će u subotu zbog velike gužve biti otežan odvoz smeća.

U okviru pripreme osječkih groblja za blagdan Svih svetih u "Ukopu" je održan i sastanak s predstavnicima PU osječko-baranjske, čiji će se djelatnici, osim u reguliranje prometa na prilazima grobljima, u sljedećih nekoliko dana aktivno uključiti u osiguranje groblja i paziti na sigurnost građana.

Dežurna "Ukopova" služba u dane uoči blagdana, kao i na sam blagdan, može se kontaktirati na telefonske brojeve 272-891 i 272-966.

Autorica: Ivana Kukić/Glas-Slavonije.hr


-> GPP vozni red za blagdan Svih svetih

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.10.2008. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedva cekam sutra navecer da se prošetam po grobljima! nešto velicanstveno....

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2008. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idealno za nekrofile

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2008. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..jednu stvar bih napomenuo....
.......zanima me kakav je ovo svijet postao....ljudi se natječu tko će bolji,veći ljepši vijenac na groblju ostaviti...tko će više svijeća zapaliti.....sve je to običan materijalizam
....naši mrtvi neće uskrsnuti samo zato što smo upalili najljepšu svijeću....što smo stavili najveći cvijetni aranžman....oni više nisu s nama....sutra je dan kada se sjećamo njih i svih lijepih uspomena....
cvijeće, svijeće....to sve košta....koliki novci doslovce izgaraju....koliko novaca istrune za par dana.....kao i do svih blagdana, najveću korist imaju prodavači
...........
da li pokazujemo manje poštovanja ako upalimo običnu bijelu svijeću,ako ostavimo jedan cvijet...???? da li zbog toga manje volimo svoje mrtve....????
...razmislite samo što bi se moglo učiniti kada bi se samo dio novaca koje dajemo za aranžmane i svijeće doniralo onima koji su još uvijek živi i kojima naša pomoć itekako treba....
........................
moji najmiliji, kojih više nema, neće sutra dobiti najljepši cvijet, niti najveću svijeću.....oni će dobiti jednu bijelu svijeću i jednu iskrenu molitvu za njih.....počivali u miru

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2008. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › ..jednu stvar bih napomenuo....
.......zanima me kakav je ovo svijet postao....ljudi se natječu tko će bolji,veći ljepši vijenac na groblju ostaviti...tko će više svijeća zapaliti.....sve je to običan materijalizam
....naši mrtvi neće uskrsnuti samo zato što smo upalili najljepšu svijeću....što smo stavili najveći cvijetni aranžman....oni više nisu s nama....sutra je dan kada se sjećamo njih i svih lijepih uspomena....
cvijeće, svijeće....to sve košta....koliki novci doslovce izgaraju....koliko novaca istrune za par dana.....kao i do svih blagdana, najveću korist imaju prodavači
...........
da li pokazujemo manje poštovanja ako upalimo običnu bijelu svijeću,ako ostavimo jedan cvijet...???? da li zbog toga manje volimo svoje mrtve....????
...razmislite samo što bi se moglo učiniti kada bi se samo dio novaca koje dajemo za aranžmane i svijeće doniralo onima koji su još uvijek živi i kojima naša pomoć itekako treba....
........................
moji najmiliji, kojih više nema, neće sutra dobiti najljepši cvijet, niti najveću svijeću.....oni će dobiti jednu bijelu svijeću i jednu iskrenu molitvu za njih.....počivali u miru



Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: