Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne privatizira li se NK Osijek, slijedi mu stečaj i 7. liga

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 14:26 
Naslov:  Ne privatizira li se NK Osijek, slijedi mu stečaj i 7. liga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Matković se najavio kao “privremeni upraviteljNK Osijek u pretvorbi, ali Glavaš je rekao - ne. Đapić je ustvrdio da će preoblikovanje provesti Grad, Glavaš je ponovio isto. Kako bilo, privatizacija NK Osijeka je počela. Onoga trenutka kada rješenje Povjerenstva o pretvorbi Udruge u športsko-dioničarsko društvo stigne u poštanski sandučić NK Osijeka, počinju teći rokovi.

Prvi je za elaborat. Rješenje će predvidjeti do kada ga je potrebno dostaviti. Navodno već u 15 dana. A onda ... čim prije Povjerenstvo na osnovi elaborata da suglasnost pretvorbi kluba i utvrdi temeljni kapital, što Zakon o športu ne definira koliko brzo, rokovi postaju “tijesni”.

Kroz 15 dana počinje prvi krug upisa dionica, za njim drugi ... sve do petog, iznimnog, koji može trajati i mjesec dana. Ne upišu li se do tada sve dionice kluba, Zakon je izuzetno jasan. I brutalan po nogometni klub. Tada bi ono isto Povjerenstvo, po službenoj dužnosti, podnijelo zahtjev za provođenjem stečajnog postupka, a klub bi za natjecanje snosio posljedice sukladno pravilima nacionalnog sportskog Saveza, konkretno HNS-a.

- Ukoliko klub ide u stečaj, a uvjerenja smo da se to neće dogoditi, on se tada kao udruga gasi. Sa sportskog aspekta to znači da se ne može natjecati, odnosno mogao bi kao nova udruga, ali od najnižeg ranga. U osječkom slučaju, s obzirom na veliki broj klubova i liga, to bi bila Liga Nogometno središte Osijek, ili 7. liga. Iznimno se odlukom Izvršnog odbora Županijskog nogometnog saveza Osječko-baranjskog može klubu dati pravo nastupa u 1. Županijskoj ligi, odnosno 5. ligi - pojasnio je tajnik ŽNS-a Željko Bel što predviđaju propisi nogometnih tijela u Hrvatskoj.

Srećom, do toga sasvim sigurno neće doći. Jer, koliko god spomenute strane bile u zavadi oko toga tko će provesti privatizaciju, u jednom su suglasni, a to je da do opasnosti za sam klub neće i ne smije doći, odnosno da proces privatizacije neće biti ugrožen.

- Ne, ne bojim se za klub
- rekao je direktor NK Osijeka Mile Dumančić, tvrdeći da ništa nije iznad kluba.

- Ne, klub nipošto neće biti ugrožen - rekao je i gradonačenik Osijeka Gordan Matković, dodavši još samo kako je uvjeren da će Povjerenstvo znati tko im je partner za pretvorbu.

Autor: Alan Srčnik/Jutarnji.hr
Foto: GoogleMaps

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako gradu nije potreban prvoligaš, nek idemo u 7. tj. 5. ligu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: › Ako gradu nije potreban prvoligaš, nek idemo u 7. tj. 5. ligu...
Smatras da bi Grad Osijek trebao dati koliko god novca treba, samo da NK Osijek ostane u prvoj ligi?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: › Ako gradu nije potreban prvoligaš, nek idemo u 7. tj. 5. ligu...
Smatras da bi Grad Osijek trebao dati koliko god novca treba, samo da NK Osijek ostane u prvoj ligi?


Ako građani ne žele da grad financira NK Osijek neka ide u stečaj i krene od početka. Ja ću i dalje biti navijač NK Osijeka bez obzira u kojoj ligi igrali osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: › Ako građani ne žele da grad financira NK Osijek neka ide u stečaj i krene od početka. Ja ću i dalje biti navijač NK Osijeka bez obzira u kojoj ligi igrali osijek031.com smile
Neki gradjani samo ne zele da NK Osijek bude platforma za pranje novca i rupa bez dna.

IMHO, NK Osijek treba igrati u ligi u kojoj pripada svojom kvalitetom i to bi trebao biti jedini kriterij.

Nazalost, kako Matkovic i ekipa najavljuju, vjerojatnije je da ce NK Osijek biti transformiran u d.d. pod svaku cijenu, gdje ce se iz gradskog proracuna isresti novaca koliko god trebalo.

Nadam se da ce onda oni koji zeljeli da NK Osijek bude u prvoj ligi pod svaku cijenu, shvatiti do cega je dovela njihova zelja.

A mozda i nece...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskustvo nas uči da nije potrebno, nakon likvidacije, kretati iz 5. lige. Naime, u ovoj odvratnoj fudbalerskoj mafijaškoj priči (čija je jedina svrha legalno krasti lovu poreznih obveznika preko fudbalerskih d.d.-ova) - najsjajniji je onaj dio o Dinamu d.d.. Osim što je Dinamo d.d. najbolji pokazatelj što će se događati s ovim novim d.d.-ovima (a to je gomilanje dugova i krađe), dobro je podsjetiti se njegove sudbine - stečaj i likvidacija.

Stečaj i likvidacija, to jest nestajanje Dinama d.d. nije se pokazalo preprekom da se novoosnovana udruga građana Dinamo nastavi natjecati u I. ligi, gdje se eto natječe i danas. I ne samo da se nastavila natjecati, nego baštini i ime, rezultate, prostorije, igrače, i moglo bi se reći cijelu povijest starog Dinama. Dakle, baštiti sve osim dugova - to će vam najbolje potvrditi Cvitanović i Prosinečki.

Iako bi u civiliziranoj zemlji godina osnutka Dinama bila 2005.(čini mi se da su se tada ti događaji i odvijali - no u svakom slučaju negdje u to vrijeme), udruga Dinamo ističe 19??, ovisno o interpretaciji (opet isto - po nekima Dinamo baštini povijest Hašk-a i Građanskog, iako su to neki drugi klubovi, koji postoje i danas - sve da bi se izbjegla činjenica da je likvidirani Dinamo osnovan 1945. - te su nam komplekse donijeli diktator Tuđman i njegovi jataci).

Poanta je slijedeća - stvarno mi je mučno od kompleksaša fudbalera i fanatičnih sljedbenika - briga me gdje se netko natječe, i tako će biti sve dok se novci poreznih obveznika prebacuju na račune mafijaša menadžera putem kvazi-sporta. Onog dana kad klub bude u 100%-tnom privatnom vlasništvu, možda se zainteresiram za njegove utakmice. Siguran sam da bi stanovnici Leedsa popadali u nesvijest, da su kojim slučajem iz gradskog budžeta platili i jedan cent za nogometni klub - propao je, i gotovo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako god da okreneš, tko god vodio klub,igranje NK Osijeka u 1. ligi košta milione kuna. Ako postane vlasništvo grada Osijeka, grad mora financirati klub. Ako ljudi misle da nam klub ne treba, da ima pametnijih stvari u što uložiti gradski novac, onda neka ide u stečaj i u 5. ligu. To je poanta cijele priče. Iako sam navijač NK Osijeka od malih nogu, ne mislim da grad mora pod svaku cijenu financirati klub. Kad netko kaže da ima pametnijih stvari u što uložiti gradske novce, ne mogu a da se ne složim iako obožavam ovaj klub. Kao što sam rekao. U 5. ligu, u 5. ligu... Ja ostajem navijač NK Osijeka do smrti ma u kojoj ligi igrao. I to je to.


Zadnja promjena: Osječanin; 30.10.2008. 15:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: › Kao što sam rekao, u 5. ligu u 5. ligu. Ja ostajem navijač NK Osijeka do smrti ma u kojoj ligi igrao. I to je to.
Na ovome ti skidam kapu. Ljubav, a ne slijepi fanatizam.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Kako god da okreneš, tko god vodio klub,igranje NK Osijeka u 1. ligi košta milione kuna. Ako postane vlasništvo grada Osijeka, grad mora financirati klub. Ako ljudi misle da nam klub ne treba, da ima pametnijih stvari u što uložiti gradski novac, onda neka ide u stečaj i u 5. ligu. To je poanta cijele priče. Iako sam navijač NK Osijeka od malih nogu, ne mislim da grad mora pod svaku cijenu financirati klub. Kad netko kaže da ima pametnijih stvari u što uložiti gradske novce, ne mogu a da se ne složim iako obožavam ovaj klub. Kao što sam rekao. U 5. ligu, u 5. ligu... Ja ostajem navijač NK Osijeka do smrti ma u kojoj ligi igrao. I to je to.

također sam navijač nk osijeka, i također se slažem s navedenim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Iskustvo nas uči da nije potrebno, nakon likvidacije, kretati iz 5. lige. Naime, u ovoj odvratnoj fudbalerskoj mafijaškoj priči (čija je jedina svrha legalno krasti lovu poreznih obveznika preko fudbalerskih d.d.-ova) - najsjajniji je onaj dio o Dinamu d.d.. Osim što je Dinamo d.d. najbolji pokazatelj što će se događati s ovim novim d.d.-ovima (a to je gomilanje dugova i krađe), dobro je podsjetiti se njegove sudbine - stečaj i likvidacija.

Stečaj i likvidacija, to jest nestajanje Dinama d.d. nije se pokazalo preprekom da se novoosnovana udruga građana Dinamo nastavi natjecati u I. ligi, gdje se eto natječe i danas. I ne samo da se nastavila natjecati, nego baštini i ime, rezultate, prostorije, igrače, i moglo bi se reći cijelu povijest starog Dinama. Dakle, baštiti sve osim dugova - to će vam najbolje potvrditi Cvitanović i Prosinečki.

Iako bi u civiliziranoj zemlji godina osnutka Dinama bila 2005.(čini mi se da su se tada ti događaji i odvijali - no u svakom slučaju negdje u to vrijeme), udruga Dinamo ističe 19??, ovisno o interpretaciji (opet isto - po nekima Dinamo baštini povijest Hašk-a i Građanskog, iako su to neki drugi klubovi, koji postoje i danas - sve da bi se izbjegla činjenica da je likvidirani Dinamo osnovan 1945. - te su nam komplekse donijeli diktator Tuđman i njegovi jataci).

Poanta je slijedeća - stvarno mi je mučno od kompleksaša fudbalera i fanatičnih sljedbenika - briga me gdje se netko natječe, i tako će biti sve dok se novci poreznih obveznika prebacuju na račune mafijaša menadžera putem kvazi-sporta. Onog dana kad klub bude u 100%-tnom privatnom vlasništvu, možda se zainteresiram za njegove utakmice. Siguran sam da bi stanovnici Leedsa popadali u nesvijest, da su kojim slučajem iz gradskog budžeta platili i jedan cent za nogometni klub - propao je, i gotovo.

Sve što je napisano je istina i meni nikako nije jasno kako to ljudi ne znaju?!
Ja volim n.k. Osijek, volim Kohortu i dan danas idem na utakmice ali ako treba u petu ligu onda u petu ligu i ko ga jebe. Naravno sve s ciljem ozdravljenja kluba i jedne nove i svijetle budućnosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2008. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je. Neka idu u vražju mater. Tom klubu bi jedna zdrava propast dobro došla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.10.2008. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: ›
Tako je. Neka idu u vražju mater. Tom klubu bi jedna zdrava propast dobro došla.

ti si hajdukovac, tvoj se glas ne računa! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.10.2008. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd makar će neku ligu osvojiti

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.10.2008. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po selima ić na tekme to je ta šema Cool

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: