Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek će ipak raskinuti ugovor s tvrtkom GPP?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 10:02 
Naslov:  Osijek će ipak raskinuti ugovor s tvrtkom GPP?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad Osijek raskinut će ugovor s gradskom tvrtkom GPP o zakupu zemljišta na 14 lokacija, na kojima su prije nekoliko mjeseci postavljeni kiosci tvrtke Smoking iz Zagreba. To će automatski uvjetovati i raskide ugovora o podzakupima između GPP-a i osječke tvrtke Media Metro te Media Metroa i Smokinga.

Takvu odluku donijeli su čelnici i koalicijski partneri Ante Đapić (HSP), Biljana Borzan (SDP), Ivan Vrdoljak (HNS) i Ivan Jakobljević (HSU), a kako neslužbeno doznajemo, to je bio jedan od SDP-ovih uvjeta za daljnje sudjelovanje u koalicijskoj vlasti.

Dogovorili se i o šutnji

Iako se o tome govorilo na sastanku održanom u petak, ekskluzivno doznajemo da je konačna odluka donesena prije tri dana, nakon što se doznalo da će istraga o “slučaju kiosci” vrlo vjerojatno rezultirati s nekoliko kaznenih prijava protiv sudionika u tom poslu. Nitko nam iz Gradske uprave nije službeno htio potvrditi da će ugovor s GPP-om biti raskinut, što sugerira da su se dogovorili da odluku još ne iznose javno.

- Nismo donijeli konačnu odluku, a o svemu će sljedeći tjedan biti održana javna sjednica Gradskog poglavarstva na kojoj će biti formiran konačan stav - rekao je Đapić.

Dogradonačelnica Borzan ipak je bila konkretnija.
- Trebamo donijeti odluku koja će skinuti svaku sumnju s Poglavarstva da se radi nešto protuzakonito. Budući da je podzakup zakonom zabranjen, raskid ugovora bio bi logičan slijed, no treba pričekati sjednicu - rekla je Borzan.

Đapić štitio Markovića

Inače, na kraju balade bit će zanimljivo vidjeti kako će Đapić obrazložiti svoje prijašnje izjave o slučaju poput one da je uvjeren kako je “direktor GPP-a Darko Marković napravio dobar posao”.

Glavaš zatražio ostavku Đapića i Matkovića

O “slučaju kiosci” danas je govorio i bivši HSP-ov koalicijski partner Branimir Glavaš, koji je rekao da od Đapića kao predsjednika GV-a te gradonačelnika Gordana Matkovića očekuje da podnesu ostavke na svoje dužnosti ako istraga o kioscima rezultira kaznenim progonom odgovornih osoba.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavaš zatražio ostavku Đapića i Matkovića

Baš me zanima što će javnost reći na ovo, da li će i to otići pod tepih jer će se nešto pruge napraviti i zanemariti policijske prijave i nezakonite radnje jer ruku na srce Marković nije sam radio pogotovo još kada je ta odluka donešena kada Đapić bio gradonačelnik koji ga je zato i branio.

Ovi prostori su pokazali da je pamćenje birača kratkotrajna kako za Glavaša koja je bio perjanica HDZ i njihove politike i pljačke i uništavanja gospodarstva na ovim prostorima pa kada je odbačen bio spomenuo se "regionalizma" i sve je bilo zaboravljeno. Također tu je i slučaj dvorane i sl.

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, da ne ispadne da nerade nešto i Sdp-ovci. Uglavnom izgleda saniraju Hsp-ov kriminal, i pljačku. Ovo je u civiliziranom svijetu bezizlazna situacija za Debelog Đapića - ako se ugovori raskinu, u tom istom civiliziranom svijetu Đapić bi bio primoran podnijeti ostavku na sve funkcije u politici i povući se iz javnog života. No, kod nas se to naravno neće dogoditi, jer uvijek ima budala koje za Hsp glasuju. To što je Glavaš zatražio ostavku, uopće ne mijenja na stvari. Reći za lopovluk da je dobro obavljen posao, pa taj posao raskinuti - to se može dogoditi samo u lijepoj nam našoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dragunov
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.10.2008. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čujem da su kiosci (i firma) Babanovi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.10.2008. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dragunov je napisao/la: ›
Čujem da su kiosci (i firma) Babanovi!
Zar je to nesta novo?? Pa imamo ugledne poduzetnike poput Bore Ivkovica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za HSP smo znali na koji način rade i kakvim se poslovima bave.
Naučili smo o tome na slučaju dvorana.
Tako da ne mogu reći da sam razočaran njihovim postupkom, jer je to nešto sasvim očekivano...
No moram priznati da sam izrazito razočaran SDP-om i HNS-om. Po meni su trebali postupiti isto kao što je postupio HDSSB na slučaju dvorana odnosno istupiti iz koalicije... Na taj bi način HSP ostao sam i konačno bi se Đapone i njegova krim organizacija poslala u ropotarnicu povijesti.
Najveće razočaranje je Vrdoljak koji bi da je sada u opoziciji rigao vatru,tražio ostavke a sada bez ispaljenog metka prelazi preko toga. Gdje je tu vjerodostojnost. Sada je on konačno pokazao svoje pravo lice...
Bez obzira tko što mislio o HDSSB-u oni su pod cijenu gubitka vlasti u istom ovakvom slučaju raskinuli koaiciju sa HSP. Isto to su morali učiniti SDP i HNS.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Za HSP smo znali na koji način rade i kakvim se poslovima bave.
Naučili smo o tome na slučaju dvorana.
Tako da ne mogu reći da sam razočaran njihovim postupkom, jer je to nešto sasvim očekivano...
No moram priznati da sam izrazito razočaran SDP-om i HNS-om. Po meni su trebali postupiti isto kao što je postupio HDSSB na slučaju dvorana odnosno istupiti iz koalicije... Na taj bi način HSP ostao sam i konačno bi se Đapone i njegova krim organizacija poslala u ropotarnicu povijesti.
Najveće razočaranje je Vrdoljak koji bi da je sada u opoziciji rigao vatru,tražio ostavke a sada bez ispaljenog metka prelazi preko toga. Gdje je tu vjerodostojnost. Sada je on konačno pokazao svoje pravo lice...
Bez obzira tko što mislio o HDSSB-u oni su pod cijenu gubitka vlasti u istom ovakvom slučaju raskinuli koaiciju sa HSP. Isto to su morali učiniti SDP i HNS.


je - bas nam trebaju povjerenici i prijevremeni izbori osoba koje ce trajati par mjeseci. Nije nelogicno naci kompromis i docekati izbore, tj. da gradska uprava ipak funkcionira jos ovih par mjeseci... a dalje je na nama biracima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo se nadam da će to biti kompromis...
Očekujem mjesec ili dva pred izbore raskidanje koalicije od strane HNS ili SDP-a.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 14:52 
Naslov:  Re: Osijek će ipak raskinuti ugovor s tvrtkom GPP?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma dajte molim vas boli njih kuuu
mogli su kako su htjeli , mogu kako hoce i moci ce kako budu htjeli...
zasto ? zato sto smo mi ovce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › ako se ugovori raskinu, u tom istom civiliziranom svijetu Đapić bi bio primoran podnijeti ostavku na sve funkcije u politici i povući se iz javnog života.


civilizirani svijet je negdje drugdje, nazalost... Rolling Eyes

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo se malo vratiti na slucaj dvoranaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Ne branim HSP niti cu to ikad raditi, ali i ova dvorana, jeftinija na kraju ce kostat isto ako ne i malo vise nego sta je trebala kostati ona sto ju je debeli prasac zastupo..... ?????
Svi oni imaju debelo putra na svojim glavama....i jedini nacin borbe protiv ovakvih zdarija-pi, jest da svi izadju na izbore i glasaju za nekog totalnog anonimusa, da nam ne trebaju koalicije i ostale nepodopstine....
Idemo iznova!!!

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la: ›
ajmo se malo vratiti na slucaj dvoranaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Ne branim HSP niti cu to ikad raditi, ali i ova dvorana, jeftinija na kraju ce kostat isto ako ne i malo vise nego sta je trebala kostati ona sto ju je debeli prasac zastupo..... ?????
Svi oni imaju debelo putra na svojim glavama....i jedini nacin borbe protiv ovakvih zdarija-pi, jest da svi izadju na izbore i glasaju za nekog totalnog anonimusa, da nam ne trebaju koalicije i ostale nepodopstine....
Idemo iznova!!!

Po kojim će to podacima ta dvorana koštati 800 milijuna kuna?

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: