Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Centar za neformalnu edukaciju mladih CnC bio domaćin međunarodnog susreta mladih

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2008. 16:00 
Naslov:  Centar za neformalnu edukaciju mladih CnC bio domaćin međunarodnog susreta mladih
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pustara Višnjica, udaljena nekoliko kilometara od Slatine, bila je domaćin susreta mladih «Cooperation support initiative for Southeast, Eastern and Central Europe» koji su održani od 24. do 27. listopada 2008. Organizator je bio Interkulturelles Zentrum iz Austrije, uz domaćinstvo osječkog Centra za neformalnu edukaciju mladih CnC, a u sklopu projekta YouthNET. Sudjelovalo je 35 sudionika iz 12 zemalja regije. Svoje su predstavnike imali Hrvatska, Njemačka, Kosovo, Crna Gora, Bugarska, Bosna i Hercegovina, Rumunjska, Austrija, Grčka, Srbija, Italija i Turska. Susret je za zadatak, osim promicanja tolerancije među kulturno sličnim, ali ipak različitim zemljama, imao i izradu različitih projekata koji bi se trebali ostvariti do kraja 2009. godine, kada bi i službeno trebao završiti YouthNET. Naime, on je nastao kao rezultat dugogodišnje suradnje između zemalja Jugoistočne Europe i zemalja Europske Unije, a cilj je programa pružiti mladima mogućnost veće mobilnosti, edukacije i osobne inicijative u cilju pozitivnih promjena u zajednici. Također, svrha programa je i potaknuti dijalog među mladima iz Jugoistočne Europe. Trenutačno YouthNET okuplja više od 250 nevladinih organizacija s preko 2.500 članova.




Tri radne grupe, «Mir i ekologija», «Umjetnost i kultura» te «Tolerancija kroz lokalno djelovanje» imale su zadatak u Višnjici dovršiti započete i nerealizirane projekte te smišljati nove. Aktivnosti su se protezale tijekom cijele subote i nedjelje, uz večernju evaulaciju učinjenoga. Jedan od projekata, «Balkan train», sljedeće će godine biti i realiziran. Riječ je o projektu koji će se održati od 14. do 26. travnja 2009. u hostelu u Zadru, a u njemu će sudjelovati mladi iz zemalja partnera, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Austrije, Makedonije, Grčke, Rumunjske, Bugarske i Srbije. Cilj tog projekta je da se kroz umjetnost, poput glazbe ili kazališta, promiče međusobna tolerancija uvjetovana kulturnom različitošću. Svojevrsni nastavak te akcije bi mogao biti «Balkan Village», koji bi djelovao na sličnom principu, ali bi se bazirao više na vanjskim aktivnostima i sportu, te bi bio održan u Bugarskoj. Navedeni projekti su grupe «Umjetnost i kultura», dok je grupa «Tolerancija kroz lokalno djelovanje» bazirala se na projekt «Use the news». Poanta tog projekta je da se mlade organizacije, ali i ljude, nauči kako koristiti medije u svoju korist. Treća grupa «Mir i ekologija» izradila je projekt očuvanja i zaštite okoliša u Crnoj Gori i Kosovu, gdje bi sudionici boravili nekoliko dana. Osim ove tri grupe, organizirana je i posebna četvrta, koja je za zadatak imala strategijski razvoj YouthNET-a. Naime, budući da on završava u prosincu 2009., ostaje pitanje što i kako dalje te je li ispunio svoja očekivanja.




Ovo nije prvi put da je CnC domaćin ovakvim susretima u pustari Višnjica, a kao bitni razlog toga sigurno je predivna priroda i okolina uz uistinu susretljivo i ljubazno osoblje. Nakon dva puna dana u Višnjici, sudionici su se u ponedjeljak vratili u Osijek te su trebali održati prezentaciju svega učinjenog pred predstavnicima Grada i Županije. No, radi kašnjenja autobusa GPP-a, koji je povoljno ustupio CnC-u, prezentacija je održana uz sat i pol vremena zakašnjenja, što je rezultiralo izostankom nadležnih iz Grada i Županije. Bez obzira na to, prezentacija je održana za sudionike i malobrojne predstavnike medija, a obzirom na značaj koji projekti mogu i do sada su imali na mlade, uistinu je šteta slabog odaziva medija i nikakvog gradskih i županijskih čelnika, kašnjenju usprkos.




Autor: Daniel Antunović

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Skakavac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2008. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel bilo negdje najave za to?
ak je,zaso mi sto nisam vidla Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 0:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skakavice, nisi vidjela najavu zato sto naslovi tipa 'Marcela Marinović-zgodna, lijepa, svestrana (a ima i diplomu!!!)-nova Bond djevojka' ipak imaju veću važnost od nekog šta-ti-ja-znam tamo levog susreta mladih. I to još na nekoj pustari kod slatine... Mislim - n.e.z.a.n.i.m.lj.i.v.o

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: ›
Mislim - n.e.z.a.n.i.m.lj.i.v.o

kad je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2008. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: ›
Skakavice, nisi vidjela najavu zato sto naslovi tipa 'Marcela Marinović-zgodna, lijepa, svestrana (a ima i diplomu!!!)-nova Bond djevojka' ipak imaju veću važnost od nekog šta-ti-ja-znam tamo levog susreta mladih. I to još na nekoj pustari kod slatine... Mislim - n.e.z.a.n.i.m.lj.i.v.o

pa da, i neki bezvezni naslovi tipa AIESEC Osijek – započinje s regrutacijom novih članova i Izložba osječkih plakata od prve polovice 19. stoljeća do kraja Drugog svjetskog rata... o najavama da ne pričamo, ima baš blesavih:
Barutana 08 - program,
Uskoro početak drugog dijela projekta 'Diploma - upute za uporabu',
GČ Jug 2: javni sastanak s vijećnicima gradske četvrti Jug II,
HNK: 'Slavonska rapsodija', etno mjuzikl Branka Mihaljevića,
Muzej Slavonije: izložbe 'Plakat za plakat', 'S druge strane ogledala' i 'Dadoh zlato za željezo'...

uopće nema ničega zanimljivog, samo neke "guzice i sise"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam rekla da najava NEMA. rekla sam, naime, kako mi izgleda da guzice i sise više privlače pažnju javnosti, to je sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: ›
nisam rekla da najava NEMA. rekla sam, naime, kako mi izgleda da guzice i sise više privlače pažnju javnosti, to je sve.


dobro jutro! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rano je da, Smile.
svi znamo što htjedoh reći...neke mi stvari stvarno dignu živac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: