Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Teško je mislit' na posljedice, slušat' razum i logiku, kad' si tako mmmm dobar(a)...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2008. 13:14 
Naslov:  Teško je mislit' na posljedice, slušat' razum i logiku, kad' si tako mmmm dobar(a)...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo da se radi o stalnoj vezi, braku, one night standovima, pa čak i posjetu damama noći..neki ljudi ne razmišljaju o posljedicama koje seksualni odnos nosi.

Nakon što su otkrivene osječke prostitutke i njihova zaraženost HIV-om, panika i testiranja su zavladala Osijekom, ali i okolicom i to onom širom..panika je vladala koliko !??
Dan, tjedan, mjesec, dva i sve se opet smirilo...koliko je bilo onih plašljivih sa to se meni ne može dogoditi koji nisu ni pomislili otići na ikakvo testiranje?
Vjerujem podosta, ali vjerojatno manje od onih koji danas poševe i misle da se za kroz mjesec dana mogu vidjeti simptomi i moguća zaraza na testu ili još gore dati dobrovoljno krv i čekati poziv koji će potvrditi prisutnost sifilisa, hepatitisa, HIV virusa...

A što je sa HPV-om, odnosno ostalim spolno prenosivim bolestima !?! Koliko su muškarci ili njihove bolje polovice sigurni da je sve u redu ako izostaju simptomi , jer virus može biti prisutan iako nema simptoma pogotovo ako se radi o HPV-u ?!
Imala sam priliku uz prijateljicu proživljavati njene muke po HPV-u.
Da odmah razjasnim, nije promiskuitetna djevojka, imala je 3 veze, 3 spolna partnera s kojima nije skakala nakon 2 dana u krevet.Sa ovim zadnjim (s kojim je i danas ) upoznala je mračnu stranu seksualnih odnosa – loš PAPA test ( CIN II ).

Šok, nevjerica i nje i njega, zatim daljnje pretrage nje i njega i na kraju kategorizacija tog virusa. Nakon toga je uslijedilo zajedničko isključivanje mogućnosti zaraze, rovanje po starim nalazima PAPA testa, zvanje njegovih bivših partnerica i na kraju otkrivanje osobe koja im je podarila strah i zajebanciju – njegova zadnja bivša.
Radilo se o njenoj prevari koju je naravno prešutila i koja je izbila na površinu nakon godinu i pol od prevare.

Nakon tog njenog slučaja nemam više povjerenja u ''lijepe riječi'' poput bivša je redovito išla ginekologu i imala uredne PAPA testove, redovito koristim kondom kada partnericu i ne znam baš tako dobro, već samo u papirić od urologa.. možda sam preoprezna, možda ubijam u pojam osobu s kojom mislim imati vezu zbog nepovjerenja, možda strast i spontanost na samom početku veze, ali definitivno ne želim provoditi vrijeme na ginekološkoj stolici duže nego što traje jedan običan pregled..

Ne mogu a da se ne dotaknem činjenice da dosta muškaraca nikada ne posjeti urološku ordinaciju (čitaj psihički ne može podnijeti pregled urologa), pa čak i kad su u pitanju svakodnevne smetnje.
Ne znam da li je u pitanju strah, nekakav meni neobjašnjivi stid, osjećaj manje vrijednosti zbog same pretrage, izlaganja muškosti pod svjetlom ili što već, ali mislim da tu nema ništa loše..na kraju krajeva, zdravlje bi svakome trebalo biti na 1. mjestu.




S obzirom da je forum na lokalnoj razini, nema smisla pitati da li ste se i s kakvom bolesti susreli, koliko toga ste zatajili osobama s kojom ste imali odnose ili uopće niste imali potrebu išta reći! Wink
Nego kako Vi stojite sa znanjem/sviješću o veneričnim bolestima, samom prijenosu, inkubacijom ?
Koliko često idete na pregled (ako uopće idete)?
Vjerujete li u onaj papir urologa/ginekologa ili samo na riječ ?
Koliko ste sigurni u vjernost voljene osobe ili bolje rečeno zapitate li se ikada/često da postoji mogućnost da Vas partner svojom mogućom nepromišljenosti može zajebati na duži period ako ne i doživotno?

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marlboro man
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 25.10.2008. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam čist kao suza po tom pitanju i po sebi sudim i ostale Smile
nisam promiskuitetan i uopće ne brinem da bih mogao nastradati.nekako pozitivno gledam na te stvari.ebi ga...mislim da su ljudska bića u biti pozitivna i da neću naletiti na zločesto. Smile

_________________
kamo,proljeće moje,kamo?i u koji se drugi prostor diže miris tvoj?kojim ćeš drugim poljima kročiti?i u kojem ćeš nebu dići glavu da kažeš što ti je na srcu?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2008. 15:16 
Naslov:  Re: Teško je mislit' na posljedice, slušat' razum i logiku, kad' si tako mmmm dobar(a)...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam imala Cin1 koji sam dobila od jednog bivšeg dečka, ubrzo smo prekinuli i od tada imam uredne papa testove. I on se liječio, ali mu nisam više vjerovala. Zbog svega toga odlazim najmanje dva puta godišnje ginekologu zbog loše obiteljeske anamneze i oduvijek sam u strahu od tumora. Treba se paziti, fućkaš sramotu.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2008. 15:27 
Naslov:  Re: Teško je mislit' na posljedice, slušat' razum i logiku, kad' si tako mmmm dobar(a)...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Treba se paziti, fućkaš sramotu.

jel' sramota ići kod zubara?????
po meni je gore širiti boleštine Cool

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2008. 13:21 
Naslov:  Re: Teško je mislit' na posljedice, slušat' razum i logiku, kad' si tako mmmm dobar(a)...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm... najbolje kad upoznas curu - odmah za rukicu i zajedno na testiranje - i ja i ona - tak smo oboje sigurni Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
veks
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2010. 6:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da bi shvatili bilo što u vezi sa HPV-om morate jako dobro proučiti tu tematiku! Nemate se tu šta puno paziti jer se ne prenosi isključivo spolnim putem ali i da je tako, što ćete? Odreć se seksa? Kondom smanjuje rizik ali nije 100%-tna zaštita. Smanjiti broj partnera isto smanjuje rizik ali u teoriji je dovoljan jedan partner koji je zaražen pa da ga pokupite( 75% spolno aktivnih ga ima već a da to ne znaju). Cjepivo je samo još jedna u nizu velikih farsi farmaceutske industrije! Zdravstvo nam je u banani pa su papa testovi u velikoj mjeri nepouzdani (a ni inače po pitanju HPV-a nisu sigurni jer su moguća odstupanja i ovise o puno toga) HPV testiranje vrijedi za visoko-rizičnu skupinu HPV-a koja uzrokuje rak grlića maternice ali se još ne uvodi kao praksa prilikom papa testa nego se radi kad papa test otkrije neke abnormalnosti.
Mogao bih puno o tome pisati! Bolje pogledajte ove stranice koje nisu pod utjecajem farmaceutskih kompanija i privatnih poliklinika i dobro proučite tu temu! Za vaše dobro!
http://www.anilas.net/
http://anilas.forumhr.com/

_________________
www.anilas.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2010. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eldiablo je napisao/la: ›
hm... najbolje kad upoznas curu - odmah za rukicu i zajedno na testiranje - i ja i ona - tak smo oboje sigurni Cool


vau..prvi put da čujem nekog dečka da tako nešto izjavi..inače su prilično nedodirljivi po tom pitanju..Smile bravo, bravo!
ja imam jednu metodu i za sada je sigurna..apstinencija Smile hehe..a recesija je..nego, proživjela sam sve to sa svojom frendicom i koma je..sve skupa, od prvog otkrivanja do operacije i kontrola..stres...

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2010. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la (Pogledaj post): ›
eldiablo je napisao/la: ›
hm... najbolje kad upoznas curu - odmah za rukicu i zajedno na testiranje - i ja i ona - tak smo oboje sigurni Cool


vau..prvi put da čujem nekog dečka da tako nešto izjavi..inače su prilično nedodirljivi po tom pitanju..Smile bravo, bravo!
ja imam jednu metodu i za sada je sigurna..apstinencija Smile hehe..a recesija je..nego, proživjela sam sve to sa svojom frendicom i koma je..sve skupa, od prvog otkrivanja do operacije i kontrola..stres...
to je pričao prije dvije godine, ko zna što misli sada Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
veks
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2010. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
eldiablo je napisao/la: ›
hm... najbolje kad upoznas curu - odmah za rukicu i zajedno na testiranje - i ja i ona - tak smo oboje sigurni Cool


vau..prvi put da čujem nekog dečka da tako nešto izjavi..inače su prilično nedodirljivi po tom pitanju..Smile bravo, bravo!
ja imam jednu metodu i za sada je sigurna..apstinencija Smile hehe..a recesija je..nego, proživjela sam sve to sa svojom frendicom i koma je..sve skupa, od prvog otkrivanja do operacije i kontrola..stres...

Hvala, hvala! Stvar je u tome da mi je bivša prošla pun k... sranja zbog tog HPV-a i našeg zdravstva. Danas znamo o tome više od većine ginekologa u RH. Ona je čak napisala knjigicu o tome, može se naći na onim linkovima gore, čak je u večernjem pisalo o tome. Zato di stignem upozorim ljude da se malo bolje informiraju o tome jer ak te ne sj... HPV onda ćete sj... naši doktori!

Što se apstinencije tiče...šteta za tak mladu curu!

_________________
www.anilas.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: