Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ubijen Ivo Pukanić

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2008. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
Citam komentare vase i malo sam zacudzena sto niko nije rekao ili pomislio da bi to mogao uciniti KOS ILI MI-6...hmm...ZASTO JE PRVI-ZNACI PRVI OVU VJEST PRENIO ENGLESKI BB-C ?????Zasto bas englezi koji stalno usporavaju Hrvatsku u EU....eee,da...samo pametni i inteligentni njemci su dobro svatili poruku LONDOSNKE KUHINJE I SRPSKOG SAVEZA U BEOGRADU
Kao dobro postavljanje teze dajem odgovor...
Bez uvođenja reda ništa od EU
Skriveno: 
]'Ovo je šok koji Hrvatsku baca unatrag. Ili će Vlada uspjeti i napraviti reda i ukloniti svoj nemar posljednjih mjeseci i godina, ili nema ništa od skorog ulaska Hrvatske u EU', rekao je Swoboda.


BRUXELLES – Povjerenik Europske komisije za proširenje Olli Rehn i parlamentarni izvjestitelj za Hrvatsku Hannes Swoboda snažno su osudili ubojstvo novinara i suvlasnika Nacionala Ive Pukanića i direktora marketinga Nike Franjića, a Swoboda je poručio i da taj događaj "Hrvatsku jasno baca unatrag u njezinim nastojanjima da uđe u EU.

"Komisija snažno osuđuje kriminalni napad u kojem je ubijen novinar Ivo Pukanić i njegov direktor marketinga Niko Franjić. Naše misli su s obiteljima i prijateljima žrtava. Vjerujemo da će hrvatske vlasti primjereno istražiti ovaj napad i privesti počinitelje pravdi", stoji u izjavi Ollija Rehna koju je objavila Europska komisija.

Izvjestitelj Europskog parlamenta za Hrvatsku Hannes Swoboda istaknuo je "apsolutnu zabrinutost" zbog ovog događaja.

"Ovo je šok koji Hrvatsku jasno baca unatrag u njezinim nastojanjima da uđe u EU. Ili će Vlada uspjeti u svojim namjerama i napraviti reda i time na neki način ukloniti svoj nemar posljednjih mjeseci i godina, ili nema ništa od tako skorog ulaska Hrvatske u EU. Nedavno sam izjavio kako se moraju pronaći velike ribe, što je premijer (Ivo) Sanader kritizirao, ali primjećuje se da postoje velike ribe na području kriminala i one do sada nisu uhićene", rekao je Swoboda.

On je rekao da ne bi bilo pametno u ovoj situaciji uvoditi izvanredno stanje.

"To je pogrešno. U Hrvatskoj imamo ekstremnu situaciju. S jedne strane ovaj se problem umanjivao, a s druge strane uveličavala se priča o korupciji na sveučilištu i sada se traži izvanredno stanje. Demokracija se s ovakvim problemima mora nositi kao demokracija. Premijer Sanader sada osobno mora preuzeti odgovornost za akcije koje slijede, kako za borbu protiv korupcije, tako i u borbi protiv organiziranog kriminala. Sada je trenutak istine i cijela Vlada na čelu s premijerom mora djelovati", izjavio je Swoboda, dodajući da Vlada u svoje napore mora uključiti i oporbu.

"Hrvatska Vlada treba djelovati odlučno i u svoje akcije i odluke uključiti i oporbu, ali premijer sa svojim ministrima mora beskompromisnim planom krenuti u borbu protiv kriminala. U tome se moraju ukloniti osobne veze", rekao je Swoboda.

Swoboda ističe da je potreban radikalan rez i poduzimanje radikalnih mjera u okviru onoga što je dopušteno u demokraciji. Demokracija se u ovakvoj situaciji ne može staviti na led i Hrvatska mora dokazati da je u stanju suzbijati korupciju i organizirani kriminal u okviru demokracije i pravne države.

Parlamentarni izvjestitelj smatra da sloboda medija u Hrvatskoj nije u opasnosti.

"Uvjeren sam da se mediji odupiru i brane ... te da se neće dati zastrašiti, ali Vlada mora jasno preuzeti zaštitu novinara sve dok se ne uhvate počinitelji i oni koji su dali nalog za ubojstvo", naglasio je Swoboda.



Hina|Net.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2008. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
Citam komentare vase i malo sam zacudzena sto niko nije rekao ili pomislio da bi to mogao uciniti KOS ILI MI-6...hmm...kako sam pratila njemacke vjesti i malo prostudirala vijesti ,dosla sam do zakljucka sljedeceg...ZASTO JE SADA BAS AUTO BOMBA U ZAGREBU ,zasto nisu ga ubilu prije 4 mjeseca,ZASTO JE PRVI-ZNACI PRVI OVU VJEST PRENIO ENGLESKI BB-C ?????Zasto bas englezi koji stalno usporavaju Hrvatsku u EU....eee,da...samo pametni i inteligentni njemci su dobro svatili poruku LONDOSNKE KUHINJE I SRPSKOG SAVEZA U BEOGRADU,i dosli do jasnog zakljucka...HRVATSKA TREBA OVAJ MJESEC OTVORIT GLAVNA POGLAVLJA ZA EU,,odjednom panika,strah...i EU salje signal,sa ovakvom hrvatskom nema pregovora dok se nesrede SUD,Policija i ostala sredstva....AL DZABA VAM ENGLEZI,,procitani ste odavno...SAMO I TA LONDONSKA KUHINJA JE POCELA STARITI...a ivi..neka je laka zemlja,,,o pokojniku sve najbolje pa makar i....NAPRIJED HRVATSKA!!!!! GAZI SRPSKO ENGLESKU ZAVJERU...a imaju dosta arapa u samom Londonu koji cekaju svoj poziv...GADE MI SE ENGLEZI ODUVIJEK.


ovo me neodoljivo podsjeća na Iliju: "Sad ćete da vidite koja je to mafija, gde se sastaju i kako su organizovani. Ada Ciganlija, peti novembar, 12:25. Sliko sam ih iz kola u vožnji, jer je bio brisan prostor!"

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 24.10.2008. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
....Bože blagi, a ja mislila kako sam ja paranoična...ovo mora da je zapravo Mataković, al bez stripa...srpsko-englesko-arapska zavjera u Hrvata....al smo popularni...
....eee "Djevojko"da si malo pratila ivu pukanica gdje se i skim krece znala bih sta je u biti..al ipak tebi je Glas Slavonije vrhunac novina kad procitas.....Prije dobivanja Hrvatske status primanja u Nato jos davne 2004 se desi da par dana prije se digne u zrak spomenik nNOBU u na Mirogoju..KAKO BAS U TO VRIJE SE DIGAO SPOMENIK??? mozda neznas..u Zgarebu i dalje radi KOS,i dalje zive normalno,u Policiji,Sudstvu..a rade po naredbi iz Beograda,ili ti drugog bg-Londona;-)al citaj samo slavonski dom.tamo ces svasta procitat exluzivnog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2008. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
....Bože blagi, a ja mislila kako sam ja paranoična...ovo mora da je zapravo Mataković, al bez stripa...srpsko-englesko-arapska zavjera u Hrvata....al smo popularni...
....eee "Djevojko"da si malo pratila ivu pukanica gdje se i skim krece znala bih sta je u biti..al ipak tebi je Glas Slavonije vrhunac novina kad procitas.....Prije dobivanja Hrvatske status primanja u Nato jos davne 2004 se desi da par dana prije se digne u zrak spomenik nNOBU u na Mirogoju..KAKO BAS U TO VRIJE SE DIGAO SPOMENIK??? mozda neznas..u Zgarebu i dalje radi KOS,i dalje zive normalno,u Policiji,Sudstvu..a rade po naredbi iz Beograda,ili ti drugog bg-Londona;-)al citaj samo slavonski dom.tamo ces svasta procitat exluzivnog.



jebote kao da slušam o belosvetskim zaverama, vatikanskim kasapima, i nemanima koji su nejači prstiće otkidali i ogrlice pravili.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2008. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa ne mogu nigdje pronaći taj članak što je on napisao o Hodakici i onom njenom dečku mjesec dana prije nego je ona ubijena. Navodno je tamo iznio križaljku između Zagorca, Petrača, Z. Hodaka i Ljube P. Viskovića..
Nagađa se i da je možda zbog toga ubijen (kao i ona) pa me baš zanima što tamo piše..
Ako netko naleti na link nek javi..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2008. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fotorobot ubojice:

JutarnjiTV



_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2008. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › E pa ne mogu nigdje pronaći taj članak što je on napisao o Hodakici i onom njenom dečku mjesec dana prije nego je ona ubijena. Navodno je tamo iznio križaljku između Zagorca, Petrača, Z. Hodaka i Ljube P. Viskovića..
Nagađa se i da je možda zbog toga ubijen (kao i ona) pa me baš zanima što tamo piše..
Ako netko naleti na link nek javi..


Evo linka Wink
Ljubav uništava posao od 300.000.000 kuna

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2008. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JutarnjiTV - treba li Hrvatskoj Sablja?
+ video snimke Sablje


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2008. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Operacija Sablja [4 dijela]








_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2008. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se na ovaj fotorobot pukao smijati, kao da je ispao iz stripa Alan Ford, ili Corto Maltese Very Happy

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marlboro man
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.10.2008. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam se na ovaj fotorobot pukao smijati, kao da je ispao iz stripa Alan Ford, ili Corto Maltese Very Happy



'pukne' svatko normalan.

naša policija čini sve da se slučaj što više relativizira,kao i u svim dosadašnjom sličnim slučajevima.

_________________
kamo,proljeće moje,kamo?i u koji se drugi prostor diže miris tvoj?kojim ćeš drugim poljima kročiti?i u kojem ćeš nebu dići glavu da kažeš što ti je na srcu?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2008. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
....Bože blagi, a ja mislila kako sam ja paranoična...ovo mora da je zapravo Mataković, al bez stripa...srpsko-englesko-arapska zavjera u Hrvata....al smo popularni...
....eee "Djevojko"da si malo pratila ivu pukanica gdje se i skim krece znala bih sta je u biti..al ipak tebi je Glas Slavonije vrhunac novina kad procitas.....Prije dobivanja Hrvatske status primanja u Nato jos davne 2004 se desi da par dana prije se digne u zrak spomenik nNOBU u na Mirogoju..KAKO BAS U TO VRIJE SE DIGAO SPOMENIK??? mozda neznas..u Zgarebu i dalje radi KOS,i dalje zive normalno,u Policiji,Sudstvu..a rade po naredbi iz Beograda,ili ti drugog bg-Londona;-)al citaj samo slavonski dom.tamo ces svasta procitat exluzivnog.


...oh, zaboravila si jopš napomenuti Nacional, Gloriu, 24sata i Cosmo, kao literaturu koju volim pročitati uz jutarnju kavu....
...Ivu Pukanića bash i nisam pratila, nikad mi se bash nije pretjerano sviđao, niti sam smatrala da bi mi takav način gubljenja vremena pomogao u životu....
...kao treće, malo više znam o svemu tome, kako i zašto - to sad uopće nije važno....važno je da bi ih bilo najbolje sve pustiti da se sami poubijaju, ali ima previše usputnih žrtava, izgleda.....
...a u pipke mafije, različite urote i politiku se ne želim miješati....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2008. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiv komentar Sare Pukanic (kceri)

Sara Pukanić: Ne ljutim se na majku, bolesna je
Skriveno: 
Otac me učio da budem dobra, poštena i savjesna osoba. Uvijek mi je govorio da samo takva mogu dalje. Puno je pričao i o majci i uvijek je abolirao njezine postupke. Govorio mi je da nije kriva i da će se sve to riješiti. Iskreno, ne ljutim se na nju, jednostavno je bolesna. Ja sad nemam snage biti s njom u kontaktu, riječi su koje je kazala Sara Pukanić, kći jedinica ubijenog Ive Pukanića, za tjednik Extra.

Sara Pukanić tvrdi kako joj najveću podršku u ovim trenucima pruža dadilja Vlasta Berger koju je Ivo zaposlio da brine o njoj i vodi kućanstvo nakon što je, piše Extra, Mirjana Pukanić počela zanemarivati kćer i kućne obveze.

- Mirjana je nakon rođenja Sare pala u postporođajnu depresiju koja je kasnije prešla u trajnu. Zbog Mirjanine teške bolesti, Sarin je dječji svijet prerano postao ozbiljan, a radosti koje su joj kao djetetu bile uskraćene s majčine strane Sara je nadoknađivala kroz školu… Ipak, stalne svađe i nezdrava okolina ostavile su trag. A otac joj je pružao apsolutno sve – piše Nacionalov tjednik.

Kobnog četvrtka s ocem po prve štikle

Sara je rekla kako je kobnog četvrtka s ocem trebala kupiti svoje prve štikle, crne, kao one iz doba charlestona, a večer prije ubojstva Pukanić je kćeri pokazivao nacrte za kuću na zagrebačkom Ribnjaku gdje su se trebali preseliti.

- Posljednje jutro ušao je u sobu i pustila sam mu glazbu iz 'Dancehall Queen' i pitao me što je to. Svidjelo mu se i zajedno smo plesali u sobi. Moj tata je bio osoba koja ti se jednostavno zavuče pod kožu i bez njega više ne možeš – kaže sedamnaestogodišnja Sara koja je krenula stopama svog oca te je cijelo ljeto provela u redakciji Extre. Pukanić je bio ponosan na Sarino fotografiranje te joj je govorio kako radi savršene kadrove.

Pukanićeva kćerka ispričala je kako ju je otac tjerao da završi gimnaziju u inozemstvu jer se, kaže, bojao za njezin život.

- Sara, ja neću još dugo. Osjećam da bi mi se moglo nešto dogoditi - u posljednje vrijeme govorio je kćeri Ivo Pukanić. Sara Pukanić puna je riječi hvale za svog oca s kojim je, priča, imala poseban odnos. Zbog karakternih sličnosti
kćeri i oca, prijatelji su je čak zvali 'mali Puki'.

izvor: Javno.com

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marlboro man
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.10.2008. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljiv komentar Sare Pukanic (kceri)

Sara Pukanić: Ne ljutim se na majku, bolesna je

[/spoil]


i meni je bilo nešto čudno.

kad su je pitali dal će biti na sprovodu,jekla je da neće jer bi to bilo licemjerno. i da će se od ive oprostiti sama.

rekla je to u jednoj tv emisiji...možda dnevniku ili slično.

u svakom slučaju je bila čudna.

_________________
kamo,proljeće moje,kamo?i u koji se drugi prostor diže miris tvoj?kojim ćeš drugim poljima kročiti?i u kojem ćeš nebu dići glavu da kažeš što ti je na srcu?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




Prepoznajete li Pukanićevog ubojicu?

Skriveno: 
Prepoznajete li Pukanićevog ubojicu?

ZAGREBAČKA policija večeras je u javnost pustila snimku koju su nadzorne kamere zabilježile u Nacionalovom dvorištu na dan ubojstva Ive Pukanića i Nike Franjića. Na nadzornim se snimkama navodno vidi muškarac koji se na parkiralište dovezao mopedom u kojem je bila postavljena bomba, a kojeg je parkirao kraj Pukanićevog luksuznog Lexusa. On je jedna od dvije osobe koje policija sumnjiči za ubojstvo Ive Pukanića i Nike Franjića. Drugi je atentator prikazan na fotorobotu objavljenom u subotu.

Istragom je utvrđeno kako bomba nije bila postavljena ispod automobila, niti pored njega kako se isprva pretpostavljalo, već je bila na mopedu koji je još od jutra bio parkiran kraj Pukanićevog Lexusa. Muškarac koji je mopedom došao u Nacionalovo dvorište u 12.40 sati na glavi je imao kacigu, što otežava identifikaciju iako su ga snimile nadzorne kamere. Neko se vrijeme kretao dvorištem, da bi se udaljio u nepoznatom smjeru u 12.44 sati, pokazale su nadzorne kamere.

Na slikama možete vidjeti screenshotove iz video zapisa koji su snimile nadzorne kamere, a na kojem se vidi atentator

Na naš upit zašto se sa objavom snimke čekalo tjedan dana već su prije krenuli u izradu fotorobota, Borovec je odgovorio kako "je snimka objavljena sad jer je to stručna procjena tima koji vodi istragu oko ubojstva", te dodao kako o detaljima te procjene ne može govoriti.

Borovec kaže kako je policija u posjedu još brojnih snimki s nadzornih kamera, ali one zasad nisu puštene u javnost jer smatraju da istraga od toga neće imati koristi. "Izdvojili smo samo ove snimke na kojima se muškarac sa skutera najbolje vidi. Mi smo uzeli snimke svih tehničkih nadzora u blizini mjesta događaja i sve su snimke u provjeri, pomno se promatra svaki detalj", kaže Borovec.

"Iako muškarac sa snimke ima kacigu, nadamo se da bi ga netko mogao prepoznati temeljem odjeće, tjelesne konstitucije ili nekog drugog čimbenika", objasnio je Borovec. "Molimo građane da nakon objave snimke imaju li korisnih informacija, s punim povjerenjem nazovu policiju. Otvorili smo posebni telefon 01/4563-287 ili na broj 92", rekao je Borovec, te istaknuo kako su od građana dosad dobili puno korisnih informacija o drugom počinitelju atentata, koji je prikazan na fotorobotu koji je prošlu subotu plasiran u javnost, ali o prirodi tih informacija ne može govoriti.

U Zagrebu uhićeni potencijalni atentatori

Neki mediji javljaju kako je policija danas uhitila četri muškarca za koje sumnjaju da su povezani s ubojstvom Ive Pukanića. Riječ je o 30-godišnjem Robertu Mataniću, njegovom sedam godina mlađem bratu Luki, te Amiru Mafalaniju i Tomislavu Marjanoviću. Braća Matanić dio su skupine koje je bugarska policija 2004. godine sumnjičila za mafijaška ubojstva u Sofiji. Robert Matanić zbog toga je neko vrijeme proveo i u zatvoru, ali uskoro je pušten zna slobodu zbog nedostatka dokaza. Sva trojica uhićenih povezuju se sa srpskim mafijašem Sretenom Jocićem, zvanim Joca Amsterdam. U kafiću u Novom Zagrebu navodno je uhićena i djevojka Roberta Matanića, protiv kojeg je nedavno okončan kazneni postupak. Neslužbeno se doznaje kako su još neka privođenja u tijeku, te kako policija pretresa nekoliko stanova u Draškovićevoj ulici u Zagrebu.

Na novinarsko pitanje jesu li ova nagađanja o uhićenjima točna, Krunoslav Borovec kaže kako "ne može govoriti o konkretnim imenima", ali još jednom podsjeća da već nekoliko dana traje vrlo široka obrada u cijeloj Hrvatskoj tijekom koje je ispitan veći broj osoba "i to je posao koji će nastaviti sutra i narednih dana".

Index.hr



komentari najjaci osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: