Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Gundulićevoj ipak parking

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2008. 14:30 
Naslov:  U Gundulićevoj ipak parking
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanovnici Gundulićeve koji su se pobunili protiv gradnje biciklističke staze zahtijevajući parkirališna mjesta pred kućom, nakon više od deset mjeseci od početka radova - uspjeli su! Naime, ispred kuće u Gundulićevoj ulici na kućnom broju 127 asfaltirano je parkirališno mjesto, iako ta kuća nema kolni prilaz, a pripremljen je teren za postavljanje još približno osam parkirališnih mjesta ispred susjednih kuća, među kojima je i objekt Reklamarta.

Podsjetimo, gradonačelnik Gordan Matković je tvrdio da parkinga, odnosno kompromisa Grada i pobunjenih stanara neće biti. Dapače, početkom listopada je rekao: “Ne želim ništa konkretno govoriti, nije ni važno na koji je način problem napokon riješen, bitno je da su automobili uklonjeni i da se radi dalje”.

Matković posljednjih desetak dana uspješno izbjegava bilo kakve izjave o rješenju problema Gundulićeve.

- Ne znam ništa, trebao bih otići na teren i pregledati situaciju, a tek onda bih mogao nešto komentirati - u više je navrata posljednjih dana govorio, a isto je ponovio i jučer!

Ne treba ni čuditi što gradonačelnik nije bio raspoložen za komentare jer je sa stanarima, očito, postignut dogovor u kojemu nije bio sudionik, a suprotan je i GUP-u.

I Tone Papić, član Gradskog poglavarstva zadužen za urbanizam, tvrdio je kako parkirališnih mjesta neće biti (iako je jedno već postavljeno) te da mu nije jasno zašto su postavljeni kosi rubnjaci. Također, istaknuo je da rubnjaci nemaju veze s projektom izgradnje biciklističke staze.

U svakom slučaju, dogodilo se ono što se odavno dalo naslutiti iz izjava predsjednika Gradskog vijeća Ante Đapića. Podsjetimo, on je rekao kako “Generalni urbanistički plan nije svetinja” (umjesto parkinga GUP-om je u Gundulićevoj predviđen zeleni pojas, nap.a.) te da bi se moglo “popustiti stanarima i naći neki kompromis”. Iako očito suprotnih mišljenja, Đapić i Matković kleli su se kako među njima nema nikakvih nesuglasica, ali izgradnjom parkinga, unatoč oštrom protivljenju Matkovića, jasno je odaslana poruka tko je prvi čovjek grada.

Đapića jučer nismo mogli dobiti kako bi prokomentirao epilog te trakavice.

Slijedi prosvjed stanara?
Ovakav epilog izazvao je bijes i razočaranje Gradom ostalih stanovnika Gundulićeve koji nakon rekonstrukcije kolnika i izgradnje biciklističke staze nemaju parkirališna mjesta pred kućom. “Primijetio sam kako su ispred kuća čiji su stanari automobilima zaustavili radove postavljeni nakošeni rubnjaci, iako se radi o kućama koje nemaju kolne prilaze. Znači li to da su se stanari ipak izborili za parkirališna mjesta? Ako je Grad popustio bahatim stanarima, znači li to da smo mi s drugog kraja Gundulićeve ulice budale što se nismo žalili i protestirali? Pokaže li se da su buntovni stanari zapadnog kraja Gundulićeve protestom došli do parkirališnih mjesta pred kućama, pokrenut ćemo prosvjed na drugom kraju ulice jer nismo manje vrijedni”, najavljuje ogorčeni stanar Gundulićeve.

Autor: I.SEKOL/Glas Slavonije
Foto: zeros

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2008. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam tko neće dobiti moj glas na sljedećim izborima!

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2008. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa sad bih i ja parking ispred kuće. Mislim da bismo trebali svi od grada tažiti barem jedan parking ispred kuće i još jedan kao rezervu.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2008. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad ih je tako dobro krenulo nek nastave...nek svakom naprave i bazen u dvorištu,poprave fasadu....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2008. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako su ljudi u kurcu i glupi

Citat: › Znači li to da su se stanari ipak izborili za parkirališna mjesta? Ako je Grad popustio bahatim stanarima, znači li to da smo mi s drugog kraja Gundulićeve ulice budale što se nismo žalili i protestirali? Pokaže li se da su buntovni stanari zapadnog kraja Gundulićeve protestom došli do parkirališnih mjesta pred kućama, pokrenut ćemo prosvjed na drugom kraju ulice jer nismo manje vrijedni”,


on sada pizdi jer su se 'bahati' gradjani izborili za ono sto smatraju da im pripada, ali istovremeno je volja i on postati takav bahat jer ne zeli biti budala _

pa da je od samog pocetka poduzeo nesto sto smatra da mu pripada i sto zeli, i pridruzio se tim 'bahatim' stanarima, sada bi svi imali parkiralisna mjesta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2008. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
pa da je od samog pocetka poduzeo nesto sto smatra da mu pripada i sto zeli, i pridruzio se tim 'bahatim' stanarima, sada bi svi imali parkiralisna mjesta

To je mozda tocno...
Naime, ova ekipa nije dobila parkiralisna mjesta zato sto su protestirali, vec zato sto je to Magistar realizirao jer je dobar s nekim tamo... Pao u vodu i generalni urbanisticki plan i zelena povrsina sve redom... Dakle, protest je bio paravan za privilegiju na temelju poznanstva...
Eto...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žak
Offline
Ukupno postova: 80
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2008. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A poznanstvo je očito ovaj lik iz Reklamarta ?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2008. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žak je napisao/la: ›
A poznanstvo je očito ovaj lik iz Reklamarta ?!?


A tko bi drugi bio...evo zanimljiv clanak, mislim da se radi o istom "buntovniku":
Zapadnije od Gunduliceve, tj. u Skoli

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.10.2008. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene je opet fascinirao Papić... Lik hladno kaze da parkiralisnih mjesta nece bit, ponovi to vise puta, a tada je jedno vec bilo napravljeno. Danas sam tamo prosao, napravljeno je i ispred Reklamarta...
Tone je lik, nije pametan, nije sposoban, ne zna ni lagat kako treba, stvarno nije za politicke igre...
Sto se tice Matkovica, za mi ga je jer se zaista ostro protivio ovakvom epilogu. Na zalost, nije jos dovoljno jak i samostalan da se usprotivi Anti pa mora plesat kako Đapić svira...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2008. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: › Na zalost, nije jos dovoljno jak i samostalan da se usprotivi Anti pa mora plesat kako Đapić svira...
Ne suosjecam s njim ni najmanje.

Ako nema muda ni snage oduprijeti se Djapicu ili pristiscima ostalih, onda neka poput Velimira Srice podnese ostavku, umjesto da izigrava beskicmenjacku povijushu na vjetru.

Evo mu pocetak teksta ostavke...

Moja ostavka je moralna gesta ne zbog onoga što sam učinio, već zbog onoga što nisam učinio, kazao je između ostaloga, prof. dr. Velimir Srića obrazlažući svoju ostavku na mjesto predsjednika Skupštine Grada Zagreba.

Isto vrijedi za i za sve buduce beskicmenjake (nadajmo se da ih vise nece biti) koji zasjednu u gradonacelnicku fotelju.

Izjava Velimira Sriće, 25.04.2002. [obavezno poslusati]
http://video2.hrt.hr/vijesti/2002/04/04/srica_28.rm
http://www.hrt.hr/arhiv/2002/04/04/srica_28.ram

Možda je glavni razlog ostavke ipak moj rastući osjećaj gađenja što moram trošiti vrijeme i energiju i biti dio sustava kojemu ne pripadam. Prijatelji su me počeli izjednačavati s cijelom tom gužvom u kojoj sam se našao. To mi je bilo neprihvatljivo jer nisam bio stranački čovjek. Osim toga, jačao je i opći osjećaj gađenja nad politikom danas u RH, gdje nas, najprije na nacionalnoj razini, jedan čovjek drži taocima nekoliko mjeseci, a zatim na gradskoj razini. Mislim da s tim treba prestati. Ako ovo može pridonijeti da svijest javnosti naraste i otpor se pojača, mislim da je vrijedilo svake žrtve

Stranačka plemena slušaju poglavice
http://www.vjesnik.hr/Html/2002/04/04/Clanak.asp?r=zag&c=2

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.10.2008. 0:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U politici uvijek netko mora bit kurva...
Eto, trenutno je Đapić svodnik...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2008. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đapinjo oje pravi maršal u gradu ovi svi ostali su tek marionete.

Hvala Vam dragi birači što ste nam sve ovo priuštili jedino se nadam da ćete drugi put pametnije...

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2008. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napravili im parking, ali najljepse je posred biciklisticke.. Gad Reklamartovski. osijek031.com smile


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: