Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Piton u središtu grada!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2008. 9:12 
Naslov:  Piton u središtu grada!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U samo sat vremena osječki su higijeničari dva puta intervenirali zbog zmija na ulicama, a oba izlaska na teren bila su na poziv policijskih službenika.

Naime, vidljivo pijan sugrađanin odlučio je u šetnju Županijskom ulicom povesti i svog kućnog ljubimca, pitona, na što su reagirali prestravljeni prolaznici, a na kraju ga je, kod kućnog broja 43, zaustavila policija.

- Pitonom dugim sedamdesetak centimetara sugrađanin je, kako saznajem, u vidljivo pijanom stanju, plašio prolaznike, a policajci nisu znali što s njim dok je oko vrata imao zmiju pa su zvali mene. Kako odnedavno radim i kao gradski higijeničar, izišao sam na teren i pokupio zmiju, a onda su policajci odradili svoje - kaže veterinar Antun Janković te dodaje da je pijanog ljubitelja zmija zatekao u u policijskom autu sa zmijom u krilu.

Prema riječima osječkog veterinara, vlasnik zmije nevoljko ju je predao te je inzistirao da sam, pješice, s njom ode kući. Piton je nekoliko sati proveo u veterinarskoj ambulanti Antuna Jankovića, a tada su po njega došla vlasnikova djeca.

Druga zmija koju je tog dana na ulici pokupio Antun Janković ipak je znatno bezazlenija od pitona, a radi se, kako kaže Janković, o običnoj bjelici. Ona je pokupljena u Divaltovoj ulici, nedaleko od crkve sv. Ćirila i Metoda, a provela je noć u kavezu veterinarske ambulante. Već idućeg je dana puštena na slobodu, ali na prikladnijoj lokaciji od Divaltove ulice.

- Odvezli smo manju zmiju na lijevu obalu Drave i pustili je na mjestu gdje nikome ne može smetati ili doći u kontakt s ljudima - kaže Janković.

Inače, zmije u Divaltovoj ulici, kažu tamošnji stanari, ove su godine vrlo čest prizor, a jedna je prošla i ispred nogu fotoreporterke Glasa Slavonije. Prema njenim riječima, malena je bjelica prestravila cijelo susjedstvo. S obzirom na to da se brojni sugrađani panično boje zmija te su skloni, u strahu, i ubiti je, valja naglasiti da je ubijanje i uznemiravanje zmija kažnjivo. Takvi postupci kažnjivi su prema Zakonu o zaštiti prirode, a kazne se kreću u rasponu od 7.000 do 30.000 kuna. Osim te kazne, plaća se i naknada štete prouzročene nedopuštenom radnjom koja, kada govorimo o bjelouškama, iznosi 1.000 kuna.

Autor: I.SEKOL/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 14:19 
Naslov:  Re: Piton u središtu grada!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › S obzirom na to da se brojni sugrađani panično boje zmija te su skloni, u strahu, i ubiti je, valja naglasiti da je ubijanje i uznemiravanje zmija kažnjivo. Takvi postupci kažnjivi su prema Zakonu o zaštiti prirode, a kazne se kreću u rasponu od 7.000 do 30.000 kuna. Osim te kazne, plaća se i naknada štete prouzročene nedopuštenom radnjom koja, kada govorimo o bjelouškama, iznosi 1.000 kuna.

Autor: I.SEKOL/Glas Slavonije


...da me više nitko nije uznemiravao, jer sve vas budem prijavila!!!!!!!!!.... Evil or Very Mad

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2008. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Looooool!!! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 10.10.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isuse da me netko plasi s zmijom,jaooooooo. a taj lik je ludak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2008. 8:32 
Naslov:  Re: Piton u središtu grada!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... i ja sam jučer vidjela pitona...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2008. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam jednu na jugu vidio, skoro sam ju zgazio, imam uslikanu na mobitelu, ali mi se neda prebacivat Smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2008. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrzim odvratne zmijurine,,,fuj,,,naježe mi se kosti kada vidim zmiju,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la (Pogledaj post): › Mrzim odvratne zmijurine,,,fuj,,,naježe mi se kosti kada vidim zmiju,,,
A Billy-a Pitona? Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Doc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 220
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2008. 10:00 
Naslov:  Re: Piton u središtu grada!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam bijo mali onda je jedan pijani iz susjedstva izašo van na ulicu i izvadio svog pitona Shocked i šnjim plašijo prolaznike... Embarassed
Al onda nije došo veterinar da mu uzme pitona u svoje ruke Wink nego je došo Dambin tata i ubijo boga u tom pijanom Evil or Very Mad i od tada više niko nije vidijo njegovog pitona.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2008. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doc je napisao/la: ›
Kad sam bijo mali onda je jedan pijani iz susjedstva izašo van na ulicu i izvadio svog pitona Shocked i šnjim plašijo prolaznike... Embarassed
Al onda nije došo veterinar da mu uzme pitona u svoje ruke Wink nego je došo Dambin tata i ubijo boga u tom pijanom Evil or Very Mad i od tada više niko nije vidijo njegovog pitona.

odlično! evo kikač za ovaj post! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: