Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Česti padovi na Trgu jer Unikom ne čisti alge s fontane

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2008. 13:32 
Naslov:  Česti padovi na Trgu jer Unikom ne čisti alge s fontane
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Algama prekrivena fontana na Trgu Ante Starčevića posljednjeg je tjedna prouzročila brojne probleme slučajnim prolaznicima i djeci koja, uobičajeno hladnijem vremenu, uživaju u protrčavanju između mlaznica. Naime, zbog neodržavanja, kamene ploče fontane prekrivene su slojem nevjerojatno kliskih algi zbog čega je za nekoliko građana šetnja trgom završila neugodnim padom na stražnjicu!

- Sjedila sam na klupi dok je unuk trčkarao Trgom, a kada su se mlazovi vode isključili krenuo je protrčati fontanom i odjednom je pao. Pošla sam prema njemu kako bih mu pomogla ustati, a onda sam i sama pala! Ne treba ni pričati kako mi je bilo neugodno, a uz to sam se jako udarila u koljeno i kući išla mokrih hlača. Riječ je o samom gradskom središtu, najužem centru grada i centralnoj atrakciji središnjeg trga koja je prekrivena algama. Toliko o brizi o gradu u kojem građani ne mogu bezbrižno hodati čak ni središnjim trgom - ogorčena je umirovljenica Marija.

Podsjetimo, za brigu o gradskim fontanama, pa tako i o fontani na središnjem trgu, zadužen je Unikom čiji se djelatnici protiv algi bore posebnim kemikalijama. Očito je kako je od posljednjeg tretmana prošlo previše vremena te kako se pri čišćenju Trga posebnim strojem fontana obilazi.

- Da nam pravosuđe nije takvo kakvo jest, ovo bi bio materijal za tužbu i veliku odštetu, ali s obzirom na trajanje procesa u Hrvatskoj, pametnije je ništa ne poduzimati. Jedino što, kao građanin, mogu je pitati kako nadležnima nije neugodno - zaključuje naša sugovornica.

Odgovor Miroslava Doležala, direktora Unikoma, na njezin upit nismo uspjeli dobiti jer je, kako nam je rekla njegova tajnica, “na kolegiju pa na Gradskom vijeću, ali javit će se čim stigne”. I nakon odlaska sa sjednice Vijeća, Doležal je bio prezauzet za odgovor.

Autor: Ivan Sekol/Glas-slavonije.hr
Foto: cacan

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.10.2008. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj sad neka netko krene busom na fontanu...završit će u nami kad počne klizit Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2008. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako sam i ja pala k'o budala prosle godine! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fontane nisu za hodanje, tusiranje, pretrcavanje, ... fontane se gledaju

mlaznice nisu 'semafor' koji kad ne sprica daje zeleno svjetlo da se po fontani trckara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2008. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›


mlaznice nisu 'semafor' koji kad ne sprica daje zeleno svjetlo da se po fontani trckara.


osim kad su u ravnini s parterom! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2008. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pao sam i ja dan prije Hladnog Piva na trgu, ali bilo je tu još nekih faktora osim sklizave površine Smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.10.2008. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Pao sam i ja dan prije Hladnog Piva na trgu, ali bilo je tu još nekih faktora osim sklizave površine Smile

alkohol se ne racuna Smile

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.10.2008. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma najbolje da je ostao stari onaj trg...pa da se pada po cijelom centru...jer one bijele ploče spojene sa zimom i snijegom su bile dobitna kombinacija za padanje...još pola tih ploča falilo...al koliko vidim ljudima ništa novo ne valja...eh...živio drug Tito

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2008. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Pao sam i ja dan prije Hladnog Piva na trgu, ali bilo je tu još nekih faktora osim sklizave površine Smile

ti možda misliš da je to bilo zbog drugih faktora, ali zapravo nije, nego si pao zbog algi! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.10.2008. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fontana je lijepa,prikladno je sjela u trg,osobno sjednem sa prijateljicama i gledamo djecu kako se po onim nesnosnim vrucinama igraju u njoj.Fontane su ozivile kruzne tokove,na dzakovstini,divaltovoj..i zao mi je sto je velika fontana(koju niko ne spominje vise iz gradske sluzbe)nije u funkciji,bila je jedno vrijeme u dravi,pa su je premjestili na trajno mjesto u bajer pokraj cepinske ceste,nazalost,ove godine opce nije radila niti su dali kakvo obrazlozenje zasto neradi,a ulaz u gradove daju chari zelenila,cvjeca i fontane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.10.2008. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la (Pogledaj post): › Fontana je lijepa,prikladno je sjela u trg,osobno sjednem sa prijateljicama i gledamo djecu kako se po onim nesnosnim vrucinama igraju u njoj.Fontane su ozivile kruzne tokove,na dzakovstini,divaltovoj..i zao mi je sto je velika fontana(koju niko ne spominje vise iz gradske sluzbe)nije u funkciji,bila je jedno vrijeme u dravi,pa su je premjestili na trajno mjesto u bajer pokraj cepinske ceste,nazalost,ove godine opce nije radila niti su dali kakvo obrazlozenje zasto neradi,a ulaz u gradove daju chari zelenila,cvjeca i fontane.


...za razliku od ostalih izbetoniranih dijelova grada...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2008. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: › .Fontane su ozivile kruzne tokove,na dzakovstini,divaltovoj..

da, od svih stvari koje vozačima trebaju najbolje na kružni tok stavit fontanu koja odvlači pažnju s vožnje i prometa

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.10.2008. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad će zima pa će i onako pocrkat alge... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: