Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sveučilište dužno 13 milijuna, Ministarstvo pokreće istragu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2008. 11:34 
Naslov:  Sveučilište dužno 13 milijuna, Ministarstvo pokreće istragu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoće li u novu akademsku godinu osječko sveučilište ući s dugom, znat će se vrlo brzo.
- Sveučilište je 30. lipnja, a riječ je o privremenom proračunu, bilo u minusu 13 milijuna kuna. Najveće gubitke imaju Umjetnička akademija, zbog velikog broja vanjskih suradnika, Elektrotehnički fakultet i, prvi put, Medicinski fakultet. Dio toga duga proizlazi iz neredovitog plaćanja vanjske suradnje, no vjerujem da će se za mjesec dana ta situacija popraviti, kaže rektorica Kralik te dodaje da će nadležno ministarstvo uskoro poslati stručnjake koji će ispitati financijsku situaciju na Sveučilištu.

Na prvu godinu studija na 16 znanstveno-nastavnih sastavnica Sveučilišta J.J.Strossmayera u akademskoj godini 2008./2009. upisano je ukupno 3.637 studenata.

- Ukupno je bilo prijavljeno u sva tri upisna roka 7.857 studenata, a prag je prešlo njih 5.499 ili gotovo 70 posto, izvijestio je prof.dr.sc. Drago Žagar, prorektor za nastavu i studente Sveučilišta, na jučerašnjoj sjednici Senata Sveučilišta J.J.Strossmayera.

Govoreći o toj temi, prorektor Žagar i prof.dr.sc. Gordana Kralik, rektorica Sveučilišta, rekli su da ukupan broj upisanih studenata znači smanjenje u usporedbi s dvije prethodne godine. Manje je studenata na Ekonomskom i Pravnom fakultetu, a drugi fakulteti bilježe iste kvote ili manje promjene, u omjeru od pet do deset posto u odnosu prema prethodnim godinama.

Osječko sveučilište uskoro bi moglo imati novi studij, pod nazivom Art terapija. Riječ je o ideji novog sveučilišnog interdisciplinarnog studija po modelu tri plus dva, kao i specijalističkog studija, koji nema ni jedno sveučilište u Hrvatskoj.

U povjerenstvo za izradu novog studijskog programa imenovani su profesori Umjetničke akademije, Medicinskog, Filozofskog, Učiteljskog i Katoličkog bogoslovnog fakulteta. Predsjednica povjerenstva, prof.dr.sc. Helena Sablić Tomić, dekanica Umjetničke akademije, ističe da je naglasak na interdisciplinarnosti, a cilj da se likovna, glazbena, plesna umjetnost i književnost koriste u terapeutske svrhe.

Autorica: Vesna Latinović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.10.2008. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a nasli su kog ce stavit na celo povjerenstva

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.10.2008. 13:35 
Naslov:  Re: Sveučilište dužno 13 milijuna, Ministarstvo pokreće istragu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako neće biti u minusu?! Pa, ja znam za (barem) 2 FRIZERKE koje su tamo zaposlili. Treba to i plaćati svaki mjesec, pa puta dvanaest, pa puta tko-zna-koliko-godina...
Što će im frizerke? Nemam pojma, osim ako ne rade na poslovima tajnica... Kad bolje razmislim - ne znam što je gore: da šišaju po Univerzitetu ili da se igraju tajnica...Jednako je tragikomično!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2008. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

index index index.....i u osijek....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2008. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valjda ću stići diplomirat prije nego mi faks bankrotira i zatvori se.....
...eto vidite...da se kod nas plačaju ispiti, profesori i asistenti bi imali novaca i ne bi toliko inzistirali na plačanju prekovremenih sati
...a ovako moraju "pokrit" svoje troškove preko "malih" školarina

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: