Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Farkaš: Bolnici nedostaje tisuću medicinskih sestara

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Danchy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče ponašanja nekih sestara, slažem se da ne priliči njihovom zanimanju...no to je ipak stvar osobnosti i usudila bih se reći "kućnog odgoja". Nismo li isto tako puno puta svašta čuli i doživjeli i od vozača tramvaja i od mehaničara i od bankara, službenika na šalteru, policije...Ne vidim razliku u "težini neljubaznosti...jer svi smo mi dužni biti ljubazni na radnom mjestu. Što se tiče tvrdnje da je sestra najjača karika, definitivno stojim iza toga, kao i svatko tko je barem jednom bio pacijent. Sestra je ta koja je uz bolesnika 24h na dan. Svaka čast liječnicima na znanju i obavljanju njihovog dijela posla. No sestre su te koje riječi provode u djelo na odjelu. Mislim da je vrijeme da pacijenti, a i zdravstveni djelatnici shvate da je sestrinstvo posve druga struka od liječnika...stoga je na svakom pojedincu da svoj posao odradi pošteno. Još ako se usklade kao tim...nitko sretniji od pacijenata.
Sama sam sestra i duže vrijeme radim u KBO. Znam da nas imam svakakvih i o tome ne treba šutjeti, ali čemu generalizirati. Ne treba nam kolektivna odgovornost, već pojedinačna.
No...nedostatk medicinskih sestara se itekako osjeti i među bolesnicima i među osobljem koje radi na izmaku snaga.

_________________
Frankly my dear I don´ t give a damn
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2008. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sestre nisu najjača karika prije svega zato što bi se bez njih moglo,dok se bez doktora definitivno nebi moglo.Imate previsoko mišljenje o svom značaju,trebale bi smanjiti egotrip.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Danchy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reci mi samo, kada ti je doktor izvadio krv, dao injekciju, izmjerio tlak....kada je doktor promijenio pelenu nepokretnom bolesniku, nahranio ga, okupao?
NIKADA! I ne treba...jer to nije u njegovom opisu posla. Dakle...svatko svoje. A...očito je da nisi ni najmanje upućen u funkcioniranje zdravstva

_________________
Frankly my dear I don´ t give a damn
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2008. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la: ›
Reci mi samo, kada ti je doktor izvadio krv, dao injekciju, izmjerio tlak....kada je doktor promijenio pelenu nepokretnom bolesniku, nahranio ga, okupao?
NIKADA! I ne treba...jer to nije u njegovom opisu posla. Dakle...svatko svoje. A...očito je da nisi ni najmanje upućen u funkcioniranje zdravstva
Fora je u tome što bi doktor to mogao,dok ti nikako nebi mogla ono što on može jer nemaš ni desetinu znanja koja on ima.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Danchy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile No comment

_________________
Frankly my dear I don´ t give a damn
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@W.M. Felt - Gle, baka mi je nekoliko puta ležala na neurologiji i moram priznati da su sestre bile fantastične. I tehničari. Imali su jako puno razumijevanja i za nas i za baku, a čini mi se i za druge koji su tamo ležali. Da sam ja bila tamo na njihovom mjestu, izgubila bih živce davno.

Inače, koliko sam upućena, u bolnici rade i ljudi koji recimo voze preminule, kuhari, možda i neki koji se bave kadrovskim poslovima... ne razumijem se previše pa ne znam konkretno, ali eto. I da, čistačice. I tak... Nisu svi liječnici i sestre.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Sestre nisu najjača karika prije svega zato što bi se bez njih moglo,dok se bez doktora definitivno nebi moglo.Imate previsoko mišljenje o svom značaju,trebale bi smanjiti egotrip.


Ajd' sljedeći put kad budeš u bolnici ili domu zdravlja reci to nekoj sestri u lice.
Ne dao Bog da ti netko blizak leži u bolnici.Tek onda ćeš saznati koliko su med. sestre važne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la: ›
Što se tiče ponašanja nekih sestara, slažem se da ne priliči njihovom zanimanju...no to je ipak stvar osobnosti i usudila bih se reći "kućnog odgoja". Nismo li isto tako puno puta svašta čuli i doživjeli i od vozača tramvaja i od mehaničara i od bankara, službenika na šalteru, policije...Ne vidim razliku u "težini neljubaznosti...jer svi smo mi dužni biti ljubazni na radnom mjestu. Što se tiče tvrdnje da je sestra najjača karika, definitivno stojim iza toga, kao i svatko tko je barem jednom bio pacijent. Sestra je ta koja je uz bolesnika 24h na dan. Svaka čast liječnicima na znanju i obavljanju njihovog dijela posla. No sestre su te koje riječi provode u djelo na odjelu. Mislim da je vrijeme da pacijenti, a i zdravstveni djelatnici shvate da je sestrinstvo posve druga struka od liječnika...stoga je na svakom pojedincu da svoj posao odradi pošteno. Još ako se usklade kao tim...nitko sretniji od pacijenata.
Sama sam sestra i duže vrijeme radim u KBO. Znam da nas imam svakakvih i o tome ne treba šutjeti, ali čemu generalizirati. Ne treba nam kolektivna odgovornost, već pojedinačna.
No...nedostatk medicinskih sestara se itekako osjeti i među bolesnicima i među osobljem koje radi na izmaku snaga.


potpisujem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Danchy je napisao/la: ›
Reci mi samo, kada ti je doktor izvadio krv, dao injekciju, izmjerio tlak....kada je doktor promijenio pelenu nepokretnom bolesniku, nahranio ga, okupao?
NIKADA! I ne treba...jer to nije u njegovom opisu posla. Dakle...svatko svoje. A...očito je da nisi ni najmanje upućen u funkcioniranje zdravstva
Fora je u tome što bi doktor to mogao,dok ti nikako nebi mogla ono što on može jer nemaš ni desetinu znanja koja on ima.



boze dragi ja se zapitam sta ti imas u toj svojoj glavi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Danchy je napisao/la: ›
Reci mi samo, kada ti je doktor izvadio krv, dao injekciju, izmjerio tlak....kada je doktor promijenio pelenu nepokretnom bolesniku, nahranio ga, okupao?
NIKADA! I ne treba...jer to nije u njegovom opisu posla. Dakle...svatko svoje. A...očito je da nisi ni najmanje upućen u funkcioniranje zdravstva
Fora je u tome što bi doktor to mogao,dok ti nikako nebi mogla ono što on može jer nemaš ni desetinu znanja koja on ima.


istina. doktor SVE te vjestine UCI na svom 6 godina dugom studiju, godini staza i jos najmanje 4 godine specijalizacije.
i sad vi meni tu usporedite 11 godina visoke skole sa 4 godine srednje?
haha-dobra fora! Wink

sestre su potrebne, naravno, tu su zato da olaksaju bolesnicima boravak u bolnici, ali i da olaksaju doktorima posao. ljepse je sigurno radit uz DOBRU sestru (i one vecinom imaju vise iskustva nego novopeceni specijalizant), no kakva je vecina u nasoj bolnici--necu komentirat. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la: ›
Reci mi samo, kada ti je doktor izvadio krv, dao injekciju, izmjerio tlak....kada je doktor promijenio pelenu nepokretnom bolesniku, nahranio ga, okupao?

prvi dio bi trebao biti njihov posao jer su za to obučeni i po pravilu bi to oni trebali raditi a drugi dio ipak spada u njegu bolesnika što je u domeni medicinskih sestara.
meni osobno medicinskog osoblja nikad dosta.ako ih ima dovoljno bit će zadovoljniji i oni pa samim tim i ljubazniji te pacijenti.druga je priča koliko koja bolnica ima proračun pa si može dopustiti preveliki broj uposlenih. vjerujem da je i to privatizirano da bi i priča bila drugačija ne samo po pitanju osoblja nego bi se i ljudi zamislili (kad bi sve morali plaćati) da li im baš treba odlazak liječniku za polomljeni nokat.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Iroonwood
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2008. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se malo osvrnem na ove prilicno cudne komentare , kao sto je jedna kolegica vec objasnila treba razlikovati dvije struke medicinu ( lijecnici ) i sestrinstvo ( sestre kao sto sama rijec kaze ali vidim da neki imaju problema s tim pojmom, neki ce sada vjerojatno prvi puta i cuti za to ) . Sto se tice egotripova koje je netko ovdje spomenuo ne radi se o tome nego jednostavno se ne zna tko je zaduzen za koji dio posla zato se i u javnosti stvara kriva slika , prvo i osnovno dakle davanje injekcija venozno cesto radi sestra sa SSS sto bi u najmanju ruku morala raditi sestra s VSS , a sestara s visom skolom je otprilike pa jedna po odjelu maksimalno dvije i to su rijetki odjeli. To je samo banalan primjer sto se tice ljubaznosti, tko radi u bilo kojoj struci s ljudima zna kako je to samo raditi u trafici je stresno, a ne s bolesnim ljudima. Ima i neljubaznih i nekulturnih pacijenata i neljubaznih a mislim da bolest ne amnestira od dobrih manira. Druga stvar nocna smjena na traumatologiji kojoj je kapacitet cca 60 ljudi za njih skrbi 3 medicinske sestre tijekom noci, pa si vi sada zamislite da vam samo 10 od 60 pozvoni trebajuci vasu pomoc u isto vrijeme naravno ( to je samo ogledni primjer bilo je tako prije 2-3 godine sada nisam tocno upucen neka me netko ispravi ako grijesim) . E da na tom istom odjelu radi njih 8 dakle to je za 5 ljudi vise ( i opet ih je malo ) mislim da bi svi skupa bili puno ljubazniji. Onda recimo posjete najsmijesnije mi je cuti kad posjete kazu vidi ih samo sjede i piju kavu ( a sve skupa su donijeli oni sami kilu kave ) evo jedno veliko otkrice po zakonu svi zaposlenici imaju pravo na pauzu pa tako i medicinske sestre. A zasto se sjedi bas tih sat vremena to je zbog toga jer je sve podredjeno tome da do posjeta se sve napravi kako posjete nitko ne bi ometalo. Da ima svakvog osoblja i medju medicinskim sestrama i tehnicarima ima , medjutim toga ima i u svakoj drugoj profesiji. E da i inace vadjenje krvi je lijecnicki dio posla i sestre s VSS kojih je daleko manje nego SSS. Sto se tice mladog gospodina pod nickom Kopile nije tako jednostavno presvuci nekoga i okupati ga istina ne treba ti bog zna kakvo znanje, ali velika vjestina svakako. Lijecnikov dio posla nije da radi posao med.sestre, teoretski bi ga i ti mogao naparaviti , ali nemas potrebna znanja niti vjestine pa samim time nisi kompetentan za to napraviti kao ni lijecnik bez obzira koliko on znanja imao o medicini. Medicina i zdravstvena njega su dvije razlicite grane. .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2008. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje je tema broj medicinskih sestara i eventualna potreba za zapošljavanjem novih 1000. Ako na cijeloj traumatologiji radi 3 sestre, kako navodi forumaš iznad, onda ne treba zaposliti novih 1000, nego reorganizirati rad ovih 1200 koje već postoje. To je tema, a ne kako sestre rade, jesu li ljubazne, što znaju, a što ne znaju, tko je bolji sestre ili doktori. Jasna stvar da neke nisu ljubazne, a neke jesu, neke se trude, a neke ne. Upravo kao i u ostatku Hrvatske.

Dakle, tema o zapošljavanju prijeko potrebnih 1000 sestara po mom sudu krije pravu priču, a to je Hdz-ov način osiguranja glasova - masovnim nepotrebnim zapošljavanjima.

Bit će jasnije ako se zna da je KBO jedna od najvećih ustanova (firmi) u ovoj regiji koju kontrolira Hdz, odnosno ministar. Tako su i svi članovi vijeća KBO-a Hdz-ovci, ili posredno Hdz-ovci (kao što je to sestra Farkaš, čija je kćerka Loretana Despot jedna od vodećih lokalnih Hdz-ovaca). S obzirom na svoju veličinu, KBO bi najlakše podnio "priču" o neophodnom zapošljavanju 1000 ljudi, a tih će 1000 ljudi vječno glasati za onog tko im je posao dao. Samo što će tih 1000 ljudi plaćati porezni obveznici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neću da čujem ništa protiv sestara, ima među njima krasnih pičića

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Iroonwood
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2008. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisma shvatio jel problem dakle zaposljavanje 1000 medicinskog osoblja koje je potrebno ili je problem tko bi ih eventualno zaposlio? ( HDZ,SDP,HDSSB ili koja vec stranka ) barem ne vama kolega , medjutim vecini je to apsolutno irelevantno, vjerujem. Na traumatologiji ne rade 3 medicinske sestre nego ih je radilo 28 u to vrijeme ( koliko ih trenutno radi rekao sam da nemam informaciju ) taj odjel je samo kao primjer, a takav primjer mozete naci na vecini odjela u KBO. 3 medicinske sestre rade u nocnoj smjeni i to je samo primjer bio , na jednoj neurologiji za koju mislim da ne moram objasnjavati kakav je to odjel dakle izrazito teski pacijenti u nocnoj smjeni rade 2 medicinske sestre mislim mogu vam navoditi X primjera ( na oko 25 pacijenta ccc-a ). Ne znam kako ste dosli do izracuna broja kreveta u KBO nisam tocno brojao osobno medjutim ovako od oka mi se cini da je to ipak veca brojka. Resistematizacijom za koju se prica da ce se napraviti i koja je prijeko potrebna osobo smatram da ce doci do jos vece potraznje medicinskih sestara i tehnicara . U KBO bi po vasoj racunici svagdje trebalo biti po 1 sestra po krevetu sto je opet malo vama mozda cudno medjutim kada bi pokusali jedan krevet napraviti sami pa sve da vam se i pacijent ustane nije lako sam napraviti, a da ne pricam o tome kada im stanje to ne dopusta . Medjutim da je jedna po krevetu bilo bi super , ali to tako nije , morate racunati na to da od 60 ljudi u bilo kojoj firmi uvijek imate nekog na godisnjem, bolovanju, slobodnim satima. Onaj tko je porezni obveznik taj je i zaposlen dakle tih 1000 ljudi su porezni obveznici ako se zaposle . Ta vasa tvrdnja mi uopce nije jasna . Mislim da je nasem drustu veca prijetnja masa umirovljenika tj staranje pucanstva , a ne kako vi navodite 1000 medicinskih sestara i tehicara kojima dobivaju placu od poreznih obveznika. Jer tih 1000 ljudi ce privredjivati i iz njihovoh placa ce se takodjer izdvajati za porez. A ne znam sto po gruboj procjeni HDZ-u znaci 3000 glasova uzmimo da svaki od 1000 zaposlenih ima 3 clana obitelji .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: