Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osnovcima 1.200 laptopa vrijednih tri milijuna kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.09.2008. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
(a kako će se ti sada prvi i drug razredi spremati za maturu, nakon što moraju vratiti besplatne udzbenike, je neka druga tema)

udžbenici koji ti trebaju se mogu kupiti

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 17:57 
Naslov:  Re: Osnovcima 1.200 laptopa vrijednih tri milijuna kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › Super jeste, ali sta s ostalom djecom? Šesti razredi su već izgubljeni? A o starijima da i ne pričamo!
Zapravo dobre su te neke inicijative, ali uvijek je netko oštećen što mi se ne čini pravedno. Npr. srednjoškolci; sada već druga generacija tj. ove godine će i prvi i drugi razredi dobiti bespla udžbenike a treći razredi nemaju kome prodati svoje stare, ali moraju si sami kupiti nove... (a kako će se ti sada prvi i drug razredi spremati za maturu, nakon što moraju vratiti besplatne udzbenike, je neka druga tema)!
Dakle pozdravljam slične akcije, ali u njima vidim puno (mozda malo gruba riječ ali...) diskriminacije!


Jako zanimljivo...generacija si moje kćeri..samo kad se sjetim kad je bila rođena..gruvalo se po gradu..rat.
Vaša generacija je u mnogočemu zakinuta..nažalost..
Nevjerojatno...

A što se tiče laptopa..uu što će biti veselja..samo ipak nije to još za njih..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.09.2008. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je totalno besmislena investicija. prijenosno racunalo djetetu od 10-11 aposlutno nije potrebno. Ta tjeca (kao uostalom i sva ostala) djeca racunalo neznaju koristiti u svrhu obrazovanja vec samo u svrhu igrica. a slozit cemo se to moze samo znaciti pad znanja, ocijena i jos vece muke roditeljima

bolje da se taj novac raspodjeli u opremanje informatičkih učionica umjesto u individualne poklone koje ce osjetiti samo ova generacija i nikad nijedna vise...

cisti predizborni potez, i iako sam sklon SDP-u ako ovo realiziraju moj glas dobiti nece

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mr.hoax
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor_OS je napisao/la: ›
A jesi se usrećio s tim strojem (ako si kupio kad je bila prva akcija),

Pentium na 900 MhZ, sa 128 rama, zvučnicima, mišem, Lexmark printerom za kojeg zamjenska boja košta više nego novi printer sa istom tom bojom (nisam lud, zaista je tako bilo), Savage S4 grafičkom, nekim malim monitorom. Sjećam se te smiješne akcije kao da je danas. I to sve za samo 8000 kn. Da ne govorimo kako je sve to bilo kvarljivo, od napajanja, monitora, 56k modema...

Kolega to imao, njega nisam uspio odgovoriti.

Uglavnom u to vrijeme za 8000 kn mogao si dobiti tri puta jači stroj za tu lovu, ali onda ne bi kupio u HT-u (onda nije još bio T-com nego HT-net) i ne bi bilo "brzog" neta dvije godine Smile

Tako će i s ovim laptopima biti, česti kvarovi, netko će dići lovu na servisu.


prebrojo si se nesta, kupio sam kad je bila 1. akcija, Celeron 633 MHz, 64 SD RAM, 10 Gb hard disc, 8 Mb graficka, 13,9' monitor, bez pisaca, mini kuciste. 8 000 kn. ovo sto si ti napiso je 2. generacija, a sta je je onda jos nisam znao za carnet, a nisam placo pretplatu za dial up HT-u jer sam kupio komp kod njih, da sam mogo bolje, mogo sam. Al klinac 7. razred, doso tata kaze sine evo stize kompjuter, a men oci ispale u blato ispred kuce. e 2 mjeseca sam ja gledo tu sliku, al stigo je Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2008. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la (Pogledaj post): › Ajme meni debilaaaa....znaci od tih lep-topova ceimati koristi samo dobavljac i serviseri istih....
Dobro jutro.
Sad se jos samo zapitaj tko joj (borzanici) u familiji ima neku firmu i voila - dosao si do pravog povoda ove inicijative...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, da - nikad ne moš' svima udovoljit'.

Slažem se da se za tu lovu moglo opremiti sve školske kabinete informatike tako da sva školska djeca imaju pristup na brzi internet od 8-20h.

Ovako će neki petašići dobiti laptop dok oni ispred i vjerojatno oni iza - potop.

(Zanimljiv bi mi bio podatak kojim članovima Poglavarstva i Vijeća baš slučajno ove godine idu djeca u peti razred.)

I da, slažem se da je to predizborni potez. Volio bih da i mene zakači neki takav predizborni potez.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Da, da - nikad ne moš' svima udovoljit'.

Slažem se da se za tu lovu moglo opremiti sve školske kabinete informatike tako da sva školska djeca imaju pristup na brzi internet od 8-20h.


Nipošto ne želim ne pozdraviti bilo koji prijedlog ili čin koji ipak ima u sebi mnogo dobroga. Svaka čast za ovakve inicijative. Izbora je bilo i prije, istina... osim žderačine odabranima malo toga je ostalo za ostalu raju.

Prijedlog je za svako pohvalu... no da kompjutore ne bi dobili oni kojima nisu potrebni ili koji takav dar neće cijeniti kriterij je trebao biti- najboljim učenicima... svih razreda- zašto samo peti?

Prvo- dajemo doprinost promicanju vrijednosti znanja i učenja
Druga- doprinosimo razvoju društva znanja
Treće- ne darujemo onima koji bi dar prodali za pljugu
Četvrto- jasno postavljen kriterij za dodjelu vrijednosti bez obveze na povrat isključuje diskriminaciju
Peto- sve da i jesu motiv izbori pucaš na populaciju koja ima mozga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tinus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor_OS je napisao/la: ›
mr.hoax je napisao/la (Pogledaj post): ›
tako je i meni bilo, ja sam imao tu srecu, pa sam kupovao komp kad je bila hoću internet akcija. drugi kasnije nisu imali tu mogućnost Very Happy


A jesi se usrećio s tim strojem (ako si kupio kad je bila prva akcija),

Pentium na 900 MhZ, sa 128 rama, zvučnicima, mišem, Lexmark printerom za kojeg zamjenska boja košta više nego novi printer sa istom tom bojom (nisam lud, zaista je tako bilo), Savage S4 grafičkom, nekim malim monitorom. Sjećam se te smiješne akcije kao da je danas. I to sve za samo 8000 kn. Da ne govorimo kako je sve to bilo kvarljivo, od napajanja, monitora, 56k modema...

Kolega to imao, njega nisam uspio odgovoriti.

Uglavnom u to vrijeme za 8000 kn mogao si dobiti tri puta jači stroj za tu lovu, ali onda ne bi kupio u HT-u (onda nije još bio T-com nego HT-net) i ne bi bilo "brzog" neta dvije godine Smile

Tako će i s ovim laptopima biti, česti kvarovi, netko će dići lovu na servisu.


hehe
sjećam se mojih kolega informatičara koji su trljali ruke i vikali hvala ti ht-net. kompovi su krepavali ko ludi. bilo posla i para na bacanje Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tinus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Igor_OS je napisao/la: ›
mr.hoax je napisao/la (Pogledaj post): ›
tako je i meni bilo, ja sam imao tu srecu, pa sam kupovao komp kad je bila hoću internet akcija. drugi kasnije nisu imali tu mogućnost Very Happy


A jesi se usrećio s tim strojem (ako si kupio kad je bila prva akcija),

Pentium na 900 MhZ, sa 128 rama, zvučnicima, mišem, Lexmark printerom za kojeg zamjenska boja košta više nego novi printer sa istom tom bojom (nisam lud, zaista je tako bilo), Savage S4 grafičkom, nekim malim monitorom. Sjećam se te smiješne akcije kao da je danas. I to sve za samo 8000 kn. Da ne govorimo kako je sve to bilo kvarljivo, od napajanja, monitora, 56k modema...

Kolega to imao, njega nisam uspio odgovoriti.

Uglavnom u to vrijeme za 8000 kn mogao si dobiti tri puta jači stroj za tu lovu, ali onda ne bi kupio u HT-u (onda nije još bio T-com nego HT-net) i ne bi bilo "brzog" neta dvije godine Smile

Tako će i s ovim laptopima biti, česti kvarovi, netko će dići lovu na servisu.


hehe
sjećam se mojih kolega informatičara koji su trljali ruke i vikali hvala ti ht-net. kompovi su krepavali ko ludi. bilo posla i para na bacanje Smile


Da, sjećam se...Spin je bio serviser u Os za tadašnji hinet, nakon godinu dana zahebancije sa reklamacijama odustali su i kompovi su se slali overseasom u Senso u Zg..no ljudima je bio pun kufer reklamacija i čekanja kompa iz metropole, pa se išlo i na lokalne servise, a tako će i s ovim biti...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 21:50 
Naslov:  Re: Osnovcima 1.200 laptopa vrijednih tri milijuna kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O da, itekako se sjećam svega toga Smile

Uglavnom, za 8000 kn su se kupovali ispodprosječna računala.
A sad se za sitnu lovu kupuju vjerovatno opet smeća, jer, realno za 3000 kn nemožeš dobiti laptop i od njega očekivati da će vrtiti šta god poželiš.

To je neki stroj za office, da djeca masovno "uče" tipkati u wordu, raditi prezentacije u p. pointu, a nas porezne obveznike to košta 3.6 miliona kuna.

Predivno je biti dogradonačelnik u gradu u kojem ti dopuštaju da svoje političke poene skupljaš na desetogodišnjacima i još ispadaš cool.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la: ›
Prijedlog je za svako pohvalu... no da kompjutore ne bi dobili oni kojima nisu potrebni ili koji takav dar neće cijeniti kriterij je trebao biti- najboljim učenicima... svih razreda- zašto samo peti?

Prvo- dajemo doprinost promicanju vrijednosti znanja i učenja
Druga- doprinosimo razvoju društva znanja
Treće- ne darujemo onima koji bi dar prodali za pljugu
Četvrto- jasno postavljen kriterij za dodjelu vrijednosti bez obveze na povrat isključuje diskriminaciju
Peto- sve da i jesu motiv izbori pucaš na populaciju koja ima mozga



osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 23:11 
Naslov:  Re: Osnovcima 1.200 laptopa vrijednih tri milijuna kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da je neodgovorno stranacko rasipanje novaca iz proracuna zarazno! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la: ›
(a kako će se ti sada prvi i drug razredi spremati za maturu, nakon što moraju vratiti besplatne udzbenike, je neka druga tema)

udžbenici koji ti trebaju se mogu kupiti


aha, that's the point - prvo ga kupi drzava, pa ga dade djeci na koristenje, onda si ga oni sami kupe jer ce im trebati za maturu! Vrlo smisleno i prakticno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi GiSKO bio presretan i sa trećinom para koje će ovi potratiti na laptope; i oni bi vrlo rado (vjerujem) htjeli obnoviti i proširiti svoju ponudu multimedijalnih usluga...
Al' dobro, to je nama naša borba dala. Kokoš koja laptop smatra haj-tek dostignućem tisućljeća.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomas
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 14:21 
Naslov:  Re: Osnovcima 1.200 laptopa vrijednih tri milijuna kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se s nekima da bi bilo bolje,odnosno mnogo bolje da su se škole i osnovne i srednje operemile sa barem 1000 računala nego da se daju pojedincima,jer šta je s ostalima??? i takodjer se moglo napraviti koja dvorana te djecu uputiti u sport,a ne da ovako sjede pred laptopima cijeli dan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: