Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



100lica stolica - snimanje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 11:59 
Naslov:  100lica stolica - snimanje
27.09.2008. 8:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Snimanje za projekt „100lica stolica” sa svih 100 stolica i 80-ak dosad prijavljenih volontera predviđeno je za subotu 27. rujna 2008. Počinje u 8 sati na Trgu Ante Starčevića, a smjer snimanja je trg - bar kod Esseker - Zimska luka - Sakuntala park - trg.

Završni kadar na trgu zamišljen je ovako: stolice dolaze ponovo na trg i zaustavljaju se, a onda će se snimati ljudi koji prolaze između njih i to sve traje do prolaska blue houra...

Ukoliko ste zainteresirani i želite sudjelovati u ovom projektu javite se na mail [email protected] i ostavite sljedeće podatke:
Ime i prezime
Godište
Telefon
Broj majice
Hrana (vegetarijanac ili mesožder)
Cuga (gazirano ili negazirano)

Svaki će volonter dobiti majicu sa 100lica te klopu i cugu za cijeli dan. Naravno, bit će pozvan na završnu izložbu i njegovo/njezino će ime biti u knjizi.

O projektu će danas biti riječi i u programu Osječke televizije.

„100lica stolica” naziv je projekta kojega je pokrenula i organizirala Udruga za kreativnu borbu protiv vjetrenjača „100lica”. Voditelj projekta je Boris Matešić, a projektni tim čine Mirta Matešić, Marin Balaić, Mirta Vekić, Vedran Marjanović, Igor Penović, Mario Majkić i Igor Plac.

100 rukom oslikanih stolica, koje prikazuju raspoloženja, osjećaje, sudbine i načine, prošetat će uz pomoć 100 volontera kroz grad. Sve će to zabilježiti 5 fotografa i snimatelj te će se od materijala napraviti knjiga „100lica stolica“ i kratki film istoga imena. Prezentacija svih stolica, knjige i filma održat će se na završnoj izložbi.




Prva mobilna izložba (kick off projekta ) održat će se u Osijeku (predviđeni datum je 20. listopada 2008.), a uključuje izdavanje knjige i kratkog filma te završnu izložbu, koja će se održati u Arheološkom muzeju u Tvrđi (očekivani datum 1. završne izložbe je 24. listopada 2008.). Svrha projekta „100lica stolica“ promicanje je tolerancije među ljudima, unatoč njihovim različitostima, a projekt ima i humanitarni aspekt. Naime, prihod od prodaje knjiga ide udruzi Klub roditelja i djece s teškim invaliditetom „Novi dan“, za dovršetak izgradnje Dnevnog boravka za djecu s teškim invaliditetom u Osijeku.

Nakon svih aktivnosti predviđenih za Osijek, projekt se nastavlja u nekom drugom gradu, a obuhvaća odlazak stolica u drugi grad, mobilnu izložba, postavljanje izložbe u određenom prostoru te izdavanje knjige o tom gradu.




100 ljudi, 100 osjećaja, 100 sudbina, 100 života... svi smo različiti, a opet isti. Kao i ovih 100 stolica koje pod umjetnikovim kistom postaju nešto drugo, različito, drugačije... ali u osnovi, sve su to iste stolice. Ovim projektom želimo prikazati različitost ljudi i potaknuti na prihvaćanje čovjeka bez ograničenja.

Ali, zašto baš stolice? Osim svoje očite funkcionalne strane, stolicu možemo promatrati i kroz njenu ulogu u oblikovanju naših umova od malena. Stolica je prvo mjesto u kojem nas uče mirno sjediti i obraćati pažnju na ono što nam odrasli govore. Ona je time prvi simbol prisile i manipulacije kojom se kontroliraju i suzbijaju bilo kakve radikalne ideje i stvaraju generacije poslušnih ljudi koji su od malena naučili slušati i upijati. Stolica je i simbol moći. Religijske i političke figure su samo jedan primjer gdje je stolica glavni simbol moći i metaforički možemo reći da su zbog stolica vođeni i ratovi. Hijerarhija kvalitete stolice jasno odražava hijerarhiju moći u svakom ljudskom kolektivu. Dovoljno je usporediti stolicu portira i direktora, medicinske sestre i doktora i dobijamo jasan i precizan uzorak koji možemo primjeniti na gotovo svaku ljudsku djelatnost.

U ovom projektu, mi se fokusiramo na emotivnu komponentu. Uzimajući najosnovnije konstrukcijske i ergonomske zahtjeve, usredotočili smo se na stolicu kao poligon za odraz različitih emotivnih stanja koja ona prenosi na potencijalnog korisnika i time ostvaruje uspješnu ili manje uspješnu vezu – ovisno, dakako, i o emotivnom stanju potencijalnog korisnika. Želimo stolicu lišiti svakog nametnutog simbolizma i isključiti svaki drugi kriterij osim onog emotivnog koji je kod svakog drukčiji. Time osiguravamo isključivo emotivnu vezu koja nastaje izvan svih konkretnih i mjerljivih kriterija i time je intimna, isključivo osobna, bez nametnutih normi.

Aktivnostima koje čine ovaj projekt želimo upoznati javnost sa našim radom. 100 stolica će se raditi 100 dana, što će se moći pratiti na web stranici www.100lica.net. Nakon završetka izrade, stolice će, uz pomoć 100 volontera, prošetati našim gradom pokazujući sva svoja lica i, ne stideći se, pozirati pred objektivima snimatelja. Stolice će se ići odmoriti, a mi ćemo prionuti izradi kratkog filma i knjige o „100lica stolica“. Na kraju, sve ćemo proslaviti na završnoj izložbi gdje će sve stolice biti premijerno izložene, prikazan kratki filma i prezentirana knjiga.

Nadamo se da Vam se projekt „100lica stolica“ čini zanimljiv i poticajan te da ćete nam se pridružiti i pomoći u njegovoj realizaciji.

Boris Matešić, voditelj projekta




Udruga za kreativnu borbu protiv vjetrenjaca „100 lica”
- adresa: Kordunska 12, 31000 Osijek
- tel: 099 216 78 73 (Mirta Vekić, tajnik)
- web: www.100lica.net
- e-mail: [email protected]
- žr.rn. 2393000-1102194826 kod Hypo Alpe-Adria-Bank d.d.
- MB 2402858









Video prilog by STV








Zadnja promjena: Nandino; 25.09.2008. 12:04; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ayumi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2008. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa predobro !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ayumi je napisao/la: ›
pa predobro !


Potpisujem Smile

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 15:45 
Naslov:  Re: 100lica stolica [pomozi i ti]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Debilana, Bože me sačuvaj!
Umjetnici... Get a real job!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ElvirTabakovic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Paring
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Seljacino Very Happy

_________________
http://elvir.tabakovic.info
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 18:29 
Naslov:  Re: 100lica stolica [pomozi i ti]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priča je malo prenapuhana, ali su dizajn stolica i izvedba odlični!

Vidimo se na izložbi...

Ed Wood je napisao/la (Pogledaj post): › Debilana, Bože me sačuvaj!
Umjetnici... Get a real job!


Evo zašto ja ne želim u ovom gradu živjeti... Rolling Eyes


Zadnja promjena: koko; 21.09.2008. 19:05; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opičeno, i sviđa mi se.....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ElvirTabakovic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Paring
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koko, koji dio ti se cini prenapuhanim? Znatizeljan sam Smile

_________________
http://elvir.tabakovic.info
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirjam
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2008. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan ideja, odličan projekt, svaka čast ljudima koji su to smislili, neka se i kod nas dogodi nešto drugačije i još humanitarno svaka čast, još da sve bude izrealizirano po planu hvale vrijedno!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preeeeedoooobrooooo

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zvuči zanimljivo! I slike su odlične.......

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 2:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ElvirTabakovic je napisao/la (Pogledaj post): › Koko, koji dio ti se cini prenapuhanim? Znatizeljan sam Smile


Priča.

Kao prvo, slažem se u potpunosti da su ideja, namjera i cilj super.
I želim samo dati svojih "2 centa", ne degradirati cijelu inicijativu.
Antropomorfizacija mi nije sjela. Nisam nikada niti pomislio da bilo koja stolica ima nešto toliko svojstveno.
Isto tako svatko ima naj- majicu, šalicu, olovku, patike/cipele, deku... itd.
I nikad nisam tome pridao toliku vrijednost. Mea Cupla u ovom slučaju.

Ali, u drugu ruku, su mi dizajn i izvedba izuzetni. I mislim da je ovo jedna od vizualno najprivlačnijih akcija u Osijeku, odkada pratim dizajn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ed Wood je napisao/la: ›
Debilana, Bože me sačuvaj!
Umjetnici... Get a real job!


pa i imaju "real job" , ovo im je sidekick...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 25.09.2008. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemogu se odluciti sta je ruznije stolice il radijatori,jos razmisljam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2008. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme prekrasno, slike su savrsene a video s bijelog mosta mi je prekrasan. Svaka čas svim sudionicima.

Negativne komentare imaju nekreativne,surove i jadne osobe. Get a life!!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: