Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



akvarij

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2008. 13:17 
Naslov:  akvarij
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... pozdrav društvo eto ako netko ima neki akvarij da mu netreba pa bi poklonio oko kojih 30 litara bio bih zahvalan ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2008. 14:50 
Naslov:  Re: akvarij
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kišni čovjek je napisao/la (Pogledaj post): › ... pozdrav društvo eto ako netko ima neki akvarij da mu netreba pa bi poklonio oko kojih 30 litara bio bih zahvalan ...


malo ti je 30 litara to ti je ništ, nemoj ni počinjat ako nemaš bar 100 jer puno više zajebancije imaš u malom akvariju nego u nešto većem a iskreno preporučam ti 180-200 litara ako želiš imat nešto što je stvarno oku ugodno i jednostavno za održavat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 0:21 
Naslov:  Re: akvarij
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nije samo za ribice - imam neke planove za biljke ... a ako netko ima veči akvarij jos bolje, dapače biti će za ribice ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je.
Bavim se time 20 godina i istina je što Monstrum kaže.

Takve stvari se ne poklanjaju (ili dobiješ nešto izgrebano i oštećeno).

Dakle moj savjet, skupi lovu, kup gotov akvarij (ili izdimenzioniraj svoj vlastiti pa kod staklara), ali vodi računa da je u cijeloj priči rasvjeta (dimenzioniranje poklopca i pozicioniranje lampi) najvažniji faktor.

Nađi najjeftiniju soluciju (kod mene se pokazalo da je to ugrađivanje u ormar (nema poklopca nego na pleksiju lampe), ispod imaš mjesta za filter i policu za stvari.

Ako trebaš nešto javi se slobodno, možeš doći do mene vidjet kako to funkcionira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto ako te zanima nešto literature za akvarij javi mi se na pm pa se možemo dogovorit da ti pošaljem sve što trebaš za akvarij od nacrta za izradu pa do namještanja, održavanja, svih kemijskih, fizičkih i bioloških parametara ma sve što ti je potrebno.

iskreno biljke same u akvariju izgledaju jako lijepo al dopizde za 2-3 mjeseca pa je zapravo i to najbolje vrijeme za ubacit ribe kad se voda sama izbalansira, kada se razvije pravilno kruženje dušika i ugljika u akvariju, kad se pH i dH ustali i iskreno opet napominjem nemoj započinjati s malim akvarijem to je prva i osnovna greška. puno lakše je održavati optimalan pH i dH u većem akvariju nego u manjem. u malom akvariju dovoljno je jedno popodne da se nešto dogodi s vodom (što je vrlo česta pojava, recimo crkne struja na 4 sata, zakaže filter, zakiseljava se akvarij od nusprodukata riba i biljaka i u jedno popodne ode akvarij u 3pm).

s akvaristikom nema žurbe to je valjda jedan d hobija za kojeg uvijek imaš vremena. pa sama priprema vode ti traje tjedan dana Smile ono što ljudi rade zviznut vodu iz pipe u akvarij je smrt. ja sam se zajebo isto tako u početku. mali akvarij 50 litara pa muke isusove jedan vikend ne zamjeniš 20% vode i već sranje, izgrbave se ribe, zamuti se voda, poraste pH i sam masovno izvrtanje nastupi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 11:23 
Naslov:  Re: akvarij
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... znam dečki čitao sam mnogo o tome svemu ali ja vam naime imam crvenouhe kornjače, a ovo sam tražio za legu jel ima zlatne ribice u malom akvariju pa nikako da uzme nešto veće ( čitaj nema para ) pa eto mislio sam da barem probam ja nešto nači. Btv i meni treba jedan manji jel planiram napraviti akvarij sa punoglavcima koji bi kasnije poslužili kao nešto drugo ... a je... ga nisam bas human ali eto ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: