Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Benetton u proizvodnju u Hrvatskoj ulaže 20 mil. kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2008. 11:53 
Naslov:  Benetton u proizvodnju u Hrvatskoj ulaže 20 mil. kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskorak koji će talijanski Benetton s početkom iduće godine napraviti u Srbiji, gdje će pokrenuti vlastitu proizvodnju, ne bi trebao imati nikakvog utjecaja na Hrvatsku. Dapače, proizvodnja se planira još i proširiti. Potvrđeno je to i u izvorima bliskim Upravi tvrtke Benetton Croatia sa sjedištem u Osijeku, jer službenog komentara Flavija Simonettija zbog službene odsutnosti nismo dobili.

Početak proizvodnje u Srbiji tamošnjim medijima najavio je Sven Bischler, direktor ove kompanije za jugoistočnu Europu. Prema određenim najavama, Talijani su izrazili želju za proširenje postojećega pogona u Osijeku, odnosno investiranja u novu proizvodnu liniju u Osijeku gdje zapošljavaju oko 220 radnika. Špekulira se kako je riječ o investiciji vrijednoj između 15 i 20 milijuna kuna što bi se odrazilo i na zapošljavanje novih radnika.

Nova ulaganja

Ovaj poznati talijanski brend s proizvodnjom u Hrvatskoj započeo je još 2000. godine kada je unutar Slobodne zone Osijek izgrađen njihov prvi pogon, a potom i u istarskom Labinu. Iako je riječ o tehnološki različitim proizvodnjama koje su komplementarne u bojanju, njihovo poslovanje objedinjeno je u tvrtki Benetton Croatia koja je odgovorna vodećoj grupi, a kontrolira je Benetton Manufactoring Holding.

Ova tvrtka na sebe veže 50 kooperanata diljem Hrvatske koji ukupno zapošljavaju oko 5000 radnika. Zbog izvoza koji je premašio milijardu kuna, slove za jednoga od pet najvećih izvoznika u Hrvatskoj, a na prvom su mjestu po izvozu u Italiju. Talijanski brend u hrvatskim pogonima se usmjerio ka specijalizaciji za vunu po najnovijim tehnološkim postignućima koja bi omogućila veću ekonomičnost i proizvodnju. Prema službenim podacima koje je krajem kolovoza objavio talijanski Upravni odbor grupe Benetton, u prvoj polovici ove godine tvrtka je uprihodila 996 milijuna eura, što je 2,9 posto više nego što su ostvarili u istom razdoblju prošle godine.

Veća dobit

Dobit im je istovremeno porasla sa 70 na 72 milijuna eura. Benetton godišnje ukupno proizvede oko 160 milijuna komada odjevnih predmeta i posjeduje mrežu od 550 trgovina u svijetu u kojima je ostvarila ukupan prihod veći od dvije milijarde eura. Ukupna ulaganja u prvom ovogodišnjem polugodištu dosegnula su im 102 milijuna eura, od čega se 82 odnose na proširenje trgovinske mreže, a ostatak od 24 milijuna eura u nova proizvodna mjesta i logistiku. Grupa Benetton prisutna je u 120 država svijeta.

Autorica: Ivana Barišić/Poslovni.hr
Foto: szo.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2008. 17:12 
Naslov:  Re: Benetton u proizvodnju u Hrvatskoj ulaže 20 mil. kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bas me zanima tko ce prvi popljuvati strane izrabljivace!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2008. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ću prvi popljuvati beneton! prije nego je jebeni beneton došao u osijek na bajeru izja jebenog benetona su plivale patke i pokojni je Cener tamo pecao ribu za ručak, danas je to mrtva, kemijom ubijena bara. dakle, nabijem na kurki 20 milijuna novaca ako za te pare ubiju sve što je živo oko mene!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2008. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Benetton godišnje ukupno proizvede oko 160 milijuna komada odjevnih predmeta i posjeduje mrežu od 550 trgovina u svijetu u kojima je ostvarila ukupan prihod veći od dvije milijarde eura.

nekako mi odmah pada na pamet jeftina radna snaga na čijoj se grbači bogate ti kreatori, ma fuj!

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2008. 18:51 
Naslov:  Re: Benetton u proizvodnju u Hrvatskoj ulaže 20 mil. kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitam se jesmo li mi kao drzava (sa svim propisima, sluzbama, inspekcijama....) toliko bedasti i nesposobni da sebe (i svoje gradjane i djelatnike) ne znamo zastiti ni po kojoj osnovi?!?!?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

izgleda da jesmo Sad

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 10:50 
Naslov:  Re: Benetton u proizvodnju u Hrvatskoj ulaže 20 mil. kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › pitam se jesmo li mi kao drzava (sa svim propisima, sluzbama, inspekcijama....) toliko bedasti i nesposobni da sebe (i svoje gradjane i djelatnike) ne znamo zastiti ni po kojoj osnovi?!?!?!


...očito čvrsto vjerujemo, ne znam kako se to stručno veli - elaboratima o utjecaju na okoliš, koji su uvijek tako lijepo napisani da ne sadrže nikakve štetne utjecaje, već su važne samo izboldane cifre....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.09.2008. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma smiješno,svakih malo malo ispuste nešt u dravu...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.09.2008. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
ja ću prvi popljuvati beneton! prije nego je jebeni beneton došao u osijek na bajeru izja jebenog benetona su plivale patke i pokojni je Cener tamo pecao ribu za ručak, danas je to mrtva, kemijom ubijena bara. dakle, nabijem na kurki 20 milijuna novaca ako za te pare ubiju sve što je živo oko mene!


Osim sto su radili ta crkavicu jos su i to malo novaca na kraju potrosili za zdravlje koje su ostavili radeci u nemogucim uvjetima. Kad se sjetim price Bennetona u Belom Manastiru odmah se smrznem. Imali su drveni pod 10 cm od zemlje i i bili su ukopani u zemlju tako da je temperatura bila ispod nistice. Da ne kazem da se cijela tvornica moze rastaviti preko noci i izgraditi se negdje drugdje s obzirom da je to gradjeno kao ploca na plocu poput lego kockica.

Sramota!

P.S. Cener je bio legenda. Steta nacina na koji je umro ali tako je zivio...

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: