Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad neće plaćati izgradnju biciklističke staze Čepin-Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2008. 13:01 
Naslov:  Grad neće plaćati izgradnju biciklističke staze Čepin-Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povezivanjem Bilja i Tenje biciklističkim stazama tamošnjim mještanima ponuđena je mogućnost za sigurno putovanje biciklom do škole, radnog mjesta ili ustanova u gradu bez korištenja automobila ili javnog prijevoza. No, mještani Čepina, Livane i Briješća još uvijek ne mogu do Osijeka krenuti stazom posebno namijenjenom vožnji bicikala, a zbog gustog kamionskog i autobusnog prometa, rijetki su dovoljno hrabri da prema Osijeku krenu cestom na biciklu.

- Mislim da smo i mi u Čepinu zaslužili biciklističku stazu prema Osijeku, gdje većina mještana ionako radi ili se zbog određenih razloga mora svakodnevno zaputiti. Nije to daleko za “potegnut” biciklom, možda 20 ili 30 minuta ugodne vožnje, ali cestom se jednostavno ne usudim krenuti zbog gustog prometa i brojnih kamiona. Kada bi postojala biciklistička staza, bar tri puta na tjedan automobil bih ostavio pred kućom i na posao u Osijek krenuo biciklom - kaže 28-godišnji Marko iz Čepina.

Načelnik Općine Čepin Dražen Arnold kaže kako se o izgradnji biciklističke staze intenzivno govori posljednje dvije godine, ali se čeka na rješavanje nekih drugih prioritetnijih problema.

- Ne možemo otvarati još neko gradilište i ulaziti u nove izdatke sve dok se ne dovrši kanalizacijski kolektor i sekundarna kanalizacijska mreža. Mogu reći da smo financiranje tih radova zatvorili više od 70 posto i sada se okrećemo novim projektima, a jedan od idućih prioriteta sigurno je i biciklistička staza - kaže Arnold.

Tako bi, prema najavama, u iduće dvije-tri godine Čepin, Briješće i Livana trebali dobiti biciklističku stazu kojom će brzo i sigurno moći biciklom krenuti sve do centra grada. Nova će se biciklistička staza tako protezati od centra Čepina sve do ulaza u Osijek, a za izgradnju 7,5 kilometara staze potrebno je, nagađa se, približno 1,5-2 milijuna kuna.

Sigurno je da u izgradnji ove staze svoj interes imaju i Osječani, a gradonačelnik Gordan Matković kaže kako će se o modelu sufinanciranja projekta sigurno razgovarati.

- Svakako nam je interesantan takav oblik komunikacije sa susjednim mjestima. No, smatram da bi izgradnju biciklističke staze trebali inicirati stanovnici Čepina, odnosno tamošnja Općina, a onda se može pregovarati o eventualnom sufinanciranju projekta iz blagajne Grada Osijeka. Takvo povezivanje sigurno bi više značilo stanovnicima Čepina nego Osječanima pa očekujem da prvi potez naprave upravo predstavnici Općine Čepin - rekao je gradonačelnik Osijeka Gordan Matković.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2008. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a hoće li bar platiti do cvjetnog???? ili to ne smatraju dijelom grad???

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2008. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pederi, pet puta sam do sada skoro umro dok sam vozio do grada bic iz cvjetnog...

Em je promet nenormalan, kamioni lete 90 na sat, grane, ekseri, smeće uz rub ceste gdje se voze bicikli... Nema osvjetljenja na nekim dijelovima.

Super nešto.

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.09.2008. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da...uvijek smo u zadnjem planu...ma čak ni tamo..sramota.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2008. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar Osijek - Čepin nije u domeni županije, a ne grada???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.09.2008. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la (Pogledaj post): › Pederi, pet puta sam do sada skoro umro dok sam vozio do grada bic iz cvjetnog...

Em je promet nenormalan, kamioni lete 90 na sat, grane, ekseri, smeće uz rub ceste gdje se voze bicikli... Nema osvjetljenja na nekim dijelovima.

Super nešto.


divim ti se da se usudis voziti bic po toj relacji...

iako ima sporedna cesta, i dio pjesackog... pa nemoras ici po cesti ali svedno tu di se autima divlja nebi nikad iso biciklom Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.09.2008. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Zar Osijek - Čepin nije u domeni županije, a ne grada???


hebe se njima svima skupa Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2008. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jbg stvarno. to je relacija koja stvarno treba tu stazu. Što pametnjakovići nisu napravili mal širu cestu pa sa svake strane sam crtu ošinuli za biciklističku. sad će opet tamo rovarit i blokirat pola prometa. Prvo su zatvorili kompletnu cestu da ju obnove, pa su onda se sjetili da treba i šahtove sređivati, pa su te šahtove tak postavili da svi odvalimo i točkove i amortizere na njima, pa će ih trebat za dvije godine ponovo radit, e sad će razmatrat o biciklističkoj stazi pored ceste.

Pobogu, pa koji "tatin sin" (zet, brat, tetak...) radi te planove i gdje se pobogu školovao???
Tri puta moramo svi redom plaćati jedan posao!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.09.2008. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jašta, ne samo da su mogli i trebali napraviti biciklističku do Čepina, već su trebali renovirati i taj kilometar kolnika od Livane do kružnog toka, jer brate mili stvarno je ružno i nesigurno ne samo za bicikliste, već za sve sudionike u prometu na tom potezu. Ljetos su mi bili u posjeti neki drugovi iz metropole pa kažu sve ok, samo ružan im ovaj ulazak u grad kad se dolazi iz tog pravca, kao da ulaziš u neku selendru, a ne četvrti grad po veličini u lijepoj im njihovoj. No dobro, to će nadam se ljepše izgledati kada bude gotova autocesta, ali jopet bi radi sebe i sigurnosti ter boljeg osjećaja, trebalo urediti i taj prilaz gradu. Ne znam hoće li ovo rukometno prvenstvo biti dovoljan poticaj i hoće li naši poglavari uspjeti iz državne kese uzet koju pinku više da se saniraju barem ti najružniji primjerci. Eno vidite šta Bandić radi u metropoli, doslovno rastura i grabi šakom i kapom đe god stigne. sve za Zagreb.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tigaros
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2008. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WalterWolf je napisao/la: ›
a jbg stvarno. to je relacija koja stvarno treba tu stazu. Što pametnjakovići nisu napravili mal širu cestu pa sa svake strane sam crtu ošinuli za biciklističku. sad će opet tamo rovarit i blokirat pola prometa. Prvo su zatvorili kompletnu cestu da ju obnove, pa su onda se sjetili da treba i šahtove sređivati, pa su te šahtove tak postavili da svi odvalimo i točkove i amortizere na njima, pa će ih trebat za dvije godine ponovo radit, e sad će razmatrat o biciklističkoj stazi pored ceste.

Pobogu, pa koji "tatin sin" (zet, brat, tetak...) radi te planove i gdje se pobogu školovao???
Tri puta moramo svi redom plaćati jedan posao!!!


ma netreba, treba izgreadit parking za aute cielom dužinom ceste od ćepina do osijeka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WalterWolf je napisao/la (Pogledaj post): › a jbg stvarno. to je relacija koja stvarno treba tu stazu. Što pametnjakovići nisu napravili mal širu cestu pa sa svake strane sam crtu ošinuli za biciklističku. sad će opet tamo rovarit i blokirat pola prometa. Prvo su zatvorili kompletnu cestu da ju obnove, pa su onda se sjetili da treba i šahtove sređivati, pa su te šahtove tak postavili da svi odvalimo i točkove i amortizere na njima, pa će ih trebat za dvije godine ponovo radit, e sad će razmatrat o biciklističkoj stazi pored ceste.

Pobogu, pa koji "tatin sin" (zet, brat, tetak...) radi te planove i gdje se pobogu školovao???
Tri puta moramo svi redom plaćati jedan posao!!!


Istina živa..a dok su trajali radovi na "čepinskoj" (tak se ta ulica ne zove) i promet bio zaustavljen...gospoda iz zelenila je počela obrezivati ono ogromno drveće..i nakon 2 ili 3 odustali..i nikad ga dovršili..a prošlo je najmanje godinu ako ne i dvije..

I za neupućene Osijek je do Livane..znači cvijetno naselje i briješće..isto spadaju pod osijek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: