Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeste li osvetoljubivi?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 14:29 
Naslov:  Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Recimo da izađete iz odnosa koji vas je povrijedio i izmučio,u kojem ste bili iskorišteni i izmanipulirani...... pronašli ste svoj mir i krenuli dalje,preboljeli tu osobu koja vam je nanjela puno boli.I sad, prođu mjeseci i pruži vam se prilika za neku vrstu osvete toj osobi koja vas je toliko povrijedila....riječ je o osveti koja ne mora direktno njega povrijediti kao osobo, nego recimo da dobijete priliku prikazati da u svijetlu kakv doista je pred osobama koje je jednako kao i vas uspio zavarati da je divan i krasan, a koje ništa ne sumnjaju i misle da je nemoguće da je doista takav kakvim ga prikazujete.Imate u rukama jako oružje,a sve proizašlo iz njegove gluposti, u biti vam je on sam dao to oružje, ne sluteći da biste ga mogli upotrijebiti protiv njega.
Pitanje za sve, što biste učinili u takvoj situaciji? Biste li ga "prizemljili" na ovakav način ili biste jednostavno sve to pustili i prešli preko toga...
Zahvljujem svima koji će sudjelovati u raspravi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2008. 14:34 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...osveta je za slabiće... Ona daje samo određeno trenutno zadovoljstvo, a tebe prikazuje kao ono što jesi, a to bi u ovom slučaju bilo zlopamtilo...
evo to je neki moj stav, naravno kao i uvijek nemoram biti u pravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 14:47 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="mali_ivica";p="190716"]...osveta je za slabiće... Ona daje samo određeno trenutno zadovoljstvo, a tebe prikazuje kao ono što jesi, a to bi u ovom slučaju bilo zlopamtilo...
quote]

Zašto misliš da je osveta za slabiće? Rekla bih da je da se osveta dogodi neposredno nakon što pukne takav neki odnos pa bude ono dječje tipa eto ti sad na kad si ti i mene zavaljao,sad ćeš vidjeti svoje....Ali kad prođe izvjesno vrijeme,a ta vam osoba i dalje daje do znanaj da je baš takva kakvom ste ju doživjeli i da bi vam opet učinila isto zlo da joj dopustite,šta onda? Da li biste tada bili zlopamtilo ili biste sebi olakšali dušu,on bi dobio možda zasluženu kaznu ili barem sramotu kakvu i zaslužuje pred ljudima kojima je maazo oči,a još možda usput i treća osoba kojoj je mazao iste shvati kakav je....što bi mi iskreno bio velik gušt...ne znam ni sama šta da radim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2008. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neosvećuju se samo oni koji nisu u stanju osvetiti se(bilo fizički ili psihički),pa onda prodaju krajnje jadne i jeftine fore o praštanju.Oni koji olako praštaju osuđeni su da konstantno doživljavaju upravo ono što su olako oprostili.Praštaju uglavnom budale,kukavice i prije svega psihički slabi ljudi.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › .Oni koji olako praštaju osuđeni su da konstantno doživljavaju upravo ono što su olako oprostili.Praštaju uglavnom budale,kukavice i prije svega psihički slabi ljudi.


Slažem se.uostalom,oprostiti je jedno,a zaboraviti nešto posve drugo.Jer čak i ako bi nekome uvjetno rečeno oprostila nekakvo zlo koje mi je nemjerno nanio,ne bih to nikada zaboravila i stalno bi me kopkalo iznutra.Može li se tu onda uopće i govoriti o oprostu?!Kad nekome tako nešto oprostiš,samo mu pružaš priliku da ti to ist opet napravi! A hoće sigurna sam,samo je pitanje vremena

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2008. 14:56 
Naslov:  Re: Jeste li osvetoljubivi?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › ...osveta je za slabiće... Ona daje samo određeno trenutno zadovoljstvo, a tebe prikazuje kao ono što jesi, a to bi u ovom slučaju bilo zlopamtilo...
evo to je neki moj stav, naravno kao i uvijek nemoram biti u pravu.


uuu slaba sam na osvetu. daj osvete osijek031.com smile
određeno trenutno zadovoljstvo = orgazam osijek031.com smile osijek031.com smile
i zlopamtila su ljudi osijek031.com smile
ma u pravu si, ko inace, pis nigga osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2008. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Oni koji olako praštaju osuđeni su da konstantno doživljavaju upravo ono što su olako oprostili.
Pazi, osveta, praštanje, zaboravljanje ... nisu jedno te isto...

Normalno je ako tebe netko zajebe da to nećeš zaboraviti i da nećeš dati da te drugi puta tako zajebe... isto tako ako te netko maltretira nećeš to konstantno dopuštati nego će ti jednom puknuti film... i .... PLJAS!
Ovo bi bio vid neke obrane.

Ali osveta je nešto drugo.
To je kad ja tebi nešto napravim, a ti onda nakon par godina dobiješ priliku to isto napraviti meni i sav sretan to i napraviš.
Po čemu si ti onda drugačiji od mene?
Po ničemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]Pazi, osveta, praštanje, zaboravljanje ... nisu jedno te isto...

Normalno je ako tebe netko zajebe da to nećeš zaboraviti i da nećeš dati da te drugi puta tako zajebe... isto tako ako te netko maltretira nećeš to konstantno dopuštati nego će ti jednom puknuti film... i .... PLJAS!
Ovo bi bio vid neke obrane.

ovo što meni pada na pamet se u biti uklapa u tvoju kategoriju,jer mu ja ne bih napravila isto što i on meni, ne bih takvo što nikada mogla nekome napraviti,ali mi je stvarno pukao filma jer vidim da i nakon 5 mjeseci ovaj vrti isti film, i dalje misli da je nedodirljiv i da se može poigravati ljudima i njihovim osjećajima i proći nekažnjeno.Mislim da mu u biti želim dokazati da ne može....i da ima načina da mu se stane na kraj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2008. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: › Pazi, osveta, praštanje, zaboravljanje ... nisu jedno te isto...
Normalno je ako tebe netko zajebe da to nećeš zaboraviti i da nećeš dati da te drugi puta tako zajebe... isto tako ako te netko maltretira nećeš to konstantno dopuštati nego će ti jednom puknuti film... i .... PLJAS!
Ovo bi bio vid neke obrane.

ovo što meni pada na pamet se u biti uklapa u tvoju kategoriju,jer mu ja ne bih napravila isto što i on meni, ne bih takvo što nikada mogla nekome napraviti,ali mi je stvarno pukao filma jer vidim da i nakon 5 mjeseci ovaj vrti isti film, i dalje misli da je nedodirljiv i da se može poigravati ljudima i njihovim osjećajima i proći nekažnjeno.Mislim da mu u biti želim dokazati da ne može....i da ima načina da mu se stane na kraj
Pa onda mu reci da ne glumi i da ne sere i to je to!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]Pa onda mu reci da ne glumi i da ne sere i to je to![/quote]

Ma s njim nema uopće smisla razgovarati, tog čovjeka kroz život vodi jedna druga glava i samo se njome i povodi.A misli da je strašno neodoljiv,pametan i divan, da je svima uspio zamazat oči tom svojom spikom....kako će se spustiti na zemlju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2008. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: › Pa onda mu reci da ne glumi i da ne sere i to je to!

Ma s njim nema uopće smisla razgovarati, tog čovjeka kroz život vodi jedna druga glava i samo se njome i povodi.A misli da je strašno neodoljiv,pametan i divan, da je svima uspio zamazat oči tom svojom spikom....kako će se spustiti na zemlju....
Iz ovog tvog teksta kojeg si upravo napisala se vidi da te to što ti je učinio na neki određen način boli i da bi tvoja reakcija bila upravo urađena u svrhu nekog ajmo reči osobnog zadovoljstva. No koja je svrha? Nikakva.
Bilo bi to ono što se kaže tvoja riječ protiv njegove.

Ako je takav kakav ti pričaš da je, onda nemam ni potrebe za nekim osvečivanjem, pošto takvi obično sami sebe zajebu i naprave grešku koju na kraju vide svi pa ti samim time dolaziš na svoje. Wink Zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mademoiselle
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se čini da si ti vec odlučila šta ćeš napravit, stoga netrebaš tuđe mišljenje!
Trebaš podršku ili odobravanje,,a to ovdje nećeš naći.
Uvijek je netko za, netko protiv........
NApravi ono što misliš da je ispravno,,,ak će ti osveta donijeti duševni mir go for it,,ali nekako mislim da neće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blaster-x
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2008. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osvetoljubiv sam kao pas... u prvi tren kad mi netko stane ne žulj, potrgao bih ga, svašta napravio.... tri minute kasnije sve zaboravim i mogu misliti samo na nešto lijepo... I mislim da mi je kao i svakom tko razmišlja kao i ja, to vrlina...
Ne volim zlopamtila sa 'slonovskom' memorijom, koji ti pamte nešto 10 godina i čekaju pravi trenutak da ti vrate...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
obyzouth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Neosvećuju se samo oni koji nisu u stanju osvetiti se(bilo fizički ili psihički),pa onda prodaju krajnje jadne i jeftine fore o praštanju.Oni koji olako praštaju osuđeni su da konstantno doživljavaju upravo ono što su olako oprostili.Praštaju uglavnom budale,kukavice i prije svega psihički slabi ljudi.


osijek031.com smile u skoro 100 % slučajeva istinito, licemjerje zaogrnuto u neke kvazireligijske vrijednosti.

Prilika koju si dobila nije slučajna, prema tome, iskoristi je.

_________________
I do it because I can. I can because I want to. I want to because...Anonymous said I couldn't!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2008. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Neosvećuju se samo oni koji nisu u stanju osvetiti se(bilo fizički ili psihički),pa onda prodaju krajnje jadne i jeftine fore o praštanju.Oni koji olako praštaju osuđeni su da konstantno doživljavaju upravo ono što su olako oprostili.Praštaju uglavnom budale,kukavice i prije svega psihički slabi ljudi.


O, bože dragi... ne mogu, ne, bolje da šutim... ajme... osijek031.com smile

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: