Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sindikat traži od Vlade zaustavljanje preuzimanja OLT-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tominator
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Koliko mi je poznato, stečajni upravitelj bio je Dumančić, a Ćerluka je to radio umjesto njega (to je već smiješno samo po sebi).

Kao prvo, to je dopustila država, a kao drugo to je postalo aktualno tek nakon što se umiješala politika (nekoliko godina nakon što je Dumančić postao stečajni upravitelj) i odjednom zasmetalo vlast zbog već ranije navedenog razloga (slučaj Glavaš)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tominator je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Koliko mi je poznato, stečajni upravitelj bio je Dumančić, a Ćerluka je to radio umjesto njega (to je već smiješno samo po sebi).

Kao prvo, to je dopustila država, a kao drugo to je postalo aktualno tek nakon što se umiješala politika (nekoliko godina nakon što je Dumančić postao stečajni upravitelj) i odjednom zasmetalo vlast zbog već ranije navedenog razloga (slučaj Glavaš)


Odjednom je zasmetalo vlast? Kakve to veze ima. Vlast je početak i kraj svih nevolja, pa i ove. Vlast je stvorila Ćerluke, Dumančiće, Biloše i slične. Kada se dečki malo zaborave, vlast dijeli packe.

Sramota je, ako već nije smiješno, da je jedna osoba stečajni upravitelj, ali da taj posao zapravo radi druga osoba. Pritom ta druga osoba još i stječe dionice iste firme! Sramotno je, smiješno, a možda u nekoj normalnoj državi i protuzakonito.

No država, odnosno vlast, odnosno Hdz, odnosno Sanader, odlučit će i da Olt pripadne Bilošu. Ipak se čovjek otarasio Glavaša u zahtijevanom trenutku. Olt će se preseliti negdje daleko, raditi pokoju godinu, a onda vjerojatno propasti. Troškovi preseljenja, dionica, i gradnje biti će znatno manji od zarade na stamben-poslovnim zgradama na mjestu sadašnjeg Olt-a. Osijek će izgubiti još jednu tvornicu, ali gledajući birače i rezultate izbora, moramo zaključiti da to ljudi jednostavno hoće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: › Osijek će izgubiti još jednu tvornicu, ali gledajući birače i rezultate izbora, moramo zaključiti da to ljudi jednostavno hoće.
Ovaj mentalitet dobro opisuju i rijeci sindikaliste kojemu je, bar mi e tako cini iz teksta, daleko vaznije da radnici dobiju dio kolaca od prodaje zemljista, nego dugorocni opstanak tvornice.

Citat: › - Temeljni kapital OLT-a je 50-tak milijuna kuna, a vrijednost zemljišta procjenjuje se na 150 milijuna kuna, pa je ta tvrtka zlatna koka od koje bi radnici trebali dobiti svoj dio kolača.


Neka mi radnici OLT-a ne uzmu za zlo ako nisam najbolje razumio sto je sindikalist porucio. Poucen sam sveprisutnim konjusarskim mentalitetom koji se ocituje:

- pri podizanju kredita gdje se kao najveci problem vidi banka i kako zajebati banku da ne sazna kako si na crnoj listi, usput potpuno zaboravljajuci cinjenicu da se kredit (glavnica + kamate) mora vracati (lako ce se to prebiti novim kreditom)

- pri kupovini novog automobila, koji je eto - superpovoljan i taman je najbolja prilika za uzeti predmet koji u prvih 5 godina mjesecno na vrijednosti gubi 1000kn bez da se predmet koristi; s druge strane - u banci je minus na tekucem do balcaka, ima se jos tri kredita na grbaci - stambeni, za skijanje i jedan koji konjusar placa jer je bio suduznik legi iz birtije

- pri nazivanju notornih lopova, gulikoza, mutljagera i inih - postenjacinama i superispravnim likovima samo zato sto su konjusara jednom castili cugom ili ga pozdravljaju na ulici

- pri kokosji kratkorocnim razmisljanjem: bolje da propadne firma i dobijem otpremninu/prijevremenu mirovinu, nego da moram sljakati do penzije

- [nastavi niz]

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yo lega zabrijo si totalno krivo.

"Matori"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Defiant je napisao/la: › Yo lega zabrijo si totalno krivo.
"Matori"
Je, imas pravo. Zabrijao.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tominator je napisao/la (Pogledaj post): ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Koliko mi je poznato, stečajni upravitelj bio je Dumančić, a Ćerluka je to radio umjesto njega (to je već smiješno samo po sebi).

Kao prvo, to je dopustila država, a kao drugo to je postalo aktualno tek nakon što se umiješala politika (nekoliko godina nakon što je Dumančić postao stečajni upravitelj) i odjednom zasmetalo vlast zbog već ranije navedenog razloga (slučaj Glavaš)


Teško mi je ne pomisliti da i ovaj dotični "tominator" nije dobio svoj dio kolača od Ćerluke.... Da li nekim smiješnim radnim mjestom u Hidrogradnji ili samo pristupu na loviše u Baranji.... Po svemu zaključujem da bi mogao biti potrčko ili malo pseto koje donosi divljač kad ga Ćerluka skine s dobrom optikom i "lovačkim" oružjem kojeg se ne bi posramili ni mali talibani.... He he he.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tominator je napisao/la: › ...i odjednom zasmetalo vlast zbog već ranije navedenog razloga (slučaj Glavaš)
Najjace je kad Glavasevci neki ljudi Sanaderovu deglavasevizaciju nazivaju "uplitanjem politike".

Pretpostavljam da nam time zele reci da su za vrijeme Glavasa na ovim prostorima stolovali zakoni sposobnosti, trzisne ekonomije i kvalitete.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BumBaCicA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek, CNO
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2008. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tominator je napisao/la (Pogledaj post): › ..pa je maknula Ćerluku i postavila "stručnjaka" Vdovjaka na čelo olta.


Ovo je stvarno neki Cerlukin pristasa. Ne kazem da je Vdovjak neki strucnjak, ali je OLT SIGURNO u PUNO BOLJEM nego kad je Cerluka bio tamo.
A i osim toga, ako je mogao Panoniju dovesti u red, koja se sad raspada (cudim se sto vec nije), onda nznm sto ti treba vise za dokaz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tominator
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2008. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MoNk je napisao/la (Pogledaj post): ›

Teško mi je ne pomisliti da i ovaj dotični "tominator" nije dobio svoj dio kolača od Ćerluke.... Da li nekim smiješnim radnim mjestom u Hidrogradnji ili samo pristupu na loviše u Baranji.... Po svemu zaključujem da bi mogao biti potrčko ili malo pseto koje donosi divljač kad ga Ćerluka skine s dobrom optikom i "lovačkim" oružjem kojeg se ne bi posramili ni mali talibani.... He he he.....

Ma bravo, kako si me samo skužio, dobio sam dva auta, vikendicu na moru, 10% dionica olta i povlasticu da s Ćerlukom idem u lov, a u slobodno vrijeme radim kao lovački pas. Daj nemoj me jebat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: